Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Обласний онлайн фестиваль  художнього слова «Чарівний світ Слобожанської казки».
 

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

 

Новая фотогалерея Центра

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

July 2020
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:

Запрошуємо на виставку живопису Марка Константинопольського «Етюдні переспіви»

E-mail Print

 etud peresp 2 1 copy

З 29 вересня по 14 жовтня 2016 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва буде експонуватися персональна виставка живопису Марка Адольфовича Константтінопольского «Етюдні переспіви».

В образотворчому мистецтві етюд - підготовчий нарис для майбутнього твору, щось незакінчене і зроблене на одному диханні. Але всупереч поширеній думці про те, що етюд твір не виставковий, в галереї «Мистецтво Слобожанщини» автор надасть можливість глядачеві насолодитися легкістю, миттєвістю і мальовничістю етюдних пейзажів. Поряд з етюдами на виставці будуть представлені і закінчені твори художника, більшість з яких глядач побачить вперше.

Марк Константинопольський воліє працювати на пленері - способом живопису з натури на відкритому повітрі, завдяки якому можна найбільш правдиво передати не тільки об'єкти, що знаходяться в природному світлі і умовах, але і враження від їх безпосереднього споглядання. Основний інтерес для художника представляють слобожанські пейзажі.

У творчості Марка Константинопольського з'єдналися традиції академічної школи, а також художні методи реалістичного і імпресіоністичного живопису, які дозволяють художнику розкривати головні особливості та найдрібніші нюанси зображуваної природи. Багатство флори нашого краю, різноманітність і мінливість природних явищ, в етюдах і картинах Марка Константинопольського наповнені особливим настроєм, здатним занурити глядача в атмосферу гармонії та умиротворення.

Довідка: Константинопольський Марк Адольфович - український живописець. Народився 14 серпня 1948 року в Харкові. Закінчив Одеське художнє училище ім. Б. М. Грекова і Харківський художньо-промисловий інститут (1977 р.), відділення промграфіки. Педагоги з фаху - В. Новаковський, М. Каменний, С. Павлов. Член ХО СХУ з 1990 р. Викладає в Харківському художньому училищі. Участь у виставках бере з 1979 р. Починаючи з 1990 року провів ряд персональних виставок. Роботи знаходяться в музейних зібраннях Харківського художнього музею, Красноградської картинної галереї та інших, а також в приватних колекціях України, США, Німеччини, Канади, Швейцарії, Польщі, Ізраїлю, країнах Прибалтики.

Урочисте відкриття - 29 вересня о 17:00

Під час роботи виставки відбудеться ряд культурологічних заходів:

4 жовтня в 17:00 - лекція по психології «Мистецтво жити». Лектор - психолог, філолог, журналіст Северіна Лорина Володимирівна.

5 жовтня в 17:00 - лекція з циклу «Символізм Священних текстів», тема: «Символізм Біблії. Старий Завіт. Вихід». Лектор - канд. філософських наук, релігієзнавець Шелкова Наталія Валеріївна.

12 жовтня в 17:00 - лекція з історії мистецтв з циклу лекцій «Простір і час українського мистецтва (XIX - ХХ ст.)». Тема: «Сучасне мистецтво України. Частина 5 - Локальні процеси». Лектор - мистецтвознавець Вікентій Пухарєв.

13 жовтня в 17:00 - творча зустріч з автором виставки «Етюдні переспіви» Марком Константинопольським

На всі заходи вхід вільний.

e-max.it: your social media marketing partner