Учасники Сковородинівських читань винайшли, як зробити сучасних людей щасливими | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ з методичної роботи

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Учасники Сковородинівських читань винайшли, як зробити сучасних людей щасливими

Східні танці на Сковрородинівських читаннях символічні15-ті Сковородинівські читання відбулися 27 липня у приміщенні обласного організаційно-методичного центру культури та мистецтв (вул. Університетська, 25). Метою проведення читань було з’ясувати, наскільки добре зараз люди обізнані у ідеях Григорія Сковороди, які з його ідей можна реально втілювати в сучасному житті.

 

Сковорода намагався поєднати східні вірування з православ’ям

 

Цьогорічні читання відрізнялися від попередніх незвичайно бадьорою атмосферою, адже виступи доповідачів чергувалися із українським танком жіночого коллективу «Веселка», вальсом, та навіть східними танцями. Така форма проведення Сковородинівських читань, як пояснюють їх організатори, символиічна, бо сам Григорій Сковорода також був людиною, що була не байдужа до музики та співів, він сам грав на декількох музичних інструментах.

На Сковородинівських читаннях звучала музика із творів по мотивам СковородиЩодо східних танців, то працівник Національного літературно-меморіального музею Г.С. Сковороди– кандидат історичних наук Дмитро Дудко провів цікаву паралель між ідеями Сковороди та деякими мудростями східних релігійних вірувань, а також привіз із собою невеличку бібліотеку з музею, яка пов’язує Сковороду та Азію. Серед видань були такі книжки, як «Авеста», «Українська індоаріка», «Ведичне православ’я» та інші.

За словами Дмитра Дудко, всі ці книжки були подаровані відвідувачами музею Г.С. Сковороди. Доповідь самого Дмитра Дудко увінчалася прослуховуванням кількох даосських та буддистських музичних творів.

 

Ідеї Сковороди завжди актуальні

 

Під час Сковородинівських читань зі сцени пролунали повчальні байки Сковороди, такі як: «Пси» та «Дві курки», «Зозуля та дрозд». Кожна з них дуже повчальна та актуальна і сьогодні.

Українські танці виконували учасники жіночого коллективу «Веселка» Григорій Савич Сковорода провів близько 25 років свого життя на Харківщині. Саме він сформував активну громадську думку щодо створення Харкіського університету та довів до відому людей про необхідність освіти. Коли прийшов час і вже Василь Назарович Каразін звернувся до адміністрації з проханням створити вищий учбовий заклад – то він отримав лише дозвіл, а гроші на будівництво були зібрані послідовниками ідей Сковороди. Як писав С. Єфремов, «досить буде сказати, що сучасники бачили в ньому «мандровану академію» і його самого вважали вартим за університет».

Однією з ідей, що були озвучені доповідачами була ідея про споріднену працю. Її суть, за Сковородою, полягає в тому, щоб кожна людина займала своє місце в житті, щоб правили люди навчені. Щоб професії обиралися не за їх статусом, а за хистом до них людини, яка працює.

 

Що потрібно для щастя кожній людині?

 

Досить цікавою була ідея про те, що внаслідок наукоіо-технічного розвитку у людини з’явилося набагато більше вільної енергії, котрій потрібно знайти вектор для реалізації, бо інакше вона стає руйнівною для людини та суспільства. Саме цей вектор пропонує Г. С. Сковорода. Саме цей вектор планується комітетом «Григорій Сковорода-300» на чолі з Іваном Яковичем Гришиним взяти за національну программу розвитку всьго українського і навіть європейського суспільства. Загальною метою проекту є «створення в структурі регіонів-символів для забезпечення «спорідненої» праці сталої орієнтації як головної умови щастя кожної особистості і більшості в громаді». Як засоби здійснення цієї мети пропонуються запровадження новітніх технологій, виробництво екологічно чистої продукції, розвиток зеленого туризму в місцях, пов’язаних з Г. С. Сковородою та іншими видатними українцями, дослідження філософської спадщини мислителя в контексті проблем ХХІ сторіччя.

Наприкінці читань дуетом виступили композитор Лариса Донник та Олександр Ковтун (скрипка), син Леоніда Ковтуна, завдяки зусиллям котрого, з великими труднощами, але все ж таки, було встановлено пам’ятник Г. С. Сковороді.

 

Довідка. Серед учасникiв були представники: Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтв, Національного літературно-меморіального музею Г.С. Сковороди; Фонду «Григорій Сковорода-300», Харківського обласного відділення Всеукраїнської спілки краєзнавців, Харківського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка, Національної спілки композиторів України, Всеукраїнської організації ветеранів, Харківського національного технічного університету сільського господарства імені П. Василенка та інші.

Сховати метелика