Кіноапарат харківського винахідника Йосипа Тимченка презентували в столиці | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Кіноапарат харківського винахідника Йосипа Тимченка презентували в столиці

TimchenkoВ рамках акції «Харьковская сирень. PS» у Києві відбулася презентація кіноапарата, виготовленого за кресленнями харківського винахідника Йосипа Тимченка. Харків’янин був першим, хто сконструював механізм переривчастого руху. Тільки через рік саме ця деталь стала основною у винаході братів Люм'єр і незамінною у розвитку кінопроектору.

Йосип Тимченко був талановитим механіком, інженером-конструктором і винахідником. Свій пристрій він продемонстрував майже 120 років тому. Його суть полягала в тому, щоб показати ілюзію руху більш правдоподібно. Основний принцип – це утримання перед глядачем однієї картинки на якусь секунду і зміна її на наступну.

Продемонстрував роботу апарата історик кіно, викладач Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого Сергій Гавриленко.

Історик розповів, що у винаході стробоскопічних ефектів Йосип Тимченко не був першим, але механізм переривчастого руху, який він використав вперше, став основною деталлю в кінопроекторі. Його винахід ґрунтувався на певних характеристиках людського зору, зокрема, зоровій інерції (збереження на малий проміжок часу  у свідомості глядача сприйнятого зорового образу). Така властивість давала перевагу в часі, можливість непомітно змінити одну картинку на наступну.

Як повідомив Сергій Гавриленко, креслення апарата, який Тимченко продемонстрував в 1894 році, дозволили сьогодні відтворити його модель.

Сховати метелика