ПОЛОЖЕННЯ XIV ВІДКРИТОГО ФЕСТИВАЛЮ ТРАДИЦІЙНОЇ НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ „КРОКОВЕЄ КОЛО” для дітей та молоді | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

ПОЛОЖЕННЯ XIV ВІДКРИТОГО ФЕСТИВАЛЮ ТРАДИЦІЙНОЇ НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ „КРОКОВЕЄ КОЛО” для дітей та молоді

I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Фестиваль "Кроковеє коло" є фестивалем традиційної народної культури Слобожанщини за участі дітей та молоді Харківської області та м. Харкова. Фестиваль заснований у 2000 р. за ініціативою Спілки етнологів та фольклористів міста Харкова та проводився за підтримки Управління освіти і науки Харківської облдержадміністрації, Управління культури Харківської міської ради, Управління освіти Харківської міської ради та Харківського обласного відділення Українського Фонду культури. З 2012 р. організаторами фестивалю виступають Обласний організаційно- методичний центр культури і мистецтва, Спілка етнологів та фольклористів міста Харкова за підтримки Департаменту культури і туризму Харківської облдержадміністрації.

II . МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ФЕСТИВАЛЮ

Фестиваль проводиться з метою залучення дітей та молоді до дослідження, вивчення і відтворення найкращих зразків фольклорно-етнографічної спадщини свого краю. Головним завданням фестивалю є залучення дітей до активної дослідницької і виконавської діяльності по збереженню звичаїв, обрядів, традицій, автентичного співу, національного вбрання та традиційних художніх ремесел.

III . УМОВИ ТА ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ

Для участі у заходах фестивалю запрошуються учасники народознавчих, фольклорних, дослідницько-виконавських, вокальних гуртів, гуртків народних художніх ремесел клубних закладів, загальноосвітніх шкіл, шкіл естетичного виховання, будинків дитячої та юнацької творчості Харківської області та м. Харкова.

Програма фестивалю включає: науково-практичну конференцію, конкурси та заключні заходи (нагородження учасників, виставку та гала-концерт переможців).

Науково-практична конференція „ЕТНОЛОГІЯ І ФОЛЬКЛОРИСТИКА" проводиться за темами: музичний фольклор, усна народна творчість, дитячий фольклор, календарна обрядовість, родина обрядовість, традиційний народний одяг, житло, ремесла, народна кухня, народні прикмети, обереги, народна метеорологія, народні вірування, демонологія тощо.

Головна умова: у виступ на науково-практичній конференції необхідно включити власні дослідження та матеріали.

Регламент:

доповідь та повідомлення - до 7 хв.; обговорення - до 10 хв. Текст доповіді має не перевищувати 10 друкованих сторінок та окремо подається на електронному носії.

Вікові категорії:

У конференції приймають участь діти з 12 років.

Обов'язково доповіді та повідомлення надаються організаторам у паперовому та електронному вигляді під час проведення конференції.

Конкурси фестивалю проводяться за такими номінаціями:

- „Фольклористично-етнографічні дійства" (календарні свята, родинна обрядовість, вечорниці, дитячі ігри і розваги та інші жанри фольклору);

- „Автентичний спів" (гуртовий спів);

- „Автентичний спів" (солоспів);

- „Традиційні художні ремесла" (писанкарство, вишивка, витинанка, художній розпис, ткацтво, лозоплетіння, кераміка, різьблення, вироби з соломки, вироби з бісеру, народна лялька).

Учасники привозять до 5 робіт на конкурс та виконують одну роботу на місці (з собою потрібно взяти необхідний матеріал для виконання робіт). Подані роботи на конкурс повинні бути відповідно оформлені для представлення на виставці.

Для участі у конкурсних заходах фестивалю запрошуються учасники народознавчих, дослідницько-виконавських гуртів загальноосвітніх шкіл, шкіл естетичного виховання, будинків дитячої та юнацької творчості, клубних закладів Харківської області та м. Харкова, а також окремі виконавці (учасники).

Головна умова: у конкурсний виступ за номінаціями „Фольклористично- етнографічні дійства" та „Автентичний спів (гуртовий і солоспів)" обов'язкове включення фольклорно-етнографічних матеріалів власних досліджень чи експедицій. Під час показу програми членам журі необхідно подати власні матеріали з короткою довідкою у якому селі, районі, області і коли записано матеріал, а також прізвище, ім'я, по-батькові, дата і місце народження інформанта.

Регламент:

- фольклористично-етнографічні дійства - 10 – 15 хвилин; - автентичний спів (гуртовий спів, солоспів) – 2 пісні (загальною тривалістю до 3 хвилин); - традиційні художні ремесла – 3 години.

Вікові категорії:

1 категорія – від 6 до 12 років;

2 категорія – від 13 до 17 років;

3 категорія – студентська молодь (бере участь у конкурсах фольклористично- етнографічних програм, гуртового та солоспіву).

Кількість учасників фольклористично-етнографічних дійств не повинна перевищувати 15 осіб.

Критерії оцінок фольклористично-етнографічних дійств та автентичного співу: відповідність народним традиціям; виконавська майстерність; якість постановки конкурсної програми; відтворення автентичного співу; використання обрядової атрибутики, традиційного народного костюму.

Критерії оцінок традиційних народних ремесел: відтворення традиційності народних ремесел, майстерність виконання, якість оформлення робіт.

Колективу (учаснику) для участі у конкурсах та конференції необхідно надіслати: заявку-анкету (див. додатки) до 1 березня 2015 року на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду (обов'язково продублювати на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ) або на адресу: 61002 м. Харків, вул. Пушкінська, 62, Харківський обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтв тел./ факс +38(057) 700-26-62, 700-38-91. При реєстрації колективів необхідно мати список учасників колективу у 2-х примірниках, завірений печаткою районних відділів освіти, культури (для учасників з області) або печаткою закладів м. Харкова (для учасників з м. Харкова). Телефони для довідок: (096)23-30-513; (095)69-68-103 – Наталія Петрівна Олійник, 700-35-49, (050)90-30-234 – Галина Василівна Лук'янець.

IV. МІСЦЕ ТА ЧАС ПРОВЕДЕННЯ

15 березня 2015 р. „Традиційні художні ремесла".

Місце проведення – Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва (вул. Пушкінська, 62, ст. метро „Пушкінська" або „Архітектора Бекетова").

9.00 – заїзд та реєстрація учасників конкурсу.

10.00-14.00 – виставка та виконання конкурсних робіт.

26 березня 2015 р. Учнівська науково-практична конференція „Етнологія і фольклористика".

Урочисте відкриття виставки робіт та нагородження переможців конкурсу традиційних народних художніх ремесел.

Місце проведення – Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва (вул. Пушкінська, 62, ст. метро „Пушкінська" або „Архітектора Бекетова").

9.30 – заїзд та реєстрація учасників науково-практичної конференції.

10.00 – відкриття виставки та нагородження переможців конкурсу традиційних народних ремесел, початок науково-практичної конференції.

29 березня 2015 р. Конкурси „Автентичний спів" (солоспів та гуртовий спів) „Фольклористично-етнографічні дійства" серед учасників з м. Харкова та Харківської області.

Місце проведення – Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва (вул. Пушкінська, 62, ст. метро „Пушкінська" або „Архітектора Бекетова").

9.00 – заїзд та реєстрація творчих колективів та окремих виконавців м. Харкова та Харківської області;

10.00 – огляд конкурсних програм.

Гала-концерт переможців конкурсів фестивалю відбудеться у травні 2015 р., про що буде повідомлено додатково.

V. ФІНАНСУВАННЯ ФЕСТИВАЛЮ ТА НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

Участь у фестивалі безкоштовна. Витрати на відрядження колективів (солістів) і супроводжуючих їх осіб за рахунок організацій, що відряджають. Фінансування фестивалю здійснюється за рахунок бюджетних та спонсорських коштів.

Усі учасники фестивалю відзначаються подяками. Переможці конкурсів набувають звання лауреата (І, ІІ, ІІІ місце) та нагороджуються відповідними дипломами. Журі має право не присуджувати всі місця. До складу журі запрошуються фахівці у кількості 3-7 осіб. Члени журі мають право відбирати найкращі уривки конкурсних програм, окремі пісні для гала-концерту та роботи для виставки переможців конкурсу традиційних народних ремесел.

АДРЕСА ОРГКОМІТЕТУ: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська, 62, Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва, тел./ факс +38(057) 700-26-62, 700-38-91 тел. +38(057) 700-35-45

 

Сховати метелика