Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

folk
 
Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Обласний онлайн фестиваль  художнього слова «Чарівний світ Слобожанської казки».
 

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

 

Новая фотогалерея Центра

 

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

September 2020
M T W T F S S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:

Подорожуємо дивовижною Україною (частина 5)

E-mail Print

 09062020

Увесь культурно-історичний потенціал України може вразити будь-якого іноземця своїм різноманіттям та глибиною історії. Особливий інтерес викликають об'єкти, що надихали поетів, митців та філософів. Палац графів Воронцових побудований за проектом архітектора Ф. К. Боффо в 1827 році в стилі ампір викликає захоплення своїм неординарним візуальним поєднанням. Розкішних інтер'єри палацу, оформлені видатним скульптором і живописцем Карлом Скотті з використанням прийомів романтизму. В новому палаці одним з перших побував поет В. А. Жуковський, після чого в його щоденнику з'явився лаконічний запис: «28 серпня. Прогулянка по місту. Огляд будинку графа Воронцова. Оранжереї. Медальний кабінет. Бібліотека.»

Своїм монументалізмом вражав і Свято-Покровський монастир у м. Харків. Це єдиний збережений фрагмент забудови Харківської фортеці XVII ст., який дійшов до наших часів.

У свій час тут працював Харківський колегіум, в якому український філософ і поет Григорій Савич Сковорода, викладав поетику, давньогрецьку мову і християнську гречність.

Палацовий комплекс "Качанівка" збудований у стилі класицизму з елементами, властивими періоду історизму. Подовгу в Качанівці гостювали  Тарас Шевченко, Микола Гоголь, Микола Маркевич та Михайло Глінка. В маєтку Тарновських "Качанівка" Маркевич бачився з Глінкою, про що записав у своєму щоденнику. Коли Тарновський повідомив про приїзд "Гліночки" (так називав Маркевич Глінку) Маркевича, той запросив Ольшанського Іоана Персидського, якого мріяв почути Глінка. Імпровізації "Руслана і Людмили", вірші та розповіді про подорожі письменника і композитора - все це чули стіни маєтку Тарновського... Бували тут також і Марко Вовчок, Опанас Маркевич, Віктор Рєзанов, Пантелеймон Куліш, Петров-Водкін і Добужинський.

Приваблює увагу і палац графа Плотені у Великих Лазах, зведений у неокласичному стилі. Кімнати маєтку були оздоблені деревом, килимами, квітчастими шпалерами. Сам Плотені був чималою музичною зіркою свого часу, вважався одним з кращих європейських скрипалів ІІ половини ХІХ ст. Він був першим скрипалем угорського національного оперного театру, грав дуетом з Лістом і Йоганесом Брамсом.

Наступна пам'ятка - це садиба Суханових-Кондратьєвих в с. Низи. Поміщик Кондратьєв любив музику і навіть сам вдавався до складання музичних композицій. Саме на такому ґрунті і зав’язалась у нього дружба з Чайковським. Відомий композитор Петро Ілліч щоліта приїздив у гості до Кондратьєва, відпочивав, а також працював над новими творами, тут з’явилися на світ: опера “Кузнец Вакула” (пізніша назва “Черевички”), Друга і Третя симфонія та багато інших. Ще й нині стоїть на березі Псла в оточенні старого парку одноповерховий будинок, що колись був Чайковському “притулком праці і натхнення”.

Селище Вороновиця сьогодні відоме завдяки перебуванню в місцевості відомого композитора Ференца Ліста. Композитор закохався у власницю Вороновицького палацу Кароліну Сан Вінгенштейн і приїхав за нею у 1848 р.  Ферен Ліст прославив Вороновицю в циклі “Колоски, зібрані після жнив у Воронинцях", в основі яких були українські мелодії. Цикл містить три п’єси. Перша — “Українська балада”, друга — “Думка”, написана на тему пісні “Ой, не ходи, Грицю”. А третя — “Жалоба” на мотив “Віють вітри”.

В 1869 р. В палац переїжджає новий власник - капітан І рангу Олександр Федорович Можайський. За період життя у Вороновиці Олександр Федорович виконав значну роботу, яка передувала побудові повітроплавального снаряду. Він проводив досліди з птахами, вивчаючи умови горизонтального польоту, моделює велетенські повітряні змії. Саме, проживаючи у Вороновиці, Можайський виготовляє свою першу таку модель.

Так багато пам’яток, де не лише зароджувалось почуття кохання або будувалися масштабні парки, але й таких, що дарували творчу наснагу і ставали «оазисами натхнення» для відомих письменників, поетів, митців та філософів. І найголовніше - всі вони розташовані на території України...

0906 1

0906 2

0906 30906 4

 

e-max.it: your social media marketing partner