Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

logo

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Вічне слово Кобзаря
 
ІV Обласний фестиваль малих сценічних форм «Колібрі»
 
XІХ ВІДКРИТОГО ФЕСТИВАЛЮ ТРАДИЦІЙНОЇ НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ „КРОКОВЕЄ КОЛО” для дітей та молоді

Новое в виртуальной галерее

Новая фотогалерея Центра

Ближайшие события

Нет событий

Календарь событий

Март 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Все материалы на данном сайте предназначены исключительно для ознакомления без целей коммерческого использования.
Разработка и сопровождение сайта: AnisLogo
Перепечатка публикаций разрешается только при размещении прямой ссылки на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

3003 info

Отдел исследования и возрождения декоративно-прикладного искусства и выставочной деятельности

A+ R A-
Рейтинг статьи:

Плетіння як одна зі складових декоративно-прикладного мистецтва

E-mail Печать

FB IMG 1551700508877

27 лютого в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва відбувся семінар-практикум «Викладання різноманітних технік плетіння у гуртках декоративно-прикладного мистецтва» для керівників РБК, клубних закладів ОТГ, керівників гуртків декоративно-прикладного мистецтва Харківської області.

У рамках семінару гості мали можливість почути виступ майстра народного мистецтва з м. Ізюм Славгородської Людмили, яка поділилась своїми вміннями плетіння з кукурудзяного листя. Будучи автором цієї рідкісної техніки, мисткиня зазначила, що працювати з тендітним кукурудзяним листям не просто, але вона завжди готова допомогти початківцям у цій справі, достатньо лише мати бажання.

Своїм досвідом на семінарі поділилась і Мешкова Олена, директор Токарівського РБК Дворічанського району, майстер народної творчості, яка розповіла про особливості плетіння трав’яних ляльок та оберегів як одного із найдавніших видів діяльності на Україні.

Актуальною для сьогодення, на семінарі, стала презентація харківської майстрині, керівника гуртка «Плетіння із природних матеріалів» Сороки Наталії, в якій майстриня окреслила теоретичні засади плетіння із паперової лози як екологічного матеріалу і гідної заміни іншим природнім матеріалам, доступних не кожному міському жителю. Провести цю презентацію майстрині допомогла провідний методист КЗ ООМЦКМ Анучина Наталія, а на практиці втілити у майстер-класі – майстер Тимофієнко Микола. Разом з майстром гості семінару спробували власноруч сплести кошик з паперової лози, який після майстер-класу вони змогли взяти з собою в якості прикладу для своїх учнів.

Окрім цього, у рамках Всеукраїнської акції єднання«Україно моя вишивана», до уваги учасників, культуролог і кураторка проекту у м. Харкові Крикунова Оксана презентув

ала вишиту мапу, яку разом з майстрами Харкова та Харківської області вишивали вони рік тому під спів народних пісень, закликаючи всю Україну, незважаючи ні на що, єднатись за допомогою мистецтва вишивання.

Підбиваючи підсумки, слід відзначити, що отриманий на семінарі теоретико-практичний матеріал у подальшому має допомогти керівникам і викладачам гуртків не лише розширити свою професійну діяльність, але й інтегрувати набуті знання у своїй викладацькій діяльності. Самі ж майстри залюбки готові ділитися новими знаннями і співпрацювати з тими, хто як і вони любить те, що він робить.

FB IMG 1551700533314

 

e-max.it: your social media marketing partner

Выставки

Нет отчетов для показа