Фотовиставка «Образи старого і загадкового Харкова» пам'яті В.Суліми -11-25 вересня 2012 року | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Фотовиставка «Образи старого і загадкового Харкова» пам'яті В.Суліми -11-25 вересня 2012 року

altУ Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В. Каразіна 11 вересня 2012 року відкрилася фотовиставка «Образи старого і загадкового Харкова», присвячена пам'яті фотохудожника В'ячеслава Суліми.
За словами матері фото-митця Зінаїди Костянтинівни, В'ячеслав став захоплюватися фотографією ще у шкільні роки.

«Його бачення навколишнього світу завжди було особливим, відмінним від загальноприйнятого»,– підкреслює вона.

З цим згодні і відвідувачі фотовиставки. На фотографіях В'ячеслава Суліми зображене наше рідне і звичне місто, але із зовсім іншого ракурсу. Харків В'ячеслава Суліми – зворушливий і ніжний, загадковий і трохи сумний. Це місто – таке, що у метушні нескінченних буднів дано побачити далеко не кожному городянину, місто незрівнянних краєвидів, забарвлених у кольори, що зачаровують.

Одна з технічних причин появи такого буйства фарб, яке ми спостерігаємо в роботах В'ячеслава Суліми,– це застосування майстром дуже незвичайної техніки інфрачервоної фотографії. Художник-дизайнер Андрій Зелінський говорить, що при наявності технічних можливостей практично кожен фотограф може працювати в даній техніці. Однак далеко не кожному під силу надати своїм фотороботам художню цінність, як це вийшло у В'ячеслава Суліми.

Відвідувачі, що прийшли на виставку, були одностайні в тому, що вибрати єдиний, найбільш вподобаний твір фото-майстра практично неможливо. Кожен з них по-своєму унікальний, цікавий і несе відбиток свого творця, талановитої і яскравої людини, нашого земляка, який дуже любив життя. Енергетика, яка витікає з фото-картин В'ячеслава Суліми, настільки потужна, що, дивлячись на них, виникає гостре бажання творити: складати вірші або писати музику.

Поринути у світ старого і загадкового Харкова, завісу таємниці якого прочиняє фотохудожник В'ячеслав Суліма, усі бажаючі зможуть до 25 вересня 2012 року за адресою: пл. Свободи, 4, 7-й поверх (ХНУ ім. В. Н. Каразіна).

Виставка організована за підтримки галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва та спільними зусиллями рідних і друзів фотографа.

Довідка. В'ячеслав Суліма народився 30 серпня 1960 р. у Харкові. У 1979 р. після верстатобудівного технікуму прийшов на ФЕД майстром, де паралельно вів секцію культуризму, був яхтсменом. У 1988 р. закінчив ХАІ, факультет «системи управління». Змінив декілька спеціальностей, але захоплення фотографією виявилося найбільш сильним. Сам про це він говорив так: «Ніколи не хотів, щоб фотографія стала моєю роботою, але вийшло інакше. Знімаю все, що замовляють, але особливо люблю фото для інтер'єру, напевно, тому, що завжди приваблював стильний інтер'єр. Подобається, коли людину оточують красиві речі!». Натюрморт і міський пейзаж стають улюбленими жанрами, в яких працював В'ячеслав. Він один з перших фотохудожників Харкова почав застосовувати техніку інфрачервоної фотографії, тоді ще з плівкою, у нього одного з перших в місті з'явилася професійна фото-студія. Неодноразово був призером виставок. Був членом спілки фотохудожників України, лауреатом фестивалю фотохудожників «Проміс – 2006». Передавав свій досвід і знання молоді. Його життя обірвалося раптово 16 червня 2011 року.

Нагадаємо, що минулого року у галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулася перша персональна виставка В'ячеслава Суліми.