Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

logo cos rus

Закодоване щастя
 
Статут
 
folk
 
Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 

Ближайшие события

Нет событий

Календарь событий

Январь 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Все материалы на данном сайте предназначены исключительно для ознакомления без целей коммерческого использования.
Разработка и сопровождение сайта: AnisLogo
Перепечатка публикаций разрешается только при размещении прямой ссылки на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

Отдел исследования нематериального культурного наследия и креативных индустрий

A+ R A-
Рейтинг статьи:

Від О. Довженка до Центру культури і мистецтва

E-mail Печать

 

 IMG 1636 1 copy

 

18 травня о 17.00 у виставковій залі другого поверху Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулось відкриття виставки «Довженко – художник». Від самого входу про О. Довженка розповідали плакати, створені студентами кафедри графічного дизайну Харківської державної академії дизайну і мистецтв (майстерня професора Володимира Лесняка), які було створено до 120-річчя від дня народження всесвітньовідомого кінорежисера. Піднімаючись по сходинках відвідувачі одразу ж поринали в атмосферу 20-х років ХХ століття, що панувала у будинку, коли тут жив О. Довженко. Відповідний настрій створювала популярна тоді джазова музика, веселі та іронічні міми, молодий художник-шаржист. Досить невимушена, неформальна, доброзичлива і камерна атмосфера відкриття прийшлась до вподоби відвідувачам. Розпочала захід  заступник директора з культурно-IMG 1664дозвіллєвої та творчої роботи ООМЦКМ Любов Мякіннікова, привітавши усіх присутніх із відкриттям дійсно особливої для нашого Центру виставки. Адже багато хто знає О. Довженка як видатного кінорежисера, письменника, однак те, що він був талановитим та своєрідним художником, карикатуристом, ілюстратором, шаржистом стало для багатьох справжнім відкриттям. Куратор проекту, завідувач відділу інноваційних культурних проектів та міжнародного співробітництва Оксана Бугайченко підкреслила важливість того, що виставка проходить у будинку, де жив О. Довженко під час перебування у Харкові. Адже саме тут здійснилася його дитяча мрія працювати професійним художником, саме тут він згодом написав свій перший сценарій і звідси розпочав свою кар’єру кінорежисера. Також на відкритті були присутні представник Генерального консульства Республіки Польща у Харкові пані Анна Шулаковска, партнери проекту, які допомагали в організації виставки: директор Харківської муніципальної галереї Тетяна Тумасян, відомий історик кіно Володимир Миславський, знаний дослідник історії Андрій Парамонов, представники Харківського літературного музею та Харківської обласної бібліотеки для дітей, організатори фестивалю екранного мистецтва і фотографії «Золотий кадр».IMG 1616

 

Провідний методист відділу інноваційних культурних проектів та міжнародного співробітництва Світлана Литовченко розповіла присутнім творчий шлях О. Довженка від дитячого захоплення малюванням до професійного становлення в якості кінорежисера. Також не змогли оминути організатори і розповіді про історію будинку, адже будівля є архітектурною перлиною міста Харкова і, сама по собі, представляє неабиякий інтерес завдяки  своєму багатому історичному минулому. Тож в рамках відкриття виставки відбулась презентація буклету «Історія одного будинку: від О. Довженка до Центру культури і мистецтва», що розповідає про історію будинку по вулиці Пушкінській, 62, в якому сьогодні і розташовується Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва. Слід зазначити, що презентація викликала неабияке зацікавлення серед присутніх! А на «десерт» гостей виставки чекала гра «Письменницька мафія» від літературного музею. Тож можемо з впевненістю сказати, що виставка стала не тільки прикрасою нашого Центру, а й довела свою актуальність для усіх, хто цікавиться творчістю Олександра Довженка та історією нашого міста.

 

В рамках роботи виставки заплановано проведення ряду пізнавально-розважальних заходів. Так, 24 травня о 17.00  запрошуємо всіх бажаючих на перегляд одного з перших фільмів О. Довженка «Ягідка кохання» та обговорення фільму із відомим істориком кіно Володимиром Миславським.

 

Виставка триватиме з 18 травня по 7 червня.

 

Адреса: вул. Пушкінська, б. 62, ІІ поверх

 

Телефон для довідок: 057 725 12 44

 

 

IMG 0931

 

IMG 1604

 

IMG 1024 copy

e-max.it: your social media marketing partner
Выкл. снег