Події Х етнофестивалю «Печенізьке поле» будуть проектувати на «водний екран» | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 3 шт. )

Події Х етнофестивалю «Печенізьке поле» будуть проектувати на «водний екран»

Дмитро Кузнєцов (зліва) та Олександр Бінус розповіли про родзинки фестивалюУкраїнські групи «Lama», «Друга ріка», «Мандри», «Гайдамаки», «Село і люди», «ТамДеМі», «Dream West» і «Дюк Тайм» виступлять 10 вересня на X етнофестивалі «Печенізьке поле». А ведучими концертів і конкурсів стануть актор Богдан Бенюк, телеведучі Андрій Доманський та Олександр Педан. Всі родзинки фестивалю, які до цього часу тримали у таємниці, розкрили сьогодні на прес-конференції начальник облуправління культури і туризму Дмитро Кузнєцов і головний режисер фестивалю Олександр Бінус

Все, що відбуватиметься на фестивалі, виведуть на «водний екран»

Головна сцена фестивалю буде оформлено у вигляді давньоруського човну. Цього року, як розповів Дмитро Кузнєцов, організатори фестивалю не використовують понтони, але завдяки іншому технічному рішенню сцена все одно буде стояти на воді.

«Таким чином, ми звільнимо місце для глядачів на березі, оскільки майданчик в цьому місці не дуже великий», - підкреслив Дмитро Кузнєцов.

«Щоб ще більше збільшити простір, у цьому році головну сцену ми зрушили трохи вбік, а поруч з головною сценою буде працювати «водний екран», - розповідає Олександр Бінус. - Це своєрідний водний задник сцени - екран з фонтанів, що розбризкуються, на нього буде проектуватися відеозображення. Сам проектор буде стояти на воді. Дуже красиве видовище. Головне, щоб не було сильного вітру, щоб бризки не дуже відносило у бік».

Також на концерті виступить театр тіней. А до сцени буде причалювати теплохід з артистами на борту. Крім зоряних українських гуртів на головній і двох малих сценах виступатимуть 50 кращих фольклорних колективів Харківської області. У рамках фестивалю визначать кращий колектив Слобожанщини, який оберуть за підсумками фестивальної участі за рік.

Скутер можна буде придбати за 5 тисяч «печенізьких гривень»

Також на фестивалі будуть працювати майданчики, на кожному з яких пройдуть конкурси. Переможцям дістануться цінні призи або грошова винагорода у вигляді місцевої валюти фестивалю - «печенізької гривні».

Номінал купюр - 100 гривень. Їх можна буде обміняти на сувеніри з брендовою символікою та цінні подарунки. Головний приз - скутер дістанеться найактивнішому учасникові конкурсів, щоб отримати цей подарунок, потрібно зібрати 5000 «печенізьких гривень».

На майданчику «Слобожанське подвр’я» всі райони Харківської області облаштують копії традиційних дворів українського села. Причому, оцінюватися буде, перш за все, історична достовірність представлених експонатів.

На майданчику «Місто майстрів» всі бажаючі зможуть спробувати себе в якості коваля, гончара або отримати ази ткацтва.

На «Співаючому майданчику» відбудеться конкурс «Етнокараоке». Його ведучим стане Богдан Бенюк. До репертуару включено 150 українських пісень. Крім призів три переможці отримають можливість виступити на головній сцені разом із зірками.

На майданчику «Козацька застава» зварять куліш і юшку, працюватимуть козацький тир, де можна позмагатися у стрільбі з рогатки і з луку.

На майданчику «Дитяча галявина» відвідувачів розважатимуть ростові ляльки, аніматори, цирк і театри.

«У конкурсі «Красуня фестивалю» візьмуть участь 22 дівчини майже з усіх районів області. Вони будуть більше показувати своє творче обличчя, ніж красу, не будуть дефілювати у купальниках і коктейльних сукнях. Проте їм потрібно буде, наприклад, сплести оригінальний віночок на швидкість, - каже Олександр Бінус. - Також на фестивалі пройдуть поросячі перегони, у яких візьмуть участь поросята у віці 2-3 місяці. Ведучим цього конкурсу буде Олександр Педан».

Олександр Бінус додав, що на вході на фестивальне поле буде працювати мотузковий парк для дітей, дорослих та екстремалів. Також пройде конкурс «Печенізька мозаїка»: на одному із схилів поля будуть викладені три картини з гігантських пазлів.

«Це буде цікавий національний орнамент, який доповнить художнє оформлення всього фестивалю», - зазначив головний режисер.

Після опівночі до Харкова будуть курсувати автобуси

Ще одна вистава на воді - фаєр-шоу та феєрверк стануть заключним акордом фестивалю - відбудеться це рівно опівночі.

Після опівночі, за словами Дмитра Кузнєцова, до Харкова можна буде дістатися на автобусах, що курсуватимуть до автостанції біля метро «Пролетарська», поки не вивезуть усіх відвідувачів «Печенізького поля». У посиленому режимі автотранспорт буде працювати і протягом всього фестивального дня 10 вересня.

«Автобуси з автовокзалу від метро «Пролетарська» курсуватимуть з 10.30 і до глибокої ночі. Крім звичайних рейсових автобусів будуть і додаткові, вони будуть рухатися не за визначеним розкладом, а в міру наповнення. Вартість проїзду в них буде, як і минулого року - 10 гривень з людини, - пообіцяв Дмитро Кузнєцов. - Крім того, до Печеніг можна доїхати рейсовим автобусом «Харків-Великий Бурлук».

Більш детально з програмою фестивалю можна ознаймитися тут. А щоб краще орієнтуватися на фестивальному просторі, організатори приготували усім відвудувачам карту-схему розташування тематичних майданчиків.

Сховати сніг