Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Обласний онлайн фестиваль  художнього слова «Чарівний світ Слобожанської казки».
 

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

 

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

August 2020
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

Project "Intangible Cultural Heritage"

A+ R A-
Article rating:
( 5 Votes )

ЛОЗОПЛЕТІННЯ ТА ЛЯЛЬКА-МОТАНКА ПОПОВНЮЮТЬ ПЕРЕЛІК ЕЛЕМЕНТІВ НЕМАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ

E-mail Print

 03 copy

Ще два елементи нематеріальної культурної спадщини Харківської області – «Лозоплетіння» та «Лялька-мотанка» – поповнили регіональний перелік. Це перші оприлюднені результати роботи культпрацівників міст і районів в рамках огляду-конкурсу аматорів народного мистецтва Харківщини «Слобожанські передзвони», однією з умов якого цього року було створення відео-презентації обраного місцевого елементу нематеріальної культури.

«Варто визнати, що не всі учасники впоралися з поставленим завданням однаково успішно, - говорить провідний методист лабораторії досліджень нематеріальної культурної спадщини, секретар журі конкурсу Світлана Коновалова, – далися взнаки і технічні можливості, і попередній досвід, і готовність творчих сил міст і районів працювати в новому для себе напрямку. Проте, серед кількох годин відзнятого матеріалу, який членам журі довелося переглянути, трапляються справді якісні та цікаві роботи. Прикладом таких успішних проектів є фільм Чугуївського району про місцеву традицію виготовлення ляльок-мотанок, та відеоробота, підготовлена культпрацівниками з міста Лозова, де в центрі уваги знаходиться прадавнє ремесло лозоплетіння».

За словами Світлани Коновалової, на харківців чекає ще багато приємних несподіванок: до публікації готуються матеріали, присвячені народній медицині, ткацтву, гончарству і навіть традиції вживання сала на Слобожанщині. «Всі відеоматеріали, які надходять до нашої лабораторії, ми спільно з їхніми авторами намагаємося оформити згідно найвищих стандартів. Проте, варто розуміти, що ті люди, які в своєму місті чи районі були відповідальні за зйомку фільму, мають різній освітній та професійний бекграунд – досвідченому глядачу, можливо, пропоновані розвідки можуть здатися не вельми глибокими з наукової точки зору. Між тим, з головним завданням на сьогодні – зацікавити якнайширше коло фахівців роботою в напрямку охорони та промоції нематеріальної культурної спадщини – ми, очевидно, впоралися».

e-max.it: your social media marketing partner