Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Обласний онлайн фестиваль  художнього слова «Чарівний світ Слобожанської казки».
 

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

 

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

August 2020
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:

Виставка театральної фотографії 3-х переможців конкурсу «5-я стіна. Театри Харківщини»

E-mail Print

5stina

З 8 по 23 серпня 2019 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» КЗ «ООМЦКМ» буде експонуватися виставка театральної фотографії 3-х переможців конкурсу «5-я стіна. Театри Харківщини», який проводився Обласним центром культури і мистецтва в 2017 році: Маргарити Корнющенко, Катерини Погрібної та Сергія Лошатинського. Виставка присвячена Дню Незалежності України, Дню міста Харкова.

На виставці будуть представлені 87 чорно-білих і кольорових фотографій 3х авторів, зроблених в театрах Харкова.

За ініціативи Управління культури і туризму ХОДА в 2017 році Харківським обласним організаційно-методичним центром культури і мистецтва був проведений конкурс театральної фотографії «5-я стіна. Театри Харківщини», в якому перші місця отримали: Катерина Погрібна в номінації «Вистава» з роботою «Самотність удвох» (Харківський академічний російський драматичний театр ім. О. С. Пушкіна, вистава «Ляльковий дім», 2017 рік), Маргарита Корнющенко в номінації «За лаштунками» з роботою «Театральне задзеркалля» (Харківський театр для дітей та юнацтва вистава «Золотоволоска», 2017 рік) і Сергій Лошатинський в номінації «Акторський портрет» з роботою «Генріх VIII» (Харківський театр «Мадригал», вистава «Королівські ігри», 2017 рік).

Конкурс проводився з метою популяризації театрів Харкова і Харківської області, жанру театральної фотографії, активізації творчої співпраці між фотографами та театрами, підтримки фотографів-початківців і сприяння їх професійному вдосконаленню в жанрі театральної фотографії.

На виставці будуть представлені роботи, виконані в театрах Харкова в різних жанрах: це і роботи, зроблені безпосередньо під час вистави, і акторські портрети, і «закулісся», і навіть театральні фантазійні композиції. Експоновані світлини, не дивлячись на досить складну специфіку зйомок в театрі, мають високу якість з високими естетичними характеристиками, а також відображають індивідуальний творчий погляд кожного фотографа.

Наприклад, одна з авторів, – Маргарита Корнющенко, присвятила свою частину експозиції тільки одній, кращій на її погляд, роботі режисера Олександра Ковшуна, – виставі «Замок» за романом Франца Кафки в Харківському театрі ім. Шевченка, назвавши свою частину експозиції «ЗАМОК, який збудував К.». В цій назві літера «К» має декілька сенсів – це і автор роману Кафка, и його головний герой, позначений автором лише цією літерою, і сам Олександр Ковшун.

Театральна вистава – явище унікальне і неповторне, адже воно відбувається в моменті тут і зараз. Сфотографувавши окремі миті вистави, фотографи можуть не тільки відобразити побачене, а й передати глядачеві неповторну атмосферу театральної дії, тим самим продовживши її життя.

Фотографія, яка давно перестала бути лише відображенням реальності, в чомусь схожа з театром. Вона також вириває фрагмент часу і простору з контексту життя, наділяючи його новими смислами.

В дивовижну подорож по театрально-фотографічному світу із задоволенням запрошують глядачів Сергій Лошатинський, Катерина Погрібна і Маргарита Корнющенко.

Відкриття виставки відбудеться 8 серпня о 17:00. Вхід вільний.

 

Адреса: Україна, м. Харків, майдан Свободи, 5 (Держпром), 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи);

Час роботи виставки: ВТ – СБ, 11:00 - 19:00; Тел.: (057) 717-10-40, (057) 705-15-50; e - mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it ; Сайт: www.culturа.kh.ua; Канал на You Tube – Харьковский областной центр культуры и искусства.

 

Під час роботи фотовиставки переможців конкурсу «5-а стіна. Театри Харківщини» відбудеться ряд культурологічний заходів:

9 серпня о 17:00 – відкриття персональної виставки живопису Геннадія Валевахіна «Кольорова наснага».

14 серпня о 17:00 – перегляд відеозапису концерту світового рівня «Володимир Співаков (скрипка) «Тому, що люблю»!» з колекції Е.Г. Чайки.

15 серпня о 17:00 – лекція на тему: «Фотографія в ХІХ столітті від технології до мистецтва. Частина 1». Лектор – Харіна Юлія.

20 серпня о 17:00 – лекція з циклу «Eх libris Михайла Красикова про мистецтво». Тема: «Люди старого Харківського університету». Частина 3.

22 серпня о 17:00 – творча зустріч з авторами фотовиставки 3-х переможців конкурсу «5-я стіна. Театри Харківщини», – Маргаритою Корнющенко, Катериною Погрібною та Сергієм Лошатинським.

5stinafoto

5stinafoto2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5stinafoto3

 

 

e-max.it: your social media marketing partner