Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Вічне слово Кобзаря
 
ІV Обласний фестиваль малих сценічних форм «Колібрі»
 
XІХ ВІДКРИТОГО ФЕСТИВАЛЮ ТРАДИЦІЙНОЇ НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ „КРОКОВЕЄ КОЛО” для дітей та молоді

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

June 2020
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

karantin 22.06

A+ R A-
Article rating:

Лекція з мистецтвознавства Коваля О.В. «Мала форма в образотворчому мистецтві»

E-mail Print

 unnamed 5 copy

23 вересня - в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулася лекція з мистецтвознавства з циклу лекцій «Предмет в мистецтві, взаємодія знаків», тема: «Мала форма в образотворчому мистецтві». Лектор - мистецтвознавець Коваль О.В.

Лекція переважно була присвячена виставці, що проходить зараз в Харківському художньому музеї і представляє роботи харківських художників Володимира Кочмара, Олександра Лисенка, Євгена Світличного, Олександра Шило, об'єднаних спільною темою - «Мала форма».

Мистецтвознавець О.В. Коваль роз'яснюючи поняття «мала форма», почав з короткого аналізу мистецтва стародавнього Єгипту і Греції, переходячи до найбільших майстрів західноєвропейського Ренесансу, художників ХIХ століття.

- Термін «мала форма», - міцно закріпився в архітектурі, скульптурі і відноситься до творів невеликого розміру. В образотворчому мистецтві практично не використовується. Більш застосовне визначення «етюд», але за цим поняттям закріпилося уявлення як про щось допоміжне, другорядне, незавершене. І хоча художня практика вже більше ста років спростовує це, але довести право етюду на самостійність так нікому і не вдалося. Як би там не було, але останнім часом мала форма стає популярною в певному середовищі сучасних художників, будучи для когось полем формальних експериментів, а для когось цілком артикульованим художнім висловлюванням. Для багатьох живописців і графіків мала форма є результатом імпульсивної і безпосередньої роботи художника, в моменти, коли він не має можливості писати картини в майстерні, - стверджує мистецтвознавець Людмила Понамарева.

Олег Володимирович Коваль проаналізував етюдні роботи Олександра Шило і Олександра Лисенка, роботи скульптора Володимира Кочмара і процитував висловлювання Олександра Шило з його книги «Етюдна практика».

Довідка. Олег Володимирович Коваль - мистецтвознавець, культуролог, семіотик, лінгвіст, член Національної спілки художників України (секція мистецтвознавство). Основна область його наукових інтересів - семіотика культури, мови і мистецтва. Займається також проблемами лінгвістики дискурсу і лінгвоестетикі. Автор понад 100 статей з питань загального мовознавства, теорії мистецтва і культури. Працює над дисертаційним дослідженням, присвяченим вербально-візуальному синтезу в теорії і практиці візуального мистецтва 20-21-го століть. Зараз Олег Коваль є зав. кабінету історії мистецтва, викладачем історії мистецтва Харківського художнього училища. Шеф-редактор журналу прикладного мистецтва і антикваріату «Anima Rerum / Душа речей».

Наша адреса: Держпром, 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи). Тел. / Факс: (057) 717-10-40

e-max.it: your social media marketing partner