КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Лекція Ткаченко С. І. "Поезія як засіб розуміння живопису"

e-mail Друк

 DSC 024128 квітня - в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулася лекція на тему: "Поезія як засіб розуміння живопису". Лектор Сергій Іванович Ткаченко - кандидат філолоґічних наук, вчений, поет, перекладач.

Основна ідея лекції базувалася на комплексному застосуванні літературознавчого, мистецтвознавчого і теологічного підходів для розуміння і сприйняття глядачем малярського твору.

Сергій Іванович Ткаченко розповів, що починаючи з кінця ХХ століття у світовій культурі відбуваються могутні інтеграційні процеси, пов’язані з переходом сучасної цивілізації від вузькопрофільних знань до універсальної парадигми. На думку лектора, це процеси безумовно зачіпають і літературу, яка в умовах постмодерну починає охоче користуватися засобами і прийомами не тільки інших мистецтв – насамперед живопису, музики, театру, кіно, а й інших областей людських знань – в першу чергу науки (її гуманітарних і технічних галузей) і теології.

Лектор розглянув поезію, як тлумачення живопису на прикладі відомих митців. Це Клод Моне, Сергій Іванович Васильківський, Леонардо да Вінчі,  Жорж Сера, Пітер Брейгель,  Рафаель та інші.

Сергій Іванович поділився з присутніми своїми враженнями від прочитання таких авторів, як Маргарет Лівінгстон (книга «Мистецтво і бачення») та Луанди Бризандін.

На зустрічі звучали вірші та переклади як самого лектора, так і відомих поетів.

Довідка: Сергій Іванович Ткаченко закінчив Київський державний університет ім. Тараса Шевченка, кандидат філолоґічних наук. Десять років працював викладачем Київського педінституту іноземних мов. Протягом двадцяти п’яти років був співробітником Секретаріату Орґанізації Об’єднаних Націй у Нью-Йорку. Автор шести книг поезій і перекладів, наукової моноґрафії і двох збірок літературознавчих статей. Член Національної Спілки письменників України. Лауреат кількох міжнародних літературних премій.

Наша  адреса: Держпром, 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи). Тел. / Факс: (057) 717-10-40

Фотогалерея:

Click to open

e-max.it: your social media marketing partner