Виставка «НАДІЯ СЛОБОЖАНЩИНИ» — творчий звіт юних художників Харківщини | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Виставка «НАДІЯ СЛОБОЖАНЩИНИ» — творчий звіт юних художників Харківщини

 DSC 0009 copy

Впродовж двох тижнів, починаючи з 2 червня 2016 року,  харків’яни та гості Першої столиці матимуть нагоду познайомитися з експозицією підсумкової виставки дитячих художніх робіт учнів шкіл естетичного виховання Харкова та Харківської області, до якої у цьому році увійшли роботи переможців двох різнопланових за тематикою творчих конкурсів.

За традицією вона відкрилась у галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва у перші червневі дні, які зазвичай радують і дітей і дорослих розмаїттям мистецьких заходів.

ДВАНАДЦЯТЬ РОКІВ ПЕРЕМОГ

Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Об’єднаймося ж, брати мої», який присвячений шевченківським дням, добре відомий юним художникам нашого краю. Він проводиться більше десяти років і користується у них незмінною популярністю. Тож і цього року юні майстри пензля активно долучилися до визнаного творчого змагання, представивши на відбірковий тур конкурсу більше 300 робіт, десять з яких були відібрані журі для подання у Київ, аби претендувати на призові місця.

Як зауважила на церемонії відкриття виставки директор обласного навчально-методичного центру працівників культосвітніх закладів Тамара Самоварова, вже 12 років представники початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів Харківської області отримують переконливі перемоги, стаючи лауреатами цього престижного Всеукраїнського конкурсу. Це- результати великої роботи дітей та викладачів.

У 2016 році список переможців знову поповнився двома прізвищами юних слобожан, учениць обласних шкіл. Ними стали: у номінації «образотворче мистецтво» Катерина Іванова, учениця Красноградської дитячої школи естетичного виховання (викладач Олена Моргун), та у номінації «декоративно-прикладне мистецтво» Тетяна Даниленко, учениця Шевченківської дитячої школи мистецтв (викладач Анна Москвітіна). Талановиті дівчатка та їх педагоги були запрошені до столиці, де проходило вшанування переможців конкурсу. Їх роботи відтепер знаходитимуться у фондах літературно-меморіального музею Т.Г.Шевченка.

А до експозиції виставки «Надія Слобожанщини» увійшли роботи дипломантів цього конкурсу, що відображають їх осмислення широкого спектру важливих для кожного покоління українців тем, на які їх надихає творча спадщина великого Кобзаря. Ці твори зайняли одну з двох зал галереї «Мистецтво Слобожанщини».

Нагороджуючи переможців конкурсу (а це були представники колективів Ізюмської ДХШ ім. С.І. Васильківського, Харківської ДХШ №1 ім. І.Ю. Рєпіна та Первомайської ДШМ), Тамара Самоварова виказала надію, що сьогоднішні лауреати своїми здобутками в майбутньому будуть прославляти Харків як в Україні, так і далеко за його межами.

«СОЛОДКЕ СВЯТО ЖИТТЯ»

У 2015-2016 навчальному році учнів художніх шкіл та художніх відділень запросили до участі у конкурсі «Солодке свято життя», що є досить незвичним за своєю тематикою. На це є своє пояснення: його разом з обласним центром ініціювало керівництво відомого не лише у Харкові підприємства – корпорації «Бісквіт-Шоколад». Привід був пов’язаний з 120-річним ювілеєм ПАТ «Кондитерська фабрика «Харків’янка», що була заснована у 1896 році видатним майстром кондитерської справи Григорієм Борманом, і поклала початок промислового виробництва кондитерських виробів у Харкові. Торгова марка «Жорж Борман» свого часу стала символом якості, різноманіття продукції та професіоналізму кондитерів. Це частина історії нашого міста, яку мають знати юні харків’яни і конкурс спонукав їх до цього. Як зазначали викладачі, у процесі підготовки вони зацікавлено поставились до знайомства з історією підприємства та його сьогодення.

«Започатковуючи цей конкурс, ми хотіли, щоб діти зобразили свої солодкі мрії та уявлення про кондитерську продукцію, змогли проявити себе як творчі особистості, — зазначила заступник генерального директора ПАТ «Харківська бісквітна фабрика», член журі конкурсу Валентина Єгорова. – Ми вже мали досвід співпраці з обласним методичним центром у організації конкурсів, тож були впевнені в його успіху.

Усім переможцям конкурсу ми вручаємо спеціально виданий буклет, що залишиться у вас на згадку і засвідчить ваші перші успіхи на великому шляху творчості. Сподіваюсь, що попереду у кожного з вас буде багато конкурсів і багато перемог», — продовжила Валентина Григорівна, звертаючись до юних художників. Вона виказала слова подяки на адресу працівників Центру та галереї «Мистецтво Слобожанщини» і запевнила, що представники колективу корпорації та її президент, Герой України Алла Арестівна Коваленко, яка є почесним головою журі конкурсу «Солодке свято життя», обов’язково відвідають виставку, щоб ближче познайомитися з творчістю талановитих дітей Слобожанщини.

Виставка, за оцінкою фахівців, дійсно вражаюча. Розкриваючи запропоновану тему, юні майстри пензля у черговий раз підтвердили свою креативність, нестримну фантазію, бажання творити на радість собі і всім, хто вміє цінувати образотворче мистецтво. Лялька-оберіг, колаж, малюнки, акварель, гуаш, батік, роботи з вкрапленням рельєф-пасти, — усі ці техніки були використані авторами робіт, які досить досконало ними володіють.

«Ця виставка випромінює радість і щастя, — так влучно охарактеризувала виставку завідувач відділом науково — поляризаційної роботи Харківського художнього музею, член журі конкурсу Ірина Сідєльова. — Основна умова успіху роботи – це попасти у тему, саме за її розкриття автор отримує перший плюс. Важливо, щоб вона була добре композиційно вибудувана, а ще потрібно вдало знайти кольорове рішення та внести ту емоційну нотку, що викличе емоції глядача (це другий плюс). Ці складові і забезпечують юному художникові перемогу».

40 учнів, з яких чималу кількість склали представники шкіл естетичного виховання Харківської області, створили роботи, що відповідали цим непростим критеріям, вони й стали переможцями. Конкуренція була значною, бо на конкурс надійшло більше трьохсот робіт з 21-ї школи естетичного виховання. Більше 250 творів належали авторам, які представляли молодшу вікову категорію, решта – представникам старшої вікової групи.

«Рівень учнів, що займаються образотворчим мистецтвом у мистецьких школах Харківщини, досить добрий, — поділилася враженнями Ірина Сідєльова. – Його запорука — висока художня викладацька культура викладачів, їх професіоналізм, це й дає вражаючи результати. Суттєвий внесок у справу професійного вдосконалення викладачів-художників вносить керівництво методичного центру та його фахівці».

ЗДІЙСНЕННЯ ДИТЯЧИХ МРІЙ

Відкриття виставки було справжнім святом для маленьких художників та їх викладачів і батьків. Чудово оформлена експозиція, у якій кожна робота знайшла своє найкраще місце й «заграла» усіма кольорами, розмістилася у двох затишних залах галереї. Вітаючи чисельну аудиторію, що зібралась на цю подію завідувачка галереєю, Віра Лагутіна назвала виставку яскравою та барвистою, наголосивши, що її головна ідея полягає у вихованні у сучасних дітей та підлітків почуття патріотизму та поваги до культурної спадщини України та Слобожанщини.

Усі переможці та їх викладачі отримали дипломи лауреатів або дипломантів, чудово оформлені каталоги виставки та солодкі подарунки, що підготували для них представники корпорації «Бісквіт-Шоколад».

Гран-Прі конкурсу присвоєно тринадцятилітній Дар’ї Диковській, учениці Харківської дитячої школи мистецтв ім. М.Д. Леонтовича за роботу «Солодкі мрії», виконану у техніці рельєф кольоровим пластиком.

«Це найкраща тема, до якої я зверталась за увесь час свого захоплення образотворчим мистецтвом – приємна і яскрава, — розповіла дівчинка. –Мені дуже хотілося зобразити гарне казкове місто, зроблене з солодощів, де немає жодних проблем, де красиво і затишно. Усі деталі виліплені з полімерної глини (з цим матеріалом я працюю вже три роки) і символізують продукцію кондитерської фабрики, яка вийшла дуже яскравою і трохи казковою».

Працелюбна художниця півтора місяці працювала над цим твором. Взагалі Даша росте патріотично налаштованою дівчиною. Пише вірші про свою батьківщину, неодноразово пересилала малюнки бійцям у зону АТО. У її мріях — створити роботу, яка б уособлювала Україну.

Викладач володаря Гран-прі Ірина Роєнко, яка порівняно недавно розпочала свою педагогічну діяльність, дуже задоволена талановитою ученицею, яка впевнено володіє різними техніками живопису, включаючи графіку та акварель. Вона вважає, що на виставці представлені яскраві неповторні роботи, що мають побачити якнайбільше глядачів.

Тетяна Антонова, яка теж викладає у цій школі, зауважила що тема конкурсу дуже благодатна, позитивна та близька дітям, вона викликає у них позитивні емоції. «Учні жваво відгукнулися на запрошення стати учасниками конкурсу, було багато ідей, ескізів, варіантів. Нам, викладачам, приємно спостерігати за таким творчим процесом. Результат також не може не радувати: наші шкільні художники зайняли два призові місця (третю місце виборола Альона Захарова, яку також навчає Ірина Роєнко), а ще три учні стали дипломантами конкурсу».

Лауреатом 1 ступеню стала й Варвара Болдирєва, учениця ДХШ №2 ім. П.О. Левченка, яка створила чудовий батик з назвою «Солодкий дощ». «Я спробувала абстрактно відобразити на ньому кондитерську фабрику. Там є чоловічок-печиво з її емблемою та довга стрічка з цукерками, ромашками, птахами, зефіром з шоколадними краплинками, які перетворюють на цукерки, — розповіла Варя про свою чудову роботу. – Солодощі – це дуже добре і весело, тож працювати над такою темою було справжнім задоволенням. Я предметно цікавилася продукцію фабрики, звичайно куштувала її для натхнення. На мою думку – ідея конкурсу дуже вдала і вона сприяє залученню до мистецтва моїх ровесників».

                                                                                                                             Фотогалерея: