В м. Дергачі Харківської області традиційно пройшов районний фестиваль-ярмарок «Козацька родина» | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

В м. Дергачі Харківської області традиційно пройшов районний фестиваль-ярмарок «Козацька родина»

5 

   03 жовтня 2015 року в м. Дергачі Харківської області традиційно пройшов районний фестиваль-ярмарок «Козацька родина». Ярмарок розташувався на центральній площі біля районного Будинку культури. Інтерес жителів району до продовольчо−творчих ярмарків з кожним роком зростає. Вже з сьомої години ранку, на площі райцентру стало надзвичайно гамірно та людно. Вигідна пропозиція − великий попит − такий закон панував на районному ярмарку. Голова Дергачівської районної державної адміністрації Політуха Олександр Олександрович у складі комісії разом із гостями пройшов по торгівельних рядах, ознайомився з цінами на сільгосппродукцію, поспілкувався з районними виробниками та творчими колективами району. Мешканці та гості міста взяли активну участь у виставці. На суд глядачів були представлені результати врожаю і предмети народної творчості. На головній сцені проходили виступи народних, фольклорних та естрадних, вокальних і хореографічних колективів Дергачівського Будинку культури та сільських клубів району. Завітали до «Козацької родини» творчі колективи Богодухівського, Золочівського, Харківського районів.

1   Під час проведення районного фестивалю «Козацька родина» пройшов фестиваль краси «Міс Золота осінь». Чотирнадцять красунь представляли села та селища Дергачівщини. Під час дефіле кожна з красунь мала представити стилізований костюм «Золотої осені»; перед глядачами красивою ходою під музичний супровід українських пісень пройшли гарні дівчата, які уособлювали молодість і красу. Другим завданням був творчий номер: присутні мали змогу оцінити вокальні здібності та талант до художнього слова красунь. Звучали як народні, так і сучасні естрадні пісні; з поезії дівчата обрали різні твори: виконувалися авторські вірші, поезії односельчан, а також вірші відомих поетів. За результатами двох конкурсних випробувань усім учасницям було присвоєно індивідуальну номінацію. О. О. Політуха разом із членом журі Плотнік Наталею Анатоліївною, заступником директора Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації, начальником управління культури ХОДА, в якості нагороди вручили дівчатам дипломи, стрічки та осінні діадеми.

   В рамках проведення районного фестивалю самодіяльної української художньої творчості «Козацька родина» відбувся також творчий звіт інструментального ансамблю «Фольк-класик бенд» під керівництвом Богуславця Дмитра 4Вікторовича Дергачівського районного Будинку культури з нагоди підтвердження почесного звання «народний аматорський колектив». Творчий звіт, який складався з 24 номерів, пройшов на належному організаційно-художньому рівні. Репертуар звітного концерту складався з авторських творів, попурі, обробки народних пісень та танців, але акцент було зроблено на старовинну народну музику, реанімацію аутентичних творів, вивчення найкращих зразків світової інструментальної літератури.

   Завдяки вдало підібраній концертній програмі та сумлінній праці керівника, усі учасники на сцені почувалися дуже впевнено, що сприяло повному розкриттю художнього образу та підтримці певного настрою виконання.

   Беручи до уваги притаманну колективу високу сценічну культуру, висококваліфіковане володіння виконавською технікою, безперервне оновлення репертуару, високий художній рівень та професійну виконавську майстерність, які були продемонстровані на творчому звіті, а також плідну концертну діяльність та постійну участь у різноманітних мистецьких культурно-масових заходах району та області, що повністю відповідає вимогам Положення, присутні на творчому звіті члени обласної атестаційної комісії одностайним голосуванням вирішили рекомендувати колегії Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації підтвердити інструментальному ансамблю «Фольк-класик бенд» під керівництвом Богуславця Дмитра Вікторовича Дергачівського районного Будинку культури звання «народний аматорський колектив».

Інформація та фотоматеріали люб’язно надані методичним кабінетом районного Будинку культури м. Дергачі Харківської області