КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Орищенко Анастасія — бісероплетіння

Орищенко Анастасія ОлександрівнаОрищенко Анастасія Олександрівна – майстер народного мистецтва з бісероплетіння, керівник зразкового гуртка з бісероплетіння «Бісерна флористика» клубного закладу смт Буди Південноміської ОТГ Харківської області.

Проживає у смт Буди, Харківської області.

Практикує бісероплетіння.

Мистецтво плетіння з бісеру почала опановувати у далекому 2011 році самостійно. Пізніше почала займатись індивідуально у гуртку «Бісерна флористика» у керівника гуртка Осокіної Олени, від якої згодом перейняла на себе обов’язки керівника цього гуртка.

У своїй творчості пані Анастасія звертається як до створення традиційних бісерних прикрас (силянок, герданів), так і виготовляє сучасні прикраси із запозиченням технік бісерного плетіння інших культур (різноманітні кольє у техніках огалала, ндебелє, повітряній техніці, в’язані кольє, ларіати з бісеру тощо), а також створює різноманітні скульптурні композиції та іграшки з бісеру. Майстриня сміливо експериментує у техніках, формах, настроях, сюжетах робіт і прагне ні на кого не рівнятися. Частину виробів, авторка створює вручну, решту ж робіт вона виготовляє за допомогою спеціального станка. Серед основних сюжетів її робіт переважають традиційні зображення квітів рослин, а серед іграшок часто можна зустріти і зображення тварин.

За зізнаннями самої майстрині: «Натхнення приходить до неї звідусіль – від предмета чи рослини до спілкування з однодумцями…» Так, наприклад, пані Анастасія з захопленням згадує історію, коли на одному з семінарів у Харківському обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва до неї прийшла ідея сукні-вишиванки, оздобленої бісерними орнаментами. Відтоді у колекції авторки з’явилось більш ніж десять елементів одягу, прикрашених бісерними виробами, а вихованки гуртка майстрині не раз виступали моделями для демонстрації бісерних прикрас на одязі як під час концертів, так і під час дефіле на відкриттях виставок.

У 2019 р. Анастасія Орищенко разом зі своїм гуртком провели виставку «Казковий світ бісеру», чим підтвердили звання «Зразкового аматорського колективу», а у 2022 р. – виставку «Магія бісеру», поновивши своє звання. Майстриня неодноразово брала участь у міжнародних виставках: «Рукоділля бізнесу та хобі» з показом прикрас (м.Харків. 2017 – 2018 рр.), «Золоті руки майстрів» (м. Київ, 2015 р.), а також у виставках декоративно-прикладного мистецтва – «M.Art» (м. Харків, 2018 р.); «Великоднє диво», (м. Харків, 2021 р.) тощо.

Роботи майстрині неодноразово були представлені у міжнародному журналі «Модне рукоділля», фотографії робіт з покроковими схемами можна побачити в № 4 за 2015 р.; № 3 за 2016 р.;№.1, 7, 8, 10 за 2017 р.; № 4, 8 за 2018 р.

Разом зі своїми учнями пані Анастасія бере активну участь у творчому житті будинку культури селища Буди та м. Південного. Вона організувала виставки-ярмарки у селищі Буди у 2016 – 2021 рр. та конкурси для дітей у 2018 та 2021 роках. Разом зі своїм гуртком, Будянською публічною бібліотекою, Південноміською бібліотекою, Будянською дитячою школою народного мистецтва, Південноміською художньою школою та Будянськими ліцеями № 1 і № 2, вони організували проєкт «Україна» 2021 р., у рамках якого кожен заклад оформлював у різних техніках карту України, враховуючи особливості орнаментів тієї чи іншої області. Роботи її учнів неодноразово займали призові місця на Всеукраїнських та обласних конкурсах, а сама авторка не раз брала участь у щорічному міжнародному конкурсі «Золоті руки майстрів» (м. Київ, 2014 – 2018 рр.). Вона ставала фіналісткою конкурсу «Чарівний бісер» здобувши 3-е місце у номінації «Бісер» у 2016 р., а також 3-е місце у конкурсі «Бісерний ексклюзив» у номінації «Бісер з матеріалами» у 2017 р.

Творче кредо майстра:

«Немає такого слова «не можу», є слово «не хочу». Не треба боятись помилок, опускати руки, а просто потрібно прикласти трішки більше зусиль. Якщо робиш з душею і чистими помислами, то все неодмінно вийде…»

Професійні поради початківцям:

«Якщо ви починаєте займатись бісероплетінням, то не варто з самого початку намагатись робити дуже складні вироби, де застосовано декілька технік, ви заплутаєтесь. Починайте з малого, вивчіть 1-2 техніки, повністю розберіться, як вони працюють, а тоді переходьте до складніших технік. Обов’язково обирайте якісний бісер.»

Побажання майстра:

«Бісероплетіння – це дуже цікавий вид декоративно-прикладного мистецтва, в якому поєднується логіка та політ фантазії. Не бійтесь експериментувати, пробувати щось нове. У вас все неодмінно вийде!»