Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Статут
 
folk
 
Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 

Нове у віртуальній галереї

Новая фотогалерея Центра

 

Найближчі події

Немає подій

Календар подій

Жовтень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

karantin

A+ R A-
Рейтинг статті:

Творчий звіт народного аматорського фольклорного колективу «Калинонька» Лиманського СБК

e-mail Друк

 IMG 20181005 115944 1 copy

5 жовтня 2018 р. відбувся творчий звіт народного аматорського фольклорного колективу «Калинонька» Лиманського сільського Будинку культури Зміївського району (керівник – Корнієнко Ольга Іванівна).

На творчому звіті колективом було представлено обрядове дійство «Чищення колодязя». Дійство мало відбуватися на подвір’ї сільської садиби, але у зв’язку із поганими погодними умовами його було перенесено на сцену Будинку культури.

В основу дійства покладено реальні події, які виконувалися сільськими родинами фактично до ХХІ століття, коли на початку та в кінці вулиці були викопані колодязі, що раз на рік (в кінці літа чи на початку осені) чистили. На цю подію сходилися люди з усієї вулиці. Чоловіки чистили колодязь, жінки готували різноманітні страви, а також запрошували старожилів, і всі разом відзначали подію з очищеною водою. Літні люди ділилися спогадами як це відбувалося в давнину, коли традиційна робота чергувалася з народним гумором, обов’язковим виконанням народних ліричних, жартівливих пісень та танцями після очищення джерел. Основний склад фольклорного колективу продовжує відновлений традиційний спів стародавніх ліричних пісень своїх пращурів.

Родзинкою був виступ колишніх учасниць фольклорного гурту «Калинонька», які поділилися своїми спогадами, як саме це відбувалося, коли вони були підлітками. Такі історичні реалії сягали кінця ХІХ століття, коли подібними спогадами із ними ділилися їх дідусі і бабусі.

Приємно вразив і молодіжний склад колективу-супутника «Пролісок». Хлопці демонстрували знання традицій, що передавалися від покоління до покоління, особливо стосовно вибору місця копання колодязів та криниць. У виконанні молодих дівчат звучали старовинні пісні села Лиман з чистим двоголоссям без допомоги керівника чи старшого покоління виконавців.

За висновками членів атестаційної комісії творчий звіт відбувся успішно, колективи продемонстрували високий виконавський рівень, знання народних звичаїв та традицій свого краю.

                                                                                                                                                                                                                                                         Провідний методист Н.П. Олійник

e-max.it: your social media marketing partner