Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

logo cos rus

Закодоване щастя
 
Статут
 
folk
 
Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 

Ближайшие события

Нет событий

Календарь событий

Январь 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Все материалы на данном сайте предназначены исключительно для ознакомления без целей коммерческого использования.
Разработка и сопровождение сайта: AnisLogo
Перепечатка публикаций разрешается только при размещении прямой ссылки на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

Отдел исследования нематериального культурного наследия и креативных индустрий

A+ R A-
Рейтинг статьи:

"Театральні та карнавальні маски Італії"

E-mail Печать

 

it27

 

21 серпня 2018 року в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва відбувся другий захід культурно-мистецького проекту «Знайомство з Італією» − «Театральні та карнавальні маски». Цей проект реалізується спільно із партнерами КЗ «ООМЦКМ» – школою італійської мови «Маленька Італія».

 

it28Цього разу організатори запросили професора літератури, культуролога та журналіста з італійського міста Тріесте Лоренцо де Веккі, який запропонував відвідувачам заходу цікаву лекцію про італійські театральні та карнавальні маски.

 

Насправді Італія являє собою конгломерат областей та провінцій, культура яких значно відрізняється. До речі, піцу, яка вважається кулінарною візитівкою країни, ще кілька десятків років тому взагалі не готували у Венеції. Так само й історію театральних та карнавальних масок кожна область має свою.

 

Виявляється, наприклад, що походження масок у Венеції було тісно пов’язане з дуже високим рівнем добробуту жителів, що створили унікальну культуру, в якій приховування особистості людини стало першорядною справою в повсякденному житті. Маски виконували певну соціальну функцію, хоча б на деякий час зрівнюючи в правах усіх, хто їх вдягав: слугу, що носить маску, могли прийняти за благородного дожа, і навпаки.

 

Венеціанські маски можна розділити на дві групи. Це, насамперед, традиційні маски Венеції, які, по суті, є образами із щоденного життя мешканців острівної імперії. До класичних масок, не пов'язаних з театром, відносяться такі, як Баута, Лікар Чуми, Вольт. Інший вид – маски комедії дель-арте (commedia dell'arte), що ведуть своє походження від вуличних театрів. До них відносяться Арлекін, Бригелла, Коломбіна, Пульчинелла, Серветта та інші персонажі, кожен з яких відрізнявся визначеним характером, стилем поведінки і манерою одягатися.it29

 

Виготовляють маски традиційно з особливих типів гіпсу, пап'є-маше, фарб, тканин, фольги, різних декоративних матеріалів. Прикрашання і розфарбовування справжньої венеціанської маски − це копітка ручна робота. Майстри використовують для цього як прості, так і досить цінні компоненти − грунт, сусальне золото, натуральне пір'я птахів і дорогоцінне каміння.

 

Ми впевнені, що це була не остання зустріч із дослідниками культури країни, яка протягом багатьох століть залишалася центром європейської цивілізації, і попереду нас обов’язково чекає цікаве продовження проекту «Знайомство з Італією».

 

e-max.it: your social media marketing partner
Выкл. снег