Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

folk
 
Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Обласний онлайн фестиваль  художнього слова «Чарівний світ Слобожанської казки».
 

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

 

Новая фотогалерея Центра

 

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

September 2020
M T W T F S S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:
( 1 Vote )

Виставка художніх робіт валяних з вовни Олени Кравчинської та її учнів «Готуй сані влітку»

E-mail Print

 01072020

З 3 по 18 липня 2020 року галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва буде експонуватися виставка художніх робіт валяних з вовни Олени Кравчинської та її учнів «Готуй сані влітку».

Зазвичай, валяні роботи асоціюються з зимою, але у колекції майстрині Олени Кравчинської є безліч робіт, які зможуть зацікавити глядачів і в літній період. В експозиції будуть представлені наступні теми виробів з повсті: повсть – матеріалознавство, інтер’єрна повсть, палантіни і бактуси, плечова повсть (жакети, жилети, світшоти, пальто), повсть і діти, картини з повсті, повсть та в’язання, аксесуари, сумки. Оформлення робіт було зроблено у авторській техніці художником та дизайнером Альоною Олексіївною Шараповою, та за участю майстерні «Барвіночки».

Повсть – це щільний нетканий текстильний матеріал з валяної вовни. Традиційна техніка домашнього валяння – виготовлення виробів із вовни та їх ущільнення за допомогою зчеплення і переплетіння між собою волокон вовни, виникла ще тисячі років тому, і досталися нам від кочових племен і народів.  Це старовинне та прекрасне мистецтво, пройшовши через різні історичні етапи, і зараз є актуальним, та  має безліч шанувальників у всьому світі.

Для творчості майстрині Олени Кравчинської характерне поєднання стародавніх традицій валяння, сучасних художніх підходів та цікавого авторського стилю. Експозиція виставки дивує великим розмаїттям форм, цікавим конструктивним рішенням та роботою з кольором, та показує різні грані і можливості валяння та унікального матеріалу – повсті. Свої знання та досвід Олена передає багатьом учням, в роботах яких можна побачити велику старанність, свіжий погляд та оригінальну фантазію.

Вироби Олени та її учнів мають і естетичну і функціональну складову, бо значною частиною експозиції виставки є одежа та аксесуари з повсті, які, окрім стильного вигляду, мають високу якість, і можуть використовуватися не тільки на модних показах, але і у повсякденному житті. А прекрасні картини з повсті та декоративні вироби можуть прикрашати не тільки галерею, але і оселю, додаючи їй ще більше затишку.

Повсть – це тактильний матеріал, тому, виготовляючи різноманітні твори, учасники виставки окрім ідей вкладають в них своє тепло, яке йде від серця.

Довідка: Олена Кравчинська.

Народилася 11 жовтня 1978р. у місті Харків.

Закінчила Харківську Державну Академію Культури (2002 р.) за фахом "Культуролог. Викладач теорії та історії культури".

Працює у Височанськії ДШМ викладачем образотворчих дисциплін.

У 2018 року атестована Національною Спілкою Майстрів Народного Мистецтва України на Народного майстра.

Запрошуємо Вас відкрити для себе дивовижний світ повсті, відвідавши виставку художніх робіт валяних з вовни Олени Кравчинської та її учнів «Готуй сані влітку»!

Адреса: Україна, м. Харків, майдан Свободи, 5 (Держпром), 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи); Час роботи виставки: ВТ – СБ, 11:00 - 19:00; Тел.: (057) 705-15-50;

e - mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it ; Сайт: www.culturа.kh.ua; Facebook: Мистецтво Слобожанщини; Канал на You Tube: Харківський обласний центр культури і мистецтва;

Instagram: https://www.instagram.com/galereya_slobozhanshchyna;

Telegram: https://t.me/oblgallerymc

 

e-max.it: your social media marketing partner