Експозиція виставки Ніколіни Бакуменко та її учнів «Зіркові ельфи» - 07-17 грудня 2011 року | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Експозиція виставки Ніколіни Бакуменко та її учнів «Зіркові ельфи» - 07-17 грудня 2011 року

alt Юлія ТимошенкоПортрети Президента України Віктора Януковича та екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко роботи Ніколіни Бакуменко виставлені в одному залі художньої галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва. Ця виставка живопису носить назву «Зіркові ельфи»: на ній представлені портрети знаменитостей в образах ельфів.
 Брати КличкоВиставка «Зіркові ельфи» Ніколіни Бакуменко та її учнів відкрилася 7 грудня і працюватиме до 17 грудня. На ній представлені портрети відомих політиків, письменників, діячів науки, мистецтва і спорту, написані з їх дитячих фотографій і втілені у вигляді ельфів.
Тут є як уже відомі картини, так і нові роботи цього циклу, серед яких портрети футболіста Андрія Шевченка в образі цінителя мистецтва, боксерів братів Кличко, екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко, актриси Мерілін Монро. На портретах також можна побачити президента Франції Ніколя Саркозі, першого президента Росії Бориса Єльцина, нинішнього президента РФ Дмитра Медведєва, Астрід Ліндгрен, що створила Карлсона та Пепі Довгу панчоху.
 Дмитро МедведєвНіколіна Бакуменко пояснює, що перш ніж занурити того чи іншого персонажа у світ ельфів, вона не просто копіює їх дитячі фотографії, але глибоко вивчає біографії кожного героя, намагається зрозуміти їх психологію, від цього залежить і набір символів на картині. Таким чином Ніколіна Бакуменко стала засновницею нового напрямку в образотворчому мистецтві – парасимволізму. За його основу було взято теорію про «паралельні світи».
Портрет Юлії Тимошенко – одна з улюблених робіт художниці, але вона готова незабаром розлучитися зі своїм дітищем. Цю картину планується виставити на продаж на аукціоні в Парижі (Франція). Це буде перша спроба художниці пустити своїх «зіркових ельфів» «з молотка».
 Борис ЄльцинА ось портрет президента України Віктора Януковича, що знаходиться в тому ж виставковому залі,– єдиний не в образі ельфа, а офіційний. Це копія роботи художниці, оригінал зберігається в колекції російського музею портрету «Національна портретна галерея» у м. Москві. Також у російській столиці зараз експонується половина картин з колекції «Зіркові ельфи». Ніколіна Бакуменко має намір продовжувати роботу над цим циклом.
 Андрій ШевченкоСьогодні Ніколіна Бакуменко очолює школу-студію «Академія портрета», в якій займаються діти. На виставці також представлені роботи її учнів.
Довідка. У 1997 році Ніколіна Бакуменко закінчила Харківську художню школу ім. І. Є. Рєпіна, згодом вступила до Харківського хореографічного училища у клас народних артистів України С. Коливанової та Т. Попеску. У 2007 році закінчила Харківську академію дизайну і мистецтв. З 2005 року художниця веде активну виставкову діяльність. Зараз вона працює викладачем у Харківській художній школі ім. Рєпіна.
Адреса галереї: Держпром, 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи), час роботи: ВТ – СБ, 11:00 – 19:00, без перерви. Тел / факс: 717-10-40, e-mail:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Картини виставки можна побачити у віртуальній галереї тут