Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

logo

Статут
 
folk
 
Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 

Новое в виртуальной галерее

Новая фотогалерея Центра

 

Ближайшие события

Нет событий

Календарь событий

Октябрь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Все материалы на данном сайте предназначены исключительно для ознакомления без целей коммерческого использования.
Разработка и сопровождение сайта: AnisLogo
Перепечатка публикаций разрешается только при размещении прямой ссылки на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

karantin

Отдел исследования и возрождения декоративно-прикладного искусства и выставочной деятельности

A+ R A-
Рейтинг статьи:
( 3 шт. )

Роль основ кольорознавства та спектрального кола у Петриківському розписі

E-mail Печать


Спектральне колоУ центрі культури і мистецтва триває курс навчання з Петриківського розпису під керівництвом заслуженого майстра народної творчості України Тамари Олексіївни Вакуленко. Тема п'ятого заняття: «Основи кольорознавства у побудові композиції, спектральне коло».

Початок заняття Тамара Олексіївна присвятила теоретичному екскурсу до основ кольорознавства. Вважається, що є три основних кольори: жовтий, червоний і синій - разом зі своїми змішаними, другорядними кольорами вони розташовуються у строго визначеному систематичному порядку (так зване, спектральне коло). Чорний та білий у колірне (спектальне) коло не входять, оскільки позначають одночасне наявність або ж відсутність усіх трьох основних кольорів. Значення білого і чорного полягає, насамперед, у тому, що вони або посилюють, або пом'якшують основні та змішані кольори, значно розширюючи тим самим палітру колірного кола незліченною кількістю нюансів.

Основних кольорів спектру дванадцять. Всі спектральні кольори називаються хроматичними, а сірий, білий і чорний - ахроматичними. Взаємодоповнюючими кольорами є протилежно розташовані кольори в спектрі. Вони один одного доповнюють, тобто коли взаємодоповнюючі кольори розташовані поруч, то вони посилюють один одного, "запалюють".

Потім Тамара Олексіївна показала, як на практиці можна використовувати знання про кольорознавство і особливості спектрального кола. Адже дуже важливо спочатку перед роботою зробити «наліпок», тобто розкласти композицію за кольорами.

altналіпок

У другій половині заняття Тамара Олексіївна розкрила секрет зображення своєї «фірмової» пташки зі складним хвостом. Ця пташка - характерний, впізнанний стиль робіт Тамари Вакуленко. 

altalt

Кожен учасник майстер-класу зобразив свою пташку не менш красивою, ніж у самої майстрині.

altaltalt

А в кінці заняття був перегляд і аналіз домашніх робіт. Завдання полягало в тому, щоб зробити копію складної роботи з маленького формату на форматі А3, причому добірку кольорів потрібно було виконати самостійно, у своєму колориті. Всі учні із завданням впоралися, у всіх вийшли досить складні і грамотні роботи.

altaltaltalt

З кожним заняттям учасники майстер-класу поглиблюються в технологію Петриківського розпису, збагачуючи свої знання та навички, що позначається на їхніх роботах і на їхній творчості...

alt

Більш докладно і поглиблено Ви можете навчитися Петриківського розпису на наших заняттях. Навіть якщо Ви впевнені, що не вмієте малювати, ми допоможемо Вам опанувати основами майстерності Петриківського розпису і наповнити своє життя задоволенням створювати красу своїми руками.

Група на наступний курс навчання вже набирається.

Попередній запис за тел.: +38-066-189-00-97, +38 (057) 700-35-79.

м. Харків, вул. Пушкінська, 62.

e-max.it: your social media marketing partner

Выставки

Нет отчетов для показа