Про Центр | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-

Про Центр

Фото Центру

КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА" (ООМЦКМ)-це науково-дослідницький, організаційно-методичний та культуротворчий заклад.

КЗ "ООМЦКМ"- правонаступник обласного Будинку народної творчості, який було засновано ще у 1938 році. За всю історію існування, а це майже 80 років, неодноразово змінювалась назва організації, та сутність діяльності завжди залишається незмінною-збагачення змісту просвітницької та дозвіллєвої діяльності клубних закладів, допомога народним талантам, збереження традиційної культури, розвиток культурного потенціалу районів.

Наш Центр розташований в історичному приміщенні. Цей особняк, відомий як Міська садиба купця В.С. Стрекалова, пам'ятка архітектури 1910-1911 рр., збудований за проектом архітектора В. Владимирова. В 1923-26 рр. під час свого перебування в Харкові в ньому жив О. Довженко.

ООМЦКМ створено для формування єдиного культурного та мистецького інформаційного простору Харківської області, для відродження, збереження і розвитку традиційного мистецтва Слобожанщини.

Діяльність ООМЦКМ орієнтована на координацію процесів культурного розвитку регіону, створення умов для культурного обміну, збереження і розвиток народної творчості, популяризацію образотворчого мистецтва різних напрямків, впровадження інноваційних форм культурної роботи, співробітництво з різними закладами культурної сфери.

В структуру ООМЦКМ входять: відділ з методичної роботи, відділ дослідження нематеріальної культурної спадщини та креативних індустрій, відділ дослідження та відродження декоративно-ужиткового мистецтва й виставкової діяльності, відділ сучасного мистецтва "Мистецтво Слобожанщини", організаційно-аналітичний відділ,  відділ з інвестицій та соціально-культурного розвитку, медіа-інформаційний відділ, на базі центру працюють фольклорний гурт "Муравський шлях" та жіноче вокальне тріо "Обереги".

Співробітники ООМЦКМ координують роботу та надають методичну та практичну допомогу понад 639 клубним закладам та близько 4090 творчим колективам художньої самодіяльності закладів культури системи Міністерства культури та інформаційної політики України, понад 1000 майстрів народної творчості і самодіяльних художників мають змогу отримати кваліфіковану допомогу стосовно розвитку їх майстерності.

Основні напрямки діяльності Центру:

-організація та проведення фестивалів, конкурсів, ярмарків, концертних програм, шоу-програм, театралізованих народних свят, фольклорно-етнографічних заходів;

-організація стаціонарних та пересувних художніх виставок аматорського і професійного мистецтва;

-організація виставок виробів декоративно-прикладного мистецтва;

-проведення лекцій з мистецтвознавства та культурології, творчих вечорів;

-інформаційно-методичне та репертуарне забезпечення колективів аматорського і професійного мистецтва та всіх зацікавлених установ;

-підтримка соціально важливих культурних ініціатив;

-співпраця з осередками культури області незалежно від форм власності;

-розвиток міжнародного співробітництва у сфері культури із іноземними консульствами м. Харкова;

-розвиток взаємовідносин та підтримка культурних осередків національних меншин.

Наш Центр зацікавлений у культурному співробітництві: сприянню і налагодженню контактів між професійними і аматорськими колективами, творчими спілками, асоціаціями, культурними центрами.

Про відділ дослідження та відродження декоративно-ужиткового мистецтва й виставкової діяльності

Про відділ сучасного мистецтва "Мистецтво Слобожанщини"

Про відділ з методичної роботи

Про відділ дослідження нематеріальної культурної спадщини та креативних індустрій

 

Сховати метелика