Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2019 рік

ТРАДИЦІЙНА КУЛЬТУРА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ: ЗБЕРЕЖЕННЯ АВТЕНТИЧНОСТІ ТА РОЗВИТОК КРЕАТИВНИХ ІНДУСТРІЙ

Традиційна культура європейських країн

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

June 2019
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:
( 1 Vote )

Виставка «Харківські старожитності»: старовинні рушники та модерна інсталяція

E-mail Print

kharkivski starojitnosti

З 14 травня по 10 серпня 2019 року до Всесвітнього дня вишиванки КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва» презентує виставку «Харківські старожитності». В експозиції поєднані стародавні вишиті рушники та модерні інсталяції художника Михайла Попова.

Назва «Харківські старожитності» викликає з підсвідомості до уяви образи щодо побуту прадавніх слобожан. Вишивання з найдавніших часів займало одне з найважливіших місць у культурі та побуті українців. І вишитий рушник вже є безумовним сталим символом української традиції. Відкриттям стали знайдені на Харківщині 14 вишитих рушників кін. ХІХ – поч.. ХХ ст. в с. Киселі Первомайського району, с. Лиман Зміївського району, м. Валки та м. Харків. На перший погляд, для них є характерними традиційні геометричні, зооморфні і антропоморфні образи, вишиті червоним хрестиком по білому. Однак, серед цих образів, окрім звичних фігур берегинь, птахів, квітів і гілочок, привертають увагу цікаві трансформації імперських гербових орлів, і навіть гумористичні мотиви у вигляді фігурки песика. Що це – жарт майстрині чи спроба іронічно відійти від традиційної схеми вишивання?

Окрім цього, поряд з вишитими рушниками, на виставці будуть представлені інсталяції харківського художника-модерніста Михайла Івановича Попова. Розпочавши свою мистецьку діяльність з живопису в 1970-х рр., Михайло Попов, згодом, відкрив для себе нові можливості творчого розвитку у формі інсталяції.

Інсталяції Михайла Попова розривають шаблонне мислення про «традиційні старожитності». Вони являють собою єдність різноманітних побутових предметів, таких як глечики, ложки, рубель, лапті, підкови, гребінці, що народжує новий образ. У поєднанні зі старовинними рушниками, перед глядачем виникає світ зниклого минулого.

Багато минуло часу, змінилися краєвиди Слобожанщини, мазанки стали музеями, докорінно змінився побут, але цілісність сприйняття експозиції можлива завдяки тому, що всі ці образи народжуються з одного джерела. З того буття творив свій містичний світ Гоголь, а потреба до творчого переосмислення оточуючого світу закладена в глибинних прагненнях кожної людини.

 

Відкриття виставки відбудеться 14 травня о 16.00. Вхід вільний.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Час роботи: з 10.00 до 17.30, вихідний – субота, неділя.

Адреса: м. Харків, вул. Пушкінська, 62, виставкова зала 1-го поверху.

Довідки за тел.: (057) 725-12-46, детальніше про подію – на сайті: https://www.cultura.kh.ua/

 

e-max.it: your social media marketing partner