На етнофестивалі «Печенізьке поле» пройдуть «Поросячі перегони»: ставки беруть «печенізькою гривнєю» | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 7 шт. )

На етнофестивалі «Печенізьке поле» пройдуть «Поросячі перегони»: ставки беруть «печенізькою гривнєю»

Обов'язкова вимога - спортивна манішка в українському стилі з кличкою порося«Спортсменів» для участі в «поросячих перегонах» повинні виставити всі райони Харківської області. Протягом кількох тижнів на місцях займаються «тренерською» роботою. Найкращий вік для спортивної поросячої кар'єри - 2 місяці. Про деталі підготовки проведення забігу юних поросят розповів помічник режисера етнофестивалю «Печенізьке поле» Дмитро Кукуруза.

 

У всі районні управління культури розіслали докладну інструкцію, як готувати поросят для участі в перегонах. На місцях хапаються за голову, де ж знайти професійних тренерів, щоб гідно представити райони на змаганнях.

«У багатьох країнах поросячі перегони - справа серйозна. У Росії навіть створена Федерація спортивного свинарства. Найсерйозніше справа поставлена ​​в Америці. Там проводяться забіги на 30-метрову дистанцію з перешкодами, і для підготовки спортсменів вирощують спеціальні породи свиней, - розповідає Дмитро Кукуруза. - В Україні поки цей «вид спорту» абсолютно не розвинений. Поросячі перегони у нас проводяться більше як шоу, як жартівлива вистава. Хоча і не без азарту».

«Тренерами» поросят Харківського регіону виступлять ті, хто їх вирощує. Основний принцип підготовки полягає в тому, щоб використовувати природні інстинкти.

«Для навчання порося рекомендується використовувати його улюблені ласощі, які кладуть на відстані від нього, - ділиться професійними секретами Дмитро Кукуруза. - З часом дистанція, на якій знаходиться їжа, збільшується. Таким чином, коли справа доходить до змагань, порося повинно знати, що на фініші його чекає їжа. На старт «спортсмени» виходять голодними. Ну а там вже все залежить від самого порося. Адже ці тварини не передбачувані. Хтось із них може навіть повернути назад, але тут вже на допомогу повинен прийти «тренер», підштовхувати свого підопічного в потрібному напрямку».

Науково доведено, що швидкість свиней залежить від їх настрою, чим воно гірше, тим швидше вони біжать до фінішу. Кажуть, що справжні спортсмени можуть розвивати швидкість до 25 кілометрів на годину. Звичайно, від наших свинок таких результатів не вимагатимуть. Дистанція поросячих перегонів на «Печенізькому полі» буде 10 метрів, загін з біговою доріжкою буде прямим.

Кожному учаснику змагань видадуть стартовий номер. Перед стартом проходитиме представлення учасників. Кожен «спортсмен» повинен бути в спецформі - манишці з кличкою порося. Манишка повинна бути в українському стилі. У забігу беруть участь кілька «бігунів» за олімпійською системою. Переможені - вибувають.

Організатори не виключають, що азарту в бігах додасть головний приз, який приготували для «тренера» переможця - цінна побутова техніка. Хоча не виключено, що будуть прийматися і ставки - правда, «печенізькою гривнею».

Нагадаємо, етнофестиваль «Печенізьке поле» цього року відбудеться 10 вересня, і у нього буде свій гімн та своя «валюта».

Автор: Наталія ВАСИЛЬЄВА