КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"


LOGO 2022 12 12
 
logo1
 
logo2
 
Vesіlne rozmaїttia
 
Відкритий фольклорний фестиваль зимового календаря «Святовид»
 
Rushniki Slobozhanshchini albom
 
photo 2022 04 28
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

На засіданні колегії Департаменту культури підбили підсумки 2013 року та спланували подальшу роботу

e-mail Друк

1Засідання розширеної колегії Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації відбулось 16 квітня 2014 року в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва. Керівництво Департаменту, начальники відділів культури районних адміністрацій та директори культурних закладів міста й області підбили підсумки роботи у 2013 році, обговорили напрямки майбутньої діяльності на поточний рік, а також підняли декілька проблемних питань.

Майбутнє – за розвитком велотуризму та створенням мережі автокемпінгів

Начальник управління туризму ХОГА Тетяна Іщенко розповіла, що у 2013 році Харків та область відвідало 82 тисячі туристів, з них більше всього бізнесменів, які були тут з діловими поїздками. Тож перед управлінням зараз стоїть задача забезпечення в'їзного туризму на Харківщині. У цій галузі особливу увагу начальник управління приділяє розвитку велосипедного туризму та створенню мережі автокемпінгів:

«На «Євро-2012» для іноземних туристів у харківському лісопарку були побудовані автокемпінги. Бюджетні стоянки для туристів, які подорожують у фургонах з причепами, що оснащені біотуалетами, столовою, душовими кабінками, – зараз це дуже розвинена в Європі сфера туристичного обслуговування. Вона дуже перспективна, бо дешева, а в її основі – самообслуговування. Досвід Харкова у 2012 році став поштовхом до того, що в Білорусі за рік побудували декілька таких автокемпінгів, оцінивши його переваги», – підкреслила Тетяна Іщенко.

Проблеми і досягнення музейників

Начальник відділу охорони культурної спадщини Світлана Карапутіна розповіла, що у районах в минулому році була активізована робота з укладання охоронних договорів історичні і культурні пам'ятки. Крім того, у галузі культури продовжує активну роботу щомісячна онлайн-конференція, на якій працівники відділу зв'язуються з районами, щоб обсудити нагальні питання.

Також, у 2013 році був реалізований проект збірки наукових праць українських та іноземних істориків «Салтово-Маяцька археологічна культура». Нажаль, основною проблемою галузі наразі залишається кадрова незабезпеченість районів, бо тільки у Вовчанській районній адміністрації і місті Чугуєві є спеціалісти з охорони культурної спадщини.

1Також було звернено увагу на те, що з 33 комунальних музеїв області, 17 установ не мають охорони, а у деяких інших крім залізних грат на вікнах теж немає ніякого захисту:

«Тим не менше, в минулому році був проведений ремонт Харківського історичного музею, і позитивні зміни вплинули не тільки на зовнішній вигляд музею, а й на частоту змін експозицій. Крім того, був відремонтований Соколівський краєзнавчий музей, де, поза іншим, встановлено сигналізацію», - підкреслила Світлана Карапутіна.

Цікава акція під назвою «Музей-гість» пройшла у 2013 році в Харківському художньому музеї, коли великі установи обласного значення «обмінялися» колекціями картин. Так, зі Львівського Національного музею ім. Андрія Шептицього до Харкова привезли колекцію картин художника Івана Труша, тоді як Харківський художній музей познайомив львів'ян з надбанням Сергія Васильківського. А цього року проводиться конкурс серед краєзнавчих музеїв на кращу експозицію до 70-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників.

Стан культури області у цифрах

За інформацією, наданою начальником відділу культури, мистецтв та навчальних закладів Наталією Плотнік, протягом 2013 року Обласним методичним центром підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів проведено підвищення кваліфікації більше 500 працівників культури. Також відмічається швидка інформатизація бібліотек району: так, за 2013 рік бібліотеки області отримали 157 комп'ютерів. Загалом на область зараз налічується 825 бібліотечних комп'ютерів, тоді як у 2010 році їх було в 3 рази менше.

Заступник директора обласного центру культури і мистецтва Олександр Кіпран озвучив на засіданні статистичні дані, привів аналіз показників діяльності районів та міст обласного значення в галузі «Культура», а директор центру Людмила Омельченко підкреслила, що 1472 заклади культури в області минулого року отримали 193,8 мільйонів гривень державних асигнувань, що на 33,3 млн. грн. більше, ніж було доведено Міністерством фінансів України.

1На проведення капітальних та поточних ремонтів будівель та приміщень (заміна вікон, дверей, облаштування фасадів, проведення ремонту покрівель будівель, внутрішніх робіт)закладів культури у сільській місцевості з місцевих бюджетів у 2013 році використано 14 млн. 360 тис. грн. Надалі актуальним напрямом роботи залишається захист економічного стану закладів культури.

Щодо фінансування галузі

Голова Харківської профспілки працівників культури Зінаїда Ігнатенко у своєму виступі наголосила на тому, що урядом зараз прийняті антикризові непопулярні міри, які звужують соціальні гарантії працівників культурної сфери. До них відносяться зменшення у процентному відношенні надбавок за стаж, рівень кваліфікації та додаткові робочі часи для працівників культури, а також вимоги щодо заощаджень на проведенні культурно-масових заходів.

Заступник директора Департаменту цивільного захисту Володимир Щітов розповів начальникам районних відділів культури та директорам закладів культури про класифікацію надзвичайних ситуацій і про те, яка нормативно-правова база передбачена у разі їх виникнення. Також учасники засідання детально обговорили процедуру запиту для виділення коштів з резервного державного фонду на усунення наслідків надзвичайних ситуацій.

За результатами обговорення підсумків роботи директор Департаменту культури і туризму Дмитро Кузнєцов акцентував увагу учасників на необхідності провести заходи щодо посилення контролю за охороною музейних закладів м. Харкова і області та збереження їх колекцій; вжити невідкладних заходів щодо закінчення укладання охоронних договорів на пам'ятки історії, археології та монументального мистецтва, відповідно до розпорядження обласної державної адміністрації від 13.10.11 № 570 «Про стан матеріально-технічної бази закладів культури, фінансування театрально-концертних установ та збереження культурної спадщини».

e-max.it: your social media marketing partner
Викл. сніг