КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Арт-проект «Під стукіт коліс» художника Михайла Палаєва - 19-30 червня 2012 року

altАрт-проект «Під стукіт коліс» відкрився в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва 19 червня. Це серія графічних робіт: художник Михайло Палаєв знайшов дуже нестандартну художню форму – графіка на справжніх залізничних квитках. Атмосфера виставки – залізнична: чай із стаканів та можливість намалювати свою життєву історію подорожі у потягу.

Автор на тлі автопортретуТвори виконувались гелевою ручкою безпосередньо під час руху потягу до пункту призначення. Згодом вони були оброблені за допомогою комп'ютерних програм, і на стінах виставкової зали галереї «Мистецтво Слобожанщини» вже представлені у декілька разів збільшені залізничні квитки з малюнками. На кожному з них збереглася дата поїздки, інформація про пасажира та рейс. Кожна робота була створена під враженням від конкретної миті і є своєрідною «творчою хронологією»: день, номер потягу, вагону, місця, оточення ...

«Цеaltй проект народився несподівано. У мене завжди із собою графічний планшет, і дорогу з рідного Краматорська до Харкова коротав, малюючи на тому, що було під рукою, а у поїзді це виявились квитки. Перша робота з'явилась два роки тому, відтоді зроблено понад два десятки робіт»,– розповідає Михайло Палаєв.

Квиток з останньої подорожі залишився чистим і його, збільшеного у багато разів, представлено в галереї, щоб кожний з глядачів міг би розповісти свою історію «під стукіт коліс». Цим і скористалися багато гостей на відкритті. Згодом цей квиток посяде своє місце серед оригіналів робіт, які також були представлені на виставці, отже можна було подивитись, з чого все починалось.

«altЖиття, схоже на локомотив, задає напрям руху, стимулює до подолання відстаней. Людина – вже пасажир цього величезного поїзду «Життя», але яка буде подорож, вирішує тільки він сам, близькі люди, як попутники у купе, дехто їде з нами все життя, дехто виходить, дехто заходить. Для залізничного потягу рух – постійний цикл, буденність, а для людини – зростання та прагнення,– розкриває ідейну концепцію проекту автор. – Участь у створенні проектів, самі того не підозрюючи, брали провідники Південної залізниці. Адже у кожного з них – своя «особлива техніка» погашення квитка, що іноді впливало на композиційну організацію образів майбутньої роботи. Наприклад, один з квитків провідниця надірвала дуже необережно. Тому я подумав, будь-яка турботлива бабуся відразу ж почала би штопати розрив. Так і народилася робота з назвою «Ба», саме так сучасна молодь полюбляє називати свої дорогих бабусь».

altВиставка зацікавила харків'ян різного віку, професій та поглядів. Напевно, це найкраще свідчення про універсальну мову мистецтва: роботи Михайла Палаєва знайшли відгук у багатьох відвідувачів.
Наші сучасники стомлені лавиною складних концепцій у мистецтві, тиском багатозначних та прихованих метафор, тому і спостерігається відмежування сучасного мистецтва від пересічного глядача, воно замикається в своєму вузькому колі. Михайло Палаєв під стукіт залізничних коліс створював роботи, зрозумілі кожному, вони схожі за стилістикою на комікси, але не спрощені до «попсових» образів. Графіка Михайла є абсолютно співзвучна сучасній свідомості.

altНа кожному залізничному квитку – своя особлива історія. Ці історії, як і розповіді випадкових супутників у купе, дуже різні. Глядачу художник розповідає і про складності боротьби за «місце під сонцем», і про підкорення системі, а у роботі «Бооооольше!» навіть торкається популярної зараз теми наслідків існування «суспільства споживання». Гостросучасні соціальні конфлікти не залишають байдужими нікого, та за ними проглядає надія. І в цьому є їхня найголовніша цінність – людина може сама змінювати життя на краще. Це підтверджують роботи Михайла Палаєва – романтичні, гармонійні та світлі. Михайло Палаєв оспівує високі людські якості – дружбу, щирість, підтримку та приносить у наше життя радісний позитивний настрій.

Відкриття арт-проекту пройшло в атмосфері залізничної подорожі. Гостей зустрічала привітна провідниця, традиційний чай та бублики вже чекали відвідувачів. А поласувати ними можна було в спеціальному арт-купе у галереї.

Побачити графічні роботи та відпочити в арт-купе можливо до 30 червня в галереї «Мистецтво Слобожанщини».

Адреса: Держпром, 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід зі сторони площі Свободи)

Час роботи: з 11.00 до 19.00 (без перерви), з вівторка по суботу.

З експонатами виставки можна ознайомитись у віртуальній галереї тут