В ХАРКОВІ СТАРТУВАВ XVII ВІДКРИТИЙ ФЕСТИВАЛЬ ТРАДИЦІЙНОЇ НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ «КРОКОВЕЄ КОЛО» | The Regional Organizing and Methodic Center of Culture and Arts

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:

В ХАРКОВІ СТАРТУВАВ XVII ВІДКРИТИЙ ФЕСТИВАЛЬ ТРАДИЦІЙНОЇ НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ «КРОКОВЕЄ КОЛО»

 3 1 copy copy

В ХАРКОВІ СТАРТУВАВ XVII ВІДКРИТИЙ ФЕСТИВАЛЬ ТРАДИЦІЙНОЇ НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ «КРОКОВЕЄ КОЛО» ДЛЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

Щорічний обласний фестиваль-конкурс, головними завданнями якого є збереження та популяризація традиційної культури Слобожанщини в дитячому та молодіжному середовищі, розпочався на Харківщині наприкінці березня. Змагання юних майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, народознавча учнівська конференція, вокальні та читецькі конкурси зібрали разом близько 500 школярів та студентів з Харкова та Харківської області.

Галина Лук’янець, координатор фестивалю «Кроковеє коло»: «Наш фестиваль покликаний передусім заохотити молоде покоління глибше пізнавати традиційну культуру рідного краю. Незважаючи на конкурсну складову, ми не виховуємо майбутніх професіоналів – ми прагнемо створити дружнє середовище ентузіастів, якими керує природня цікавість та любов до своєї землі. І ми бачимо з року в рік результати цієї праці: діти залюбки навчаються традиційним ремісничім технологіям, провадять дослідницьку роботу, зростають як майстри автентичного співу».

Поруч зі звичними для фестивалю конкурсами традиційних художніх ремесл, фольклорно-етнографічних дійств, автентичного гуртового та солоспіву, цьогоріч була впроваджена нова номінація – «Слобожанські оповідки». Умовою конкурсу маленьких казкарів було використання питомо слобожанського матеріалу, віднайденого в результаті експедиційної або архівної роботи.

Стимулювати дослідницький інтерес у сфері традиційної культури Слобожанщини покликана також учнівська науково-практична конференція «Етнологія та фольклористика». Цього року на обговорення була представлена 21 дослідницька робота з етнографії краю. Родинна обрядовість, традиційні вірування, демонологія, господарська діяльність і побут селян, ономастика – ці та інші теми цікавлять дослідників-початківців з Харківської області.

Заключна зустріч учасників фестивалю відбудеться 13 травня 2018 року. XVII Відкритий фестиваль традиційної народної культури «Кроковеє коло» для дітей та молоді завершиться масштабним гала-концертом. На головній сцені Центрального парку культури та відпочинку ім. М. Горького виступлять дитячі та молодіжні фольклористичні гурти і виконавці, а на відвідувачів свята чекають майстер-класи з традиційних ремесл Слобідської України.

Довідка: Фестиваль «Кроковеє коло» – проект, націлений на вивчення, збереження та відновлення в дитячому та молодіжному середовищі пісенно-обрядових традицій і народних художніх ремесл, а також активізацію науково-дослідницької роботи в цих напрямках. Програма фестивалю включає дитячу науково-практичну конференцію, змагання юних майстрів в 11 видах традиційних художніх ремесл, конкурси фольклорно-етнографічних дійств, автентичного сольного та гуртового співу, а також заключні гала-концерт переможців і виставку майстрів-учасників.

Організатори: Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва та Спілка етнографів та фольклористів м. Харкова за підтримки Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації та у партнерстві з Харківською державною академією дизайну та мистецтв і Центральним парком культури та відпочинку ім. М. Горького.

                                                                              

                                                                             

                                                                              

                                                                               

 

Сховати метелика