Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Вічне слово Кобзаря
 
ІV Обласний фестиваль малих сценічних форм «Колібрі»
 
XІХ ВІДКРИТОГО ФЕСТИВАЛЮ ТРАДИЦІЙНОЇ НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ „КРОКОВЕЄ КОЛО” для дітей та молоді

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

February 2020
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:
( 1 Vote )

Стародавні слов'янські обряди покажуть юні артисти з театральної студії «Алігатор»

E-mail Print

Юні артисти з театральної студії «Алігатор» Обряди задобрювання русалок, посвячення юнаків у воїни і відкриття весільного сезону покажуть юні артисти з театральної студії «Алігатор» Харківського обласного центру культури та мистецтва. Театралізоване свято «Люба моя Україно» відбудеться 14 вересня у приміщенні на вул. Пушкінській, 62.

Стародавні народні слов'янські язичницькі обряди лягли в основу концертних театралізованих номерів дитячої театральної студії «Алігатор». Як розповіла її художній керівник Людмила Капліна, обрядові дійства стилізуються під сучасні композиції, при цьому підбираються відповідні мелодії і костюми, які допомагають втілити на сцені постановку, що більше нагадує казку.

«Театралізоване свято «Люба моя Україно» відбудеться в рамках нині діючої в обласному центрі культури і мистецтва виставки національної української вишивки та костюму «Україно моя неозора», - каже Людмила Капліна. - Наш колектив покаже народні українські обряди. «Калита» - це обряд посвячення юнаків у воїни. Всі дівчата одного села збиралися разом і пекли круглий корж із білого тіста, кожна дівчина клала в нього свій шматочок тіста, загадуючи на свого коханого хлопця. Хлопці повинні були викуповувати цю «калиту» у дівчат. Натомість вони приносили жартівливі подарунки, такі як мішок з котами або коробка з мишами. Після цього «калиту» підвішували високо або тримали на високій палиці, хлопці йшли по колу, підстрибували і на льоту мали відкусити шматок «калити». Потім корж знімали, і з'їдали його всі разом, після чого тривали вечорниці - танці, пісні, жарти. Обряд «Калити» проводився 12 грудня - в день, коли світловий день максимально йшов на спад, і «калита» символізувала новонароджене сонце».

Ще один обряд - «Русалонька», розповідає Людмила Капліна, проводився влітку на Зелену неділю. Здавна цього дня задобрювали русалок, на березі водойм для них вивішували на кущі і гілки дерев рушники. Наші язичницькі предки вважали, що таким чином вони відкупляться від русалок, щоб ті не затягували дітей і дівчат у воду. А якщо дівчина все ж потрапляла до царини русалок, то в неї ще були шанси вибратися на сушу, якщо вона відгадувала всі загадки, які загадували їй русалки. В іншому випадку дівчина ставала однією з хвостатих міфічних істот і залишалася у водному царстві назавжди.

«Звичайно, це все більше нагадує казку, - каже Людмила Капліна. - Казкова тематика підходить і до ще одного обряду, який ми покажемо - «Свято Лелі». Згідно з міфами, Леля - це язичницька богиня весни, вона була нерозривно пов'язана з весняним відродженням природи, початком польових робіт. Цей весняний обряд проводився на Красну Гірку і відкривав весільний сезон. Дівчата і хлопці водили навколо Лелі хороводи, співали пісні та виконували спеціальні танці».

Театралізована вистава почнеться о 17.00 14 вересня - на день Нового року за старим стилем.

Довідка. Дитяча театральна студія «Алігатор» Харківського обласного центру культури та мистецтва (керівник Людмила Капліна) існує всього два роки. У ній займаються 25 дітей різного віку від 3 років і до 17-ти. Девіз театру «Необдарованих дітей немає - кожна дитина талановита». У минулому році студія зайняла перше місце на Міжнародному фестивалі «Танці з Карпатами». У березні цього року діти завоювали срібний кубок на Міжнародному фестивалі-конкурсі в Парижі «Я люблю тебе, Париж». У цьому році також студія отримала диплом переможця в обласному конкурсі-фестивалі «Великодні візерунки».

e-max.it: your social media marketing partner