Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

folk
 
Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Обласний онлайн фестиваль  художнього слова «Чарівний світ Слобожанської казки».
 

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

 

Новая фотогалерея Центра

 

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

October 2020
M T W T F S S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:

Персональна виставка петриківського розпису Ганни Булгакової «Квітуча традиція»

E-mail Print

 02072020

З 3 по 18 липня 2020 року у малому залі галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва буде експонуватися персональна виставка петриківського розпису Ганни Булгакової «Квітуча традиція» (у малому залі галереї). На виставці глядач може познайомитись з великим розмаїттям краси української розпису, та його унікальним різновидом – петриківським розписом.

Петриківський розпис або «Петриківка» – український декоративно-орнаментальний народний живопис, що сформувався на Дніпропетровщині в селищі Петриківка, звідки і походить назва цього виду мистецтва. Побутові речі з візерунками в стилі Петриківського розпису збереглися з XVII століття.

Цей розпис своєю красою і автентичністю підкорив Міжурядовий комітет ЮНЕСКО, і в 2013 році потрапив в список об'єктів Всесвітньої нематеріальної культурної спадщини людства, який ведеться з 1978 року на виконання конвенції «Про охорону Всесвітньої культурної і природної спадщини».

Петриківський розпис – це перший український об'єкт, який внесений до списку нематеріальної культурної спадщини людства. На розгляд Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО було подано всього три об'єкти від України – Петриківський розпис, Косівська мальована кераміка і Сорочинський ярмарок. Однак на цій сесії було затверджено лише одне об'єкт – Петриківський розпис, яка повністю відповідає критеріям ЮНЕСКО. Згідно з текстом конвенції ЮНЕСКО нематеріальна культурна спадщина відтворюється від покоління до покоління, і формує почуття самобутності та спадкоємності.

Однією з майстринь, які займаються Петриківським розписом і популяризують його, є харківська художниця Ганна Булгакова. В роботах Ганни втілена традиційна техніка та оригінальне авторське бачення, гармонія кольору та яскравий настрій, а також велика любов до цього дивовижного мистецтва.

З радістю запрошуємо Вас подивитися на чудові зразки «петриківки» та відкрити для себе багатий світ українського розпису на персональній виставці петриківського розпису Ганни Булгакової «Квітуча традиція»!

Адреса: Україна, м. Харків, майдан Свободи, 5 (Держпром), 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи); Час роботи виставки: ВТ – СБ, 11:00 - 19:00; Тел.: (057) 705-15-50;

e - mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it ; Сайт: www.culturа.kh.ua; Facebook: Мистецтво Слобожанщини; Канал на You Tube: Харківський обласний центр культури і мистецтва;

Instagram: https://www.instagram.com/galereya_slobozhanshchyna;

Telegram: https://t.me/oblgallerymc

Довідка: Ганна Булгакова

Народилася 12 січня 1981 року в АР Крим в місті-герої Севастополі.

Мистецьку освіту почала отримувати в 27 років. Першим, в 2009 році, закінчила професійний ліцей № 13 за спеціальністю «художник розпису по дереву», де вивчила український та російський розпис: Петриківський, Хохлому, Гжель, Полхов-Майданський, Городецький. В цьому ж році – 2009-у, вступила до Харківського художнього училища, яке закінчила в 2011 році за спеціальністю «художник-декоратор». Диплом захистила з оформлення вистави «Лісістрата» Арістофана з відзнакою. В училищі вивчала основи театральної композиції, академічний рисунок та живопис.

У 2011 році вступила до Харківської державної академії дизайну і мистецтв на факультет «образотворчого мистецтва» «станковий живопис» заочне відділення. Закінчила дипломною картиною «Бандуристи. Знищена пам'ять». Робота знаходиться в експозиції харківського історичного музею.

Захоплюється фотографією і примітивною народною творчістю – розписами: петриківським, гжеллю, хохломою, городецьким, цікавиться урало-сибірським розписом.

На даний момент роботи знаходяться в приватних колекціях України та зарубіжжя, і національних музеях.

Працює в різних графічних і живописних техніках, в тому числі займається розписом по тканині.

Веде активну виставкову діяльність з 2012 (більше 30 виставок), бере участь у всеукраїнських пленерах.

На даний момент проживає в м. Харків.

Тел: (050) 4931305; (068) 8284864.

e-max.it: your social media marketing partner