Харків'яни привезли «Хліб святий» на фестиваль слов'янської культури «Хотмижська осінь» | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ з методичної роботи

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 2 шт. )

Харків'яни привезли «Хліб святий» на фестиваль слов'янської культури «Хотмижська осінь»

57499Ансамбль пісні і танцю «Сузір'я» Лозівського училища культури і мистецтв Харківської області взяв участь у VIII Міжнародному фестивалі слов'янської культури «Хотмижська осінь», який 17-19 вересня проходив у селі Хотмижськ Бєлгородської області Російської Федерації. У цьому році фестиваль був присвячений 100-річчю від дня канонізації святителя Іоасафа, єпископа Бєлгородського, тому сам захід проходив під знаком духовної єдності слов'янських народів.

Як розповіла директор Харківського обласного центру культури та мистецтва Тетяна Іщенко, на фестиваль з'їхалося 24 творчих колективи, а також майстри декоративно-прикладної творчості з Росії, Україні, Білорусі. Поїздка нашого фольклорного колективу на це традиційне свято слов'янської культури була організована за підтримки Харківського обласного центру культури та мистецтва. Ансамбль «Сузір'я» (керівник - заслужений працівник культури України Василь Чурилов) взяв участь в концерті під час урочистого відкриття фестивалю «Хотмижська осінь», де виконав пісню «Хліб святий».

Україну також представляли художні колективи Полтавської, Чернігівської, Луганської та Сумської областей. Крім виступів артистів у рамках фестивалю відбулася робоча зустріч керівників творчих колективів, які обговорили спільні проблеми у сфері культури та поділилися досвідом, як ці проблеми вирішуються в різних регіонах та державах.

Усі, хто приїхав на фестиваль, взяли участь в офіційних світських і церковних урочистостях, присвячених 100-річчю канонізації Святителя Іоасафа. Перед початком фестивалю його учасники побували на Божественній літургії і молебні у Воскресенському храмі села Хотмижськ. З цього храму, по суті, і почалася історія «Хотмижської осені».

Село Хотмижськ Борисівського району - стародавній мальовничий куточок Росії, розташований на березі річки Ворскла. У 1640 році на його пагорбах за указом царя Михайла Федоровича побудували місто-фортецю Хотмижськ з церквою Воскресіння Христового у центрі - на пагорбі. У радянські роки храм був зруйнований.

Фестиваль «Хотмижська осінь» вперше пройшов у 1997 році, який на Раді прикордонних областей Білорусі, Росії, Україні був оголошений роком єднання слов'ян. Спочатку цей захід носив характер духовного єднання слов'янських православних народів. Тоді в селі Хотмижськ вперше зібралися представники трьох країн, щоб бути присутнім на освяченні Патріархом Московським і всієї Русі Алексієм II відновленої з руїн Воскресенської церкви і дзвону, що отримав у народі назву «Дзвону єднання».

На першому фестивалі губернатори Бєлгородської та Харківської областей підписали угоду про економічне та культурне співробітництво двох регіонів, на урочистостях були присутні глави православних єпархій обох областей. А храм Воскресіння був сприйнятий як символ єднання наших народів. Вирішено було регулярно проводити фестиваль слов'янської культури «Хотмижська осінь» - в ім'я торжества дружби слов'янських народів і розвитку міжнаціонального культурного співробітництва. Відтоді фестиваль проходить у вересні, з періодичністю раз на два роки.

В останні роки в рамках фестивалю став проводитися символічний сход представників православних слов'янських народів - учасників фестивалю біля пам'ятника князю Володимиру в Бєлгороді.

«Ось і цього року був відслужений молебень біля пам'ятника, і учасники фестивалю отримали благословення православного духовенства, - поділилася враженнями директор Харківського обласного центру культури та мистецтва Тетяна Іщенко. - І ми усі зайвий раз переконалися, що ніщо так не об'єднує слов'ян, як народна культура, яка черпає свої коріння в загальній історії, в єдиній православній вірі».

Довідка. Засновники фестивалю - Міністерство культури Російської Федерації, управління культури Бєлгородської області, адміністрація Борисівського району, Білгородський державний центр народної творчості.

Сховати метелика