Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

logo

 
september
 
 Методика  проведення та оформлення  матеріалів для учасників першого етапу Всеукраїнського огляду-конкурсу  клубних закладів у сільській місцевості  в Харківській області
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
online
 

Все материалы на данном сайте предназначены исключительно для ознакомления без целей коммерческого использования.
Разработка и сопровождение сайта: AnisLogo
Перепечатка публикаций разрешается только при размещении прямой ссылки на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

Отдел исследования и возрождения декоративно-прикладного искусства и выставочной деятельности

A+ R A-
Рейтинг статьи:
( 1 шт. )

Виставка українських традиційних строїв рубежу XIX – XX ст. «Дерево життя»

E-mail Печать

 

 22382507 1597683306950760 3424757095570735509 o copy

 

11 жовтня в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва відкрилась виставка українських традиційних строїв рубежу XIX – XX ст. «Дерево життя». На виставці представлені автентичні українські строї з різних регіонів України (Слобожанщини, Полтавщини, Тернопільщини, Полісся) з приватної колекції Ірини Маркевич та Ірини Голубєвої.

 

Колекціонери мають за мету через показ строїв долучити відвідувачів виставки до українського культурного джерела. Вони знайшли та зберігають традиційний український народний костюм, щоб розповісти нам, сучасникам, про історію та долю українського народу, про його культурні уподобання та традиції.

 

Традиційне вбрання є невід’ємною складовою, без якої немислима національна ідентичність українського народу. Будь-який національний одяг зберігає в собі особливості різних культурних епох та є одним з найважливіших історичних джерел вивчення культурних особливостей народу. Своєрідність природних та історико-культурних умов життя населення окремих регіонів України, взаємозв’язки українців з іншими народами віддзеркалились у різноманітті та різнобарвності українських строїв.

 

Перше з чим асоціюється українське традиційне вбрання, це безумовно вишита сорочка. І це той, чи не єдиний елемент, який і сьогодні є достатньо актуальним у гардеробі українця. Українська вишиванка є одним з небагатьох національних брендів , відомих в усьому світі. Колекціонери мають велику надію, що хоч і не весь стрій, а окремі його елементи,можуть використовуватись у сьогоденні для створення сучасного чарівного жіночого образу, який стане окрасою буденності.

 

Виставка триватиме до 18 жовтня.

 

 

22384092 1597683976950693 7099572155915082144 o

e-max.it: your social media marketing partner

Выставки

Нет отчетов для показа