Славгородська Людмила — плетіння | The Regional Organizing and Methodic Center of Culture and Arts

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:

Славгородська Людмила — плетіння

 17062020 4 copy

Славгородська Людмила Юріївна практикує плетіння з кукурудзяного листя, має велику колекцію авторських робіт.

Людмила Юріївна, 1950 р.н. народилась і проживає у м. Ізюм.

З 1996-2015 працювала викладачем гуртка українського народознавства «Соняшник», що діяв при Будинку дитячої творчості м. Ізюм. На базі гуртка майстриня викладала знання про традиції і звичаї українського народу, соломоплетіння, техніку інкрустації соломкою, травоплетіння, вишивання, лялькарство, писанкарство, петриківський розпис, гончарство, а також плетіння з кукурудзяного листя, яке і стало візитною карткою у творчості пані Людмили.

Разом зі своїми вихованцями мисткиня неодноразово приймала участь у місцевих та обласних виставках. Сама вона неодноразово була учасницею виставок в Ізюмському краєзнавчому музеї, в Харківському історичному музеї, в Харківському художньому музеї, в ООМЦКМ, на Великому Слобожанському ярмарку, на фестивалях «Печенізьке поле» і «Співоче поле». Кожна виставка для майстрині була своєрідним поштовхом до того, щоб створювати все нові шедеври у такій маловідомій техніці як плетіння скульптур з кукурудзяного листя. Цьому мистецтву пані Людмила навчилась сама, коли одного разу під час одного з фестивалів традиційної культури, вона побачила як на ярмарку літня жінка продавала тендітні прості фігурки ляльок з кукурудзяного листя. Пізніше, вона спробувала сама повторити таку ж фігурку з кукурудзяного листя, але з деякими ускладненнями. Зрозумівши всю оригінальність цього малодослідженого напряму у народному мистецтві, Людмила Юріївна почала працювати над вдосконаленням цього ремесла. Згодом, здобуті навички майстриня використала і у викладанні у гуртку «Соняшник», керівником якого була вона сама.

Кредо майстра:

Стосовно свого виду творчості, майстриня все життя слідує правилу «Пізнавай Україну через народне мистецтво». Саме таким чином, мандруючи різними куточками України, такими як Сорочинський ярмарок (Полтавська обл.), у музей «Шевченківський гай» (м. Львів), в Диканьку у «Музей українського весілля» (Полтавська обл.), на о. Хортицю до Запорозької Січі, в «Музей садибу Івана Котляревського» (м. Полтава), Людмила Юріївна черпала для себе нові ідеї та знання для створення власних мініатюрних скульптур з кукурудзяного листя.

Порада від майстра:

Кожному, хто прагне опанувати техніку плетіння з кукурудзяного листя, пані Людмила радить власноруч вирощувати матеріали, які до того ж є доступними та екологічними для використання. Тематика робіт повинна йти від душі. Для цього майстриня радить споглядати якісь картини пов’язані із життям та побутом українців, читати народознавчу літературу, особливо, Людмилі Юріївні подобається творчість Василя Скуратівського, а також Олекси Воропая. І головне, що радить мисткиня: «робити роботу від душі, бо саме така робота вийде найліпша...»

Прихильникам всього народного і традиційного, пані Людмила, від всього серця бажає більше творити краси своїми руками, дізнаватись про багатство свого краю, виховати себе у дусі патріотизму, дізнаватися більше про українські звичаї і традиції, залишатися українцем у серці і наяву!

1 1706

4 1706

2 1706

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8 1706

5 1706 copy

7 1706 copy

10 1706