Вокально-хорові колективи | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 15 шт. )

Вокально-хорові колективи


Зразковий аматорський вокальний колектив «Візерунок»1 copy copy copy copy copy copy copy copy

Заклад культури –  Дергачівський районний Будинок культури

Рік створення – 2003 р.;

Рік присвоєння звання – 2009 р.

Засновник і діючий керівник – Гриненко Лідія Олексіївна

Вокальний ансамбль «Візерунок», було створено в листопаді 2003 року, а вже в 2005 році він став переможцем відкритого районного фестивалю - конкурсу дитячої та юнацької творчості «Музи і діти». А далі концертна діяльність, де «Візерунок» стає активним учасником концертно-мистецьких заходів Дергачівського району, м. Харкова та області.

Наполеглива праця і амбіційне бажання бути кращими, допомагали учасникам долати перешкоди, ставати переможцями конкурсів та фестивалів різних рівнів, а саме головне, отримувати щирі оплески своїх глядачів.

За останній період, колектив «Візерунок» три роки поспіль був учасником районного фестивалю самодіяльної української народної художньої творчості «Козацька родина», районного фестивалю «Зоряний дощ», виступав на Міжнародному дитячому фестивалі «Об’єднаймо дітей мистецтвом» в м. Кіровоград і став лауреатом 2 премії. В 2013 році колектив став Лауреатом І ступеню на Міжнародному фестивалі-конкурсі виконавців естрадної пісні «Жива вода».

-         Лауреат I ступеню IX Міжнародного фестивалю пісні і танцю «Об’єднаймо дітей мистецтвом» у 2017 році в м. Кіровограді;

-         Лауреат II премії Харківського Міжнародного благодійного конкурсу «Запали свою зірку» у 2017 році;

-         Лауреат I ступеню відкритого фестивалю  - конкурсу дитячої та юнацької творчості «Музи і діти» у 2017 році;

-         Учасники фестивалю обрядового та сучасного весільного дійства «Весілля в Малинівці +» у 2018 році в м. Чугуїв.

«Зразковий» аматорський вокальний колектив «Візерунок» з дня створення і по сьогоднішній день має багато прихильників, у своїй творчості постійно прагне до високого рівня виконавської майстерності, є прикладом для молодших поколінь вокалістів.


Зразковий аматорський вокальний ансамбль «Смайл S» alt

Заклад культури – Дергачівський районний Будинок культури

Рік створення – 2009 р.;

Рік присвоєння звання – 2015 р.

Засновник і діючий керівник – Нестеренко Дарина Сергіївна

Вокальний ансамбль «Смайл S» є невід’ємною частиною культурного сьогодення  Дергачівського району. До складу «Смайл S» входять чотири енергійні дівчини. Кожна учасниця колективу має певний досвід сценічної роботи в сольних виступах, в складі дуету та інших ансамблевих формах.

Вокальний ансамбль «Смайл S»  є учасником та переможцем районних, обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсів та фестивалів.

- Володар  Гран – прі міжнародного телевізійного фестивалю – конкурсу мистецтв «Зірковий олімп» м. Полтава.

- Володар  Гран – прі 20 – го регіонального конкурсу «Золота осінь» м. Первомайський.

- Нагороджений Грамотою Дергачівської міської ради «За високий рівень виконавської майстерності, активну концертну діяльність, популяризацію кращих зразків пісенної творчості та піднесення престижу Дергачівського району».

Зразковий вокальний ансамбль  влучно відповідає своїй назві, «Смайл S», тому що кожна з дівчаток як яскрава посмішка сяє для вдячного глядача. Прекрасно підібраний репертуар та чудові костюми, підкреслюють чарівність дівчат.

Вокальний ансамбль «Смайл S» прагне до високого рівня виконавської майстерності та є прикладом для молодших поколінь вокалістів.


Зразковий аматорський вокально-інструментальний гурт «POST CHORD» 

Заклад культури – Дергачівський районний Будинок культури

Рік створення – 2013 р.;

Рік присвоєння звання – 2016 р.

Засновник і діючий керівник – Таранов Роман Олегович

Гурт «POST CHORD» до 2014 мав назву хлопчачий гурт «Акорд». «POST CHORD» є постійним учасником концертно – мистецьких заходів Дергачівського району та м. Дергачі.

Гурт «POST CHORD» співпрацює з різними виконавцями, ансамблями та солістами серед дитячих колективів Дергачівського районного Будинку культури, постійно розширює свій репертуар та вдосконалює виконавський рівень. Його учасники – підлітки, віком від 12 до 16 років. У його складі шість хлопців, об’єднавшись разом з відкритим серцем вони радо йдуть назустріч прекрасному, адже вони як і більшість аматорів, невід’ємна частина культурного сьогодення Дергачівського району.

За період свого існування гурт був неодноразовим учасником і переможцем конкурсів та фестивалів, він є лауреатом II премії міжнародного фестивалю «Путь к звездам». Гурт «POST CHORD»  щорічний учасник відкритого фестивалю альтернативної музики «Не формат», відкритого фестивалю ретро – музики «Меломанія» та учасник фестивалю – конкурсу дитячої та юнацької творчості «Музи і діти».

Головна мета занять, на думку керівника, - виховання гармонічно – розвинутої особистості, розвиток вокально –інструментальних навиків в процесі виконання творів.


Зразковий аматорський вокальний ансамбль «Пісочинські чарівниці» alt

Заклад культури – Пісочинський палац культури та мистецтв

Пісочинської селищної ради смт. Пісочин Харківського району

Рік створення – 2013 р.;

Рік присвоєння звання – 2016 р.

Засновник і діючий керівник – Зуб Аліна Владиславівна

В ансамблі «Пісочинські чарівниці» виховуються діти з 13 до 24 років. Вокальний ансамбль об’єднує основну групу «Пісочинські чарівниці» та підготовчу «Балаганчик», в яких навчаються 15 учнів.

Під час занять у колективі діти отримують необхідні знання у галузі світової та української культури, акторські навички та навички вільного спілкування з аудиторією, уміння досконало володіти голосовим апаратом. Метою роботи ансамблю є формування компетентностей особистості засобами естрадної пісні: пізнавальної, що забезпечує ознайомлення  з кращими зразками світової музичної культури; оволодіння музично – теоретичними знаннями. Практичної, що сприяє формуванню навичок естрадного вокалу. Творчої, що забезпечує підвищення майстерності використання основних якостей співочого голосу; формування музично – естетичного смаку та розширення загального світогляду, виховання гармонійно розвиненої особистості; пошуку нових підходів до колективної імпровізації. Соціальної, що сприяє вихованню громадської свідомості, національної гідності через виконання кращих творів вітчизняної музики, формування навиків професійної взаємодії в колективі, прагненню до створення комфортного, доброзичливого клімату.

Вокальний ансамбль бере активну участь у селищних, районних та обласних заходах, концертах, фестивалях.

Обласний культурний захід «Сад пісень Сковороди» 2014 – 2015;

Обласний конкурс естрадних вокальних колективів та солістів «Осінній вернісаж»2014рік (II місце);

Міжнародний форум мистецтв «о Весне» 2015рік (II місце);

«Слобожанський ярмарок» 2015 рік;

Конкурс військово – патріотичної пісні «От героев былых времен», 2014 – 2015рр.; «Слобожанський ярмарок» 2018 рік.


Зразковий дитячий козачий вокально-хореографічний ансамбль «Візерунок» alt

Заклад культури – Комунальна установа «Чугуївський районний Будинок культури»

Рік створення – 2011 р.;

Рік присвоєння звання – 2014 р.

Засновник і діючий керівник – Бєсєда Юрій Володимирович

В 2011 році в КУ «Чугуївський районний Будинок культури» провівся кастінг юних співаків і після ретельного відбору організувався дитячий козачий вокально-хореографічний ансамбль «Візерунок»,  яким керує Ю.В. Бєсєда.   Юрій Володимирович – один  з ведучих  хормейстерів Харківської області,  «Заслужений працівник культури України», композитор, автор трьох  томів пісень для народних хорів, чоловічих ансамблів, жіночих та дитячих колективів, солістів та вокалістів. Автор збірки гуморесок. Лауреат багатьох конкурсів та фестивалів. Нагороджений багатьма Почесними грамотами та дипломами, іменними преміями, Орденом «Слобожанської слави».

Ансамбль «Візерунок»  став улюбленцем глядачів не тільки   нашого району, а й області, він учасник багатьох заходів Харківської області та районів. Дитячий колектив  переможець та учасник конкурсів та фестивалів: етнофестивалю «Печенізьке поле», фестивалю естрадної дитячої пісні «Дюймовочка»,  ХШ відкритого фестивалю традиційної культури «Кроковеє коло»,  фольклорного фестивалю «Весілля в Малинівці +».

Наприкінці 2014  ансамбль «Візерунок»,  прийняв участь в новорічному концерті «Зірки Харківщини». У 2015 році учасник та переможець   Міжнародного фестивалю «День народного единства» в м. Харкові, де був нагороджений грамотами «За великий вклад та розвиток культури».  Також  колектив  отримав  2 кубки, медаль та грамоти  на ХV Міжнародному фестивалі російської пісні «Талица», який проходив в м. Харкові.  Найголовнішою  нагородою 2015 року для ансамблю став диплом лауреата І ступеню, гран –прі  солістки ансамблю «Візерунок» Поліни  Мережко, два кубки і окрема подяка від журі та  організаторів фестивалю Юрію Бєсєді - керівнику колективу «За великий вклад в розвиток творчого потенціалу дітей та поміч у розвитку культурного населення країни» на  I  Всеукраїнському  багатожанровому  фестивалі-конкурсі дитячої та юнацької творчості "Vivat, Victoria!"  що проходив  в межах Міжнародного проекту "Victoria  Festivals" в лютому в м. Харкові. Приз Суперфіналу  ансамбль «Візерунок»  та його солістка Поліна Мережко,  будуть виборювати в грудні місяці в м. Києві.


Зразковий аматорський вокальний ансамбль «Камертон» alt

Заклад культури – Комунальна установа «Культурний центр «Імідж» м. Чугуїв

Рік створення – 2014 р.;

Рік присвоєння звання – 2017 р.

Засновник і діючий керівник – Южакова Олена Олександрівна

Головною метою діяльності вокального ансамблю «Камертон» є виховання співочої та загальної культури дітей різного віку, прищеплення любові до музики та художнього смаку, сприяння участі дітей у концертних, показових виступах, святкових та інших заходах міста. У співочому напрямку важливою складовою успіху є музикальність, вміння слухати, витривалість, любов до музики, концентрація уваги та комунікативні здібності.

Вокальний ансамбль «Камертон» налічує три різновікові групи – старша, середня  та молодша. Вік учасників «Камертону» з 5 –ти до 16 –ти років. Усі вони знають, що вокал це дуже серйозно і складно, щоб навчитися добре співати і гідно подавати себе зі сцени, потрібно багато наполегливо та клопітливо працювати.

В репертуарі колективу пісні різного жанру, напрямку та стилю, але переважну більшість складають українські народні пісні у сучасній обробці.

Вокальний ансамбль «Камертон» є активним учасником культурних і мистецьких заходів не тільки міста Чугуєва, а ще й обласних та всеукраїнських фестивалів та конкурсів. Учасники ансамблю – переможці конкурсу «Лотос Надії» у м. Харкові, «Весняні дзвіночки» та в 2016 році отримали найвищу нагороду – Гран- прі у Всеукраїнському фестивалі – конкурсі мистецтв «Чорноморська перлина» у м. Одесі. 2018 рік – учасники «Великий Слобожанський ярмарок» м. Харків.


Народний гурт народної пісні «Весела Слобода»

hor02hor03

Заклад культури –  Балакліївський районний Будинок культури

Рік створення – 1999 р.;

Рік присвоєння звання – 2005 р.

Засновник і діючий керівник – Шерстюк Тетяна Андріївна

До гурту «Слобожанські малята» (така початкова назва колективу) увійшли кращі учні Балаклійської дитячої музичної школи, які залюбки розучували і виконували українські народні пісні, а також відтворювали народні обрядові дійства.

За роки існування колектив зробив вагомий внесок у розвиток народно-пісенної культури Балаклійщини, пропагуючи слобожанську пісню. Юні аматори збирають та записують народні обряди від своїх бабусь і дідусів та просто берегинь народної творчості, які живуть у місті та селах району, та доносять їх зі сцени.

У гурті 6 вікових груп: старша («Весела слобода», 16-25 років); підліткова («Лелеченьки» 14-16 р.); середня («Краплинки» 11-13 р.); Ι молодша («Черешенька» 9-11 р.); ΙΙ молодша («Співаночка» 8-9 р.); підготовча («Веселка» 5-7 р.). Виступи гурту та його солісти неодноразово звучали на районному та обласному радіо, транслювались по обласному та державному телебаченню (УТ-1, УТ-2).

Гурт «Весела слобода» - не лише не змінний учасник усіх фольклорних свят та культурно-масових заходів, які проходять у районі, і й переможець конкурсів та фестивалів різних рівнів, серед яких Ι Всеукраїнський фольклорний фестиваль «Родославчик»  (м. Івано-Франківськ, 2008 р., ΙΙ місце ); VΙ Міжнародний конкурс-фестиваль «Наша земля  - Україна» (МДЦ «Артек», 2004 р., ΙΙΙ місце; 2007 р., ΙΙ місце); Міжнародний фестиваль хорової музики ім. Ф. Шаляпіна (м. Ялта, 2009 р., Гран-прі); Всеукраїнський фестиваль «Золота нотка» (м. Дніпропетровськ, 2010р., Гран-прі); Міжнародний фольклорний фестиваль «На Івана, на Купала» (с. Дубічі Церковні, Польша 2007 р., Ι місце); Міжнародний фольклорний фестиваль «Спевачек 2008 » (м. Велке Лозини, Чехія, 2008 р., гості фестивалю); Міжнародний фольклорний фестиваль «Хотмыжская осень» (Бєлгородська обл., Росія, 2009 р., лауреат);  Міжнародний фестиваль українського мистецтва «Північна зірка» (м. Таллінн, Естонія, 2010 р., Ι місце ); Міжнародний  фестиваль народної творчості «Ты, Россия, и сердце, и песня моя » ім. А. Містюкова (м. Липецьк, Росія, 2011р., ΙΙΙ місце). 


Народний хор народної пісні «Джерело»

Заклад культури –  Балакліївський районний Будинок культури

Рік створення – 1970 р.;

Рік присвоєння звання – 1995 р.

Діючий керівник – Пасєка Роман Святославович, заслужений артист України

Нині до складу колективу входять 35 учасників різного віку. Керівник колективу Р.С. Пасєка працює хормейстером з жовтня 2004 року. Він має досвід роботи у професійних творчих колективах: творчу кар’єру розпочинав у Національному заслуженому академічному українському народному хорі України ім.Г.Верьовки, де пройшов професійне загартовування під керівництвом метра української культури академіка А.Авдієвського: працював хормейстером Великого Слобожанського ансамблю пісні і танцю. У 2007 році удостоєний творчої премії Харківської обласної державної адміністрації в галузі культури і мистецтв ім.Гната Хоткевича у номінації «Культура». Нагороджений Почесною грамотою Міністерства культури України.

Народний хор народної пісні «Джерело» бере активну участь у районних, обласних, всеукраїнських та міжнародних культурно-мистецьких заходах. Визначною подією в житті колективу стала участь у творчому звіті майстрів мистецтв Харківської області «Слобожанський родовід» у Національному палаці «Україна» наприкінці 2010 року. Хор «Джерело» є бажаним гостем Національного Сорочинського ярмарку, який щороку проходить у селі Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області.

Творчий колектив також успішно виступає і за межами України. Так, у 2005 році його було відзначено на Всеросійському фестивалі народної творчості ім.А.Містюка «Ти Россия, и сердце, и песня моя», у 2006 році хор брав участь у культурній програмі VΙ Міжнародного Курсько-Коренського ярмарку (Росія).


     Народний вокальний ансамбль естрадної пісні «Сім нот»

Заклад культури –  Балакліївський районний Будинок культури

Рік створення – 2004 р.;

Рік присвоєння звання – 2008 р.

Засновник і діючий керівник – Окомельченко Оксана Миколаївна

Вокальний ансамбль естрадної пісні «Сім нот » був створений у вересні 2004 року. До вокального дуету у складі Ю.М. Вороної та Р.С. Пасєка у січні 2005 року приєднався хореографічний дует Т.В. Приходько та В.А. Решетнікова. Ці два дуети і стали основою нового творчого колективу, у якому за невеликий період існування істотно зросла виконавська майстерність, піднявся художній рівень репертуару, його жанрова та стилістична різноманітність.

Колектив постійно бере участь у районних та обласних культурно-мистецьких заходах, завдяки чому знайшов своїх шанувальників, однодумців, захоплених творчим натхненням. У травні 2005 року він заявив про себе як театр естрадної пісні, звітувавши з новою програмою музичної вистави «Таємниці кохання», а вже в листопаді на базі вистави вокального ансамблю естрадної пісні «Сім нот» було проведено обласний семінар - майстер-клас за участі керівників закладів культури. Використання сучасних  технічних засобів при оформленні програм, хороша організаційна, художня і творча робота у поєднанні з високою професійною майстерністю сприяли творчим здобуткам та досягненням.        У репертуарі театру – зразки вітчизняної  та зарубіжної класики, сучасного мистецтва, обробки народних пісень і танців, високо-художні композиції місцевих авторів.

Колектив представляв Балаклійщину на багатьох конкурсах і фестивалях, у т.ч. й міжнародних, де здобув призові місця та почесні звання, став переможцем регіонального конкурсу виконавців естрадної пісні «Золота осінь» (м. Первомайський), етнічно-мистецького фестивалю «Печенізьке поле», обласного конкурсу сучасної пісні «Ярмарок талантів» (м. Харків), Всеукраїнського конкурсу пісні,  танцю народної музики «Джерело талантів» (м. Донецьк). На Міжнародному фестивалі «Славянская звезда» (м. Орел) театр гідно представляв Слобожанщину на російській землі та здобув почесний диплом фестивалю.

Діяльність колективу сприяє оновленню та зміцненню культурного життя Балаклійщини.


Народний аматорський народний хор «Українська пісня»

Заклад культури –  Комунальний заклад Богодухівської районної ради «Районний будинок культури»

Рік створення – 2000 р.;

Рік присвоєння звання – 2009 р.

Діючий керівник – Криворучко Лілія Олександрівна

Акомпаніатори – Громов Сергій Юрійович і Бубліченко Олександр Андрійович

Основу хору «Українська пісня» склали колишні учасники самодіяльної Народної академічної хорової капели. Згодом до них приєдналися справжні любителі пісенного мистецтва.

Аматори  не лише міцно об’єдналися у гурт людей  різного віку, професій, уподобань, а й розвивають і зберігають  почуття колективізму та відповідальності. Учасники  хору живуть однією великою творчою родиною, у радості і у біді завжди поруч.

Кожен рік  хоровий колектив є постійним учасником  урочистої зустрічі оглядової делегації на Великому Слобожанському ярмарку біля експозиції району, всіх концертів та масових  театралізованих заходів (Водохрещення, Масляної  Івана Купала). Самодіяльні аматори  брали участь у етнографічному фестивалі «Співочі тераси-2009» у с. Городне Краснокутського району,  фестивалі  патріотичної пісні «Заспіваймо пісню» у музеї Національного Меморіального комплексу « Висота маршала І.Конєва», регіональному фестивалі «Ой, на Купала  та на Івана», де гідно  презентували українську та патріотичну пісню, продемонстрували високий рівень професійної майстерності. Його виступи  неодноразово транслювало Харківське обласне радіо та телеканал «Фора».

За вагомий внесок  у розвиток  самодіяльного народного мистецтва хор нагороджений численними Грамотами і Подяками районної державної адміністрації і районної ради, міської ради, сектора культури.


Народний вокальний колектив української пісні «Криниченька»

Заклад культури –  Гутянський сільський Будинок культури Богодухівського району

Рік створення – 2004 р.;

Рік присвоєння звання – 2017 р.

Засновник –  Суворова Тетяна Василівна

Діючий керівник – Сіренко Лариса Іванівна

Колектив нараховує  12 учасників; усі вони різні за характером, віком, професіями та усіх їх об’єднала любов до співу, прагнення нести насолоду глядачам. Репертуар колективу складається з творів українських композиторів та українських народних пісень: жартівливих, побутових і тематичних.

За свою діяльність колектив має творчі здобутки: неодноразово перемагав у районних і обласних конкурсах, фестивалях, оглядах художньої самодіяльності та нагороджувався дипломами, почесними грамотами. У 2012 році вокальний колектив «Криниченька» став переможцем обласного конкурсу «Купальська традиція» с. Сковородинівка Золочівського району отримав диплом – II ступеня;

2013 рік – участь в обласному огляді – конкурсі аматорів народного мистецтва «Слобожанські передзвони»;

2015 рік – диплом II ступеня на Національному Сорочинському ярмарку;

2016 рік - диплом III ступеня на Національному Сорочинському ярмарку;

2016 рік – диплом за участь у I Богодухівському районному фестивалі майстрів народного мистецтва «Шарівський дивокрай»;

2016 рік – грамота за участь у I Краснокутському районному фестивалі «Акорди осені – 2016»


Народний вокальний гурт «Душа»

Заклад культури –  Комунальний заклад Богодухівської районної ради «Районний будинок культури»

Рік створення – 2015 р.;

Рік присвоєння звання – 2018 р.

Засновник і діючий керівник – Михайлюченко  Оксана Миколаївна

До складу вокального гурту «Душа» входять 4 чол. У репертуарі –українські народні пісні та естрадні, обрядові пісні пов’язані з календарними святами: колядки та щедрівки («Святвечір»), веснянки (свято Масляної) та зарубіжної естради.

У 2016 році гурт «Душа» вперше став переможцем: I Всеукраїнського конкурсу естрадної пісні «Kharkiv – fest 2016» у м. Харків, лауреат I ступеню; I  Міжнародний конкурс естрадних виконавців «Арт - Причал» м. Одеса, лауреат I ступеню; V Міжнародний фестиваль – конкурс естрадних виконавців «Dancesongfest 2016» м. Харків, лауреат I ступеню; I регіональний фестиваль – конкурс вокального мистецтва «Душі криниця» м. Харків, Гран – прі; Фестиваль народної творчості Національної Сорочинської ярмарки – Гран – прі; I районний фестиваль майстрів народного мистецтва « Шарівський  дивограй» смт. Шарівка; III Всеукраїнський телепроект « Єднання» м. Харків 2018р., лауреат I ступеню; III  Міжнародний конкурс естрадних виконавців «Арт – Причал» 2018р., Гран – прі;  Всеукраїнський фестиваль народної творчості «Ярмаринка» 2018р., лауреат I ступеню;

Колектив гідно презентує сучасну пісню, демонструє високий рівень виконавської майстерності на всіх концертах та масових заходах у районі. За вагомий внесок у розвиток самодіяльного народного мистецтва колектив нагороджений  Грамотами та  Подяками: Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації, Богодухівської районної ради, Богодухівської міської ради.


 Народна аматорська чоловіча хорова капела ім. О.С. Масельського alt

Заклад культури –  Районний народний дом «Іскра» м. Валки Валківського району

Рік створення – 1974 р.;

Рік присвоєння звання – 2018 р.

Засновники, перші керівники – Кулик Юрій Іванович, Ірха Василь Іванович

Діючий керівник і диригент –  Власенко Борис Іванович

Акомпаніатор – Лічний Олександр Володимирович

Самодіяльна чоловіча хорова капела ветеранів війни та праці була створена на передодні святкування 30-річчя Великої Перемоги в 1974 році. Репертуар колективу завжди актуальний.  Надалі основу складають фронтові воєнні пісні, які  доповнені піснями сучасних українських та зарубіжних композиторів, народними піснями та  класичними творами.

Не одне десятиліття підтримується високий виконавський рівень самодіяльної капели, завдяки тому, що колектив майже 22 роки очолював заслужений працівник культури України, професор, академік, завідуючий кафедрою хорознавства та хорового диригування Харківської державної  академії культури Василь Іванович Ірха, а перед ним керівником був провідний хормейстер України, професор Юрій Іванович Кулик, який обдарував чоловічу капелу пісенними шедеврами. Тепер, коли їх нестало художнім керівником колективу став їх ученик, один із учасників чоловічого хору Власенко Борис Іванович.

У 2006 році докорінно змінився статус колективу. Рішенням районної ради VII сесії V скликання від 16 листопада 2006 року № 151-v йому присвоєно звання «Валківська аматорська народна чоловіча хорова капела ім. О. С. Масельського».

Традиційно, на базі цього колективу проводяться регіональні та обласні хорові фестивалі «Згадаймо ті роки» з нагоди визволення Валківщини та Харківщини від фашистських загарбників.

Аматорська народна чоловіча хорова капела ім. О.С. Масельського  РНД «Іскра» – це і надалі візитна картка Валківського району.


Народний аматорський жіночий хоровий колектив alt

Заклад культури –  Районний народний дом «Іскра» м. Валки Валківського району

Рік створення – 1994 р.;

Рік присвоєння звання – 2010 р.

Засновник – Тібор Андрій Павлович

Діючий керівник і диригент –  Собко Анна Олександрівна

Акомпаніатор – Пляка Марина Олексіїївна

Аматорський жіночий хоровий колектив створений в 1994 році за ініціативи на той час художнього керівника РБК Холодної Оксани Михайлівни. Жінки різні за віком і за професією об’єдналися в своєрідний жіночий клуб під патронатом районної жіночої ради.

15-річний ювілей на високому творчому піднесенні пройшов в Українському культурному центрі «Юність» міста Харкова, тому що вся творчість цього аматорського жіночого хорового колективу, створена в перші роки української незалежності, направлена не тільки на розвиток хорового мистецтва, а в першу чергу, на створення нової сучасної української пісні. Свій 20-річний ювілей колектив успішно зустрів в 2014 році творчим звітом серед  своїх вдячних прихильників валківчан.

В репертуарі пісні українських і зарубіжних композиторів, переважно україномовні. Як класичні твори, так і українські народні пісні у виконанні цього колективу звучать по-особливому. Також  творчість жіночого хору направлена на виховання  нових пісенних смаків у слухачів.

Репертуар колективу налічує  понад  70 творів. З першого дня колектив очолив Андрій Павлович Тібор, концертмейстером стала Наталія Анатоліївна Черниш. З 2015 року очолює хоровий колектив молодий перспективний керівник – Собко Анна Олександрівна.


Народний аматорський хор української пісні «Дзвінкоголосі слобожани» alt

Заклад культури –  Районний народний дом «Іскра», Благодатненська та Олександрівська територіальні громади Валківського району

Рік створення – 1984 р.;

Рік присвоєння звання – 1990 р.

Засновник – Тібор Андрій Павлович

Діючий керівник і диригент –  Мезерний Оскар Анатолійович,

Акомпаніатор  –  Клименко Василь Олексійович

У 2010 хоровий колектив української пісні Олександрівського СБК переменован у хор української  пісні «Дзвінкоголосі слобожани» Благодатненської та Олександрівської територіальних громад. Виконавська майстерність творів підвищується завдяки постійній творчій роботі керівника хору Андрія Тібора за допомогою концертмейстерів Олексія Ігнатенка та Василя Клименка.

Колектив користується популярністю не тільки в районі та області, а й за їх межами.  Виступав на сценах Києва,  Полтавської, Львівської та Закарпатської областей.

Завдяки творчим зв’язкам цього колективу з самодіяльним народним хором пісні і танцю “Бескид” Сколівського РНД Львівської області, зміцнюються дружні стосунки між найвіддаленішими районами нашої держави, заради її єднання і процвітання. Хор брав участь у звітних концертах народної творчості Валківського району на сценах театрів ім. Т.Г.Шевченка та ім. М.Лисенка. Колектив – учасник I туру Республіканського хорового конкурсу ім. Леонтовича.

Аматорський народний хор української  пісні «Дзвінкоголосі слобожани» Благодатненської та Олександрівської територіальних громад є постійними учасниками обласного фестивалю хорових колективів «Згадаймо ті роки», а також активними учасниками районних заходів та концертів.


Народний аматорський вокальний гурт «Всесвятські переспіви» alt

Заклад культури – Старомерчицький Будинок культури Валківського району

Рік створення – 2010 р.;

Рік присвоєння звання – 2018 р.

Засновник – Тесленко Антоніна

Діючий керівник –  Новосельцева Тамара Єгорівна

Акомпаніатор  – Юрченко  Сергій Борисович

У складі гурту налічується 12 учасників. В основі репертуару ансамблю стали українські народні пісні та ліричні пісні Слобожанщини, колядки, щедрівки, веснянки, а також духовні твори.

Колектив виступає з концертними програмами в смт. Старий Мерчик, Новий Мерчик, м. Валки, а також бере участь у фестивалях та мистецьких заходах області, в таких як: обласний фольклорно – етнографічний фестиваль «Олексіївська фортеця» 2013 р., благодійний концерт «Нам Перемога  в серці піснею лунає» 92 військова танкова частина н.п. Башкирівка 2015 р.).

Ансамбль «Всесвятські переспіви» переможці районного фестивалю – конкурсу аматорських вокальних ансамблів «Пам’ять вдячних поколінь» 2015 р., фольклорного районного фестивалю «Зелена неділя – весела неділя» (2016 р.), учасники «Великого Слобожанського ярмарку» (2015 р.), обласного фестивалю «Криниця  Сковороди» (2016 р.), фольклорного фестивалю зимового календаря «Святовид» м.Харків (2017 р.), фестиваль «Вертеп – фест» (2017 р.) та ін.


Народний аматорський вокальний ансамбль «Заміщанські козаки» alt

Заклад культури – Районний народний дом «Іскра» м. Валки Валківського району

Рік створення – 2003 р.;

Рік присвоєння звання – 2018 р.

Засновник і діючий керівник –  Власенко Борис Іванович

Ініціатором та натхненником створення чоловічого вокального ансамблю стала Заміський сільський голова – Власенко Катерина  Андріївна. Від початку у колектив об’єдналося близько десяти чоловік. Ретельно і творчо підібраний репертуар визначив і його назву – «Заміщанські козаки».

Ансамбль став лауреатом Регіонального фестивалю–конкурсу «Встань, козацько славо! Засвіти знаменно!», який проводився в м. Радивилові Рівненської області; здобули визнання на фестивалі «Родослав» (Сумська область), Обласному фольклорному фестивалі зимового календаря «Святовид», Обласному фестивалі–конкурсі «Шельменко вітає».

Неоціненна роль ансамблю у відновленні та формуванні традицій рідного краю, вихованні підростаючого покоління в дусі патріотизму та козацького менталітету українського народу.

За роки творчої діяльності вокальний ансамбль брав участь у численних районних та обласних фестивалях, конкурсах.


Народний аматорський вокальний ансамбль «Вишенька»

Заклад культури – Вовчансько–Хутірський СБК Вовчанського району

Рік створення – 1985 р.;

Рік присвоєння звання – 2011 р.

Засновник – Максименко Єгор Олексійович,  заслужений діяч естрадного мистецтва України, поет – композитор

Діючий керівник –  Брехунцов  Сергій Миколайович

Учасники ансамблю «Вишенька» неодноразово брали участь у міжнародних, всеукраїнських, регіональних, обласних фестивалях та конкурсах: Всеукраїнський фестиваль народної творчості «Червона калина» м. Рівне, Всеукраїнський сільський фестиваль-конкурс мистецтв «Боромля», м. Тростянець Сумської області, Обласний фестиваль-огляд «Слобожанські передзвони» м. Вовчанськ, Всеукраїнський VII фестиваль-огляд «Пісенні візерунки» м. Київ, Міжнародний етнофестиваль «Печенізьке поле», Обласний  «Великий Слобожанський ярмарок».

«Хай звучить українська пісня на радість людям, на щастя і добро» – звучать слова заклику народного вокального ансамблю «Вишенька». Незрівнянний емоційний заряд бадьорості одержують глядачі від зустрічі з учасниками-аматорами, які віддають увесь запал енергії, любові, вкладаючи свої серця в красу і тепле слово, вкарбоване в пісню.


Народний аматорський вокально-інструментальний гурт «Перфоменс» 

Заклад культури – Дергачівський районний Будинок культури

Рік створення – 2008 р.;

Рік присвоєння звання – 2012 р.

Засновники і діючі керівники –  Островерх Дмитро Олексійович, Гришин Віталій Володимирович

Гурт «Перфоменс» є постійним учасником концертно-мистецьких заходів Дергачівського району, м. Харкова та Харківської області.

За період свого існування гурт був неодноразовим переможцем та учасником  престижних Міжнародних конкурсів та фестивалів, а саме: Міжнародний фестиваль «Зорі над Дніпром» Республіка  Білорусь (2009 р., 2010 р.); лауреат  I ступеню Міжнародного конкурсу-фестивалю естрадної пісні «Жива вода» м. Дергачі (2010 р.); лауреат I ступеню Міжнародного конкурсу-фестивалю сучасного мистецтва «Киев АРТ ФЕСТ» м. Київ (2012 р.); лауреат першої премії, першого регіонального конкурсу вокалу «Музична ліра 2016» м. Лозова (2016 р.); лауреати фестивалю «CINTA INIMA», Молдова (2017 р.). Гурт «Перфоменс» – щорічний учасник районного фестивалю самодіяльної української народної художньої творчості «Козацька родина» та районного фестивалю  «Зоряний дощ». Колектив був неодноразово нагороджений Почесними грамотами та Подяками відділу культури і туризму Дергачівської  райдержадміністрації.

Кожен учасник гурту має досвід сценічної роботи в сольних   виступах, у складі дуету та інших ансамблевих формах. Гурт «Перфоменс» співпрацює з різними виконавцями, з ансамблями та солістами Дергачівського районного Будинку культури, постійно розширює свій репертуар та вдосконалює виконавський рівень.


Народний аматорський вокальний ансамбль «Зоряночка»
alt

Заклад культури – Дергачівський районний Будинок культури

Рік створення – 1988 р.;

Рік присвоєння звання – 1994 р.

Засновник – Устименко Василь Петрович

Діючий керівник –  Добрянська Анастасія Сергіївна

У складі вокального ансамблю «Зоряночка» - жінки, що мають різні професії та вік, але це великі прихильниці академічної пісенної творчості.

За роки існування колектив змінювався. Але й зараз основу колективу складають одні із його перших учасниць - це Кузнєцова Наталія, Надєїна Ольга, Вакуленко Тетяна. Нинішній склад колективу: Стрілець Тамара, Дем'янчук Наталія, Чехович Ірина, Шаповал Наталія, Пиліпчатіна Людмила, Кузьменко Тетяна, Лещенко Валентина. Більшість з них музичної освіти не має, та це не заважає їм виконувати  складні музичні твори з великою майстерністю, адже з дня створення колективу поряд завжди були висококваліфіковані керівники – Устименко Василь Петрович, Клочко Володимир Олексійович, Сорочук Ярослав Ярославович.

Ансамбль неодноразовий переможець районних, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів і конкурсів: дипломант XVIII Всеукраїнського фестивалю духовних пісне співів «Від Різдва до Різдва» м. Дніпропетровськ (2011 р.); учасник Міжнародного конкурсу пісенної творчості «Мелодії вічності» в рамках Міжнародного літературно–мистецького фестивалю «Кролевецькі рушники» м. Кролевець (2012 р.); у 2014 р. отримав подяку за успішний виступ у культурно–мистецькому заході «Сад пісень Сковороди» в смт. Бабаї.

Більш як 25 років ансамбль «Зоряночка» – прикраса будь якого районного та обласного свята. Кожен виступ – це незмінний успіх. Учасниці користуються повагою і любов’ю мешканців м. Дергачі та району, вони є частими гостями сільських свят та концертів.


Народний аматорський вокальний гурт «Магія» alt

Заклад культури – Дергачівський районний Будинок культури

Рік створення – 2012 р.;

Рік присвоєння звання – 2015 р.

Засновник – Гриненко Лідія Олексіївна

Діючий керівник – Жук Катерина Вікторівна

Народний вокальний гурт влучно відповідає своїй назві, «Магія» дійсно зачаровує голосами своїх учасниць, майстерністю виконання. Прекрасно підібраний репертуар та чудові костюми підкреслюють чарівність дівчат. «Магія» бажаний гість різноманітних заходів у м. Дергачі, Дергачівському районі, м. Харкові та Харківської області. Гурт постійний учасник фестивалів та конкурсів, а саме: переможець регіонального фестивалю – огляду молодіжної естрадної пісні «Цвіт папороті» в номінаціях «Кращий ансамблевий спів» та «Професійне виконання пісні» (2012 р.), лауреат I ступеню міжнародного фестивалю – конкурсу  естрадної пісні «Жива вода» (2013 р., м. Дергачі, Харківська область), дипломант VI міжнародного фестивалю – конкурсу слов’янських народів «Зорі над Дніпром» (2013 р., м. Рогачов Республіка Белорусь), лауреат I ступеню міжнародного фестивалю – конкурсу дитячої та юнацької творчості «Слобожанське сузір’я» (2014 р., м. Харків), учасник регіонального фестивалю української пісні «Слобожанський вінок» (2015 р., смт. Борова Харківська область), володар Гран–прі XX Міжнародного фестивалю – конкурсу виконавців естрадної пісні «Жива вода – 2016» (м. Дергачі).

Вокальний гурт «Магія» має багато прихильників у своїй творчості, постійно прагне до високого рівня виконавської майстерності. Є прикладом для молодших поколінь вокалістів.


Народний аматорський вокальний ансамбль народної пісні «Чарівна пісня» alt

Заклад культури – Дергачівський районний Будинок культури

Рік створення – 2012 р.;

Рік присвоєння звання – 2015 р.

Засновники і діючі керівники – Кобзєв Сергій Сергійович, Кобзєва Олена Олексіївна

За роки свого існування вокальний ансамбль народної пісні «Чарівна пісня» здобув широку популярність не тільки в Дергачівському районі, а й далеко за його межами. На багато численних концертах  учасники цього творчого ансамблю зуміли завоювати серця глядачів своїм  душевним виконанням народних пісень, знанням своїх звичаїв, обрядів, а головне артистизмом, вмінням донести людям суттєвість і глибину звичаїв свого народу і рідного краю.

Вокальний ансамбль «Чарівна пісня» бажаний гість на всіх заходах що проводяться на Дергачівщині, а також учасник фестивалів  та конкурсів: учасник обласного фольклорного фестивалю зимового календаря «Святовид» (2013 – 2015 рр.); лауреат міжнародного конкурсу пісні та музики «Зелена планета» (2013 р., м. Харків); брав участь у зйомках передачі телевізійного проекту «Першого національного» каналу «Фольк – music» у м. Києві; кастинг Українського проекту «Битва хорів» у ККЗ «Україна» м. Харків; постійний учасник щорічного етно–художнього фестивалю «Печенізьке поле»; учасники Великого Слобожанського ярмарку м. Харків та регіонального фестивалю пісенно – обрядового фольклору «Сьогодні Івана, а завтра Купала» с. Сковородинівка.

Головна мета вокального ансамблю – пропаганда і популяризація музично–культурної спадщини та виховання підростаючого покоління в любові до традиційних духовних цінностей свого народу.


Народний аматорський вокальний колектив «Мереживо» alt

Заклад культури – Прудянський сільський клуб Дергачівського району

Рік створення – 2010 р.;

Рік присвоєння звання – 2016 р.

Засновник і діючий керівник – Устименко Василь Петрович

Колектив  є постійним учасником клубних заходів, а також концертно–мистецьких заходів Дергачівського району та Харківської області. Колектив налічує 8 учасників, бере участь у різноманітних фестивалях та конкурсах, а саме: учасник районних конкурсів та фестивалів; диплом за участь у районному «Дзвени піснями рідний край» (2009 р., 2016 р.), диплом учасника III районного фестивалю самодіяльної української народної художньої творчості «Козацька родина» (2011 р.), диплом I Відкритого фестивалю ретро музики (2016 р.)

Керівник колективу завжди працює над підвищенням виконавської майстерності, збагачення репертуару та вдосконаленням виконавської майстерності. Тож з кожним роком програма вокального колективу «Мереживо» стає більш цікавою.


Народний аматорський вокально–інструментальний гурт «Под дождем» 18. copy

Заклад культури – Козачолопанський сільський Будинок культури Дергачівського району

Рік створення – 1998 р.;

Рік присвоєння звання – 2017 р.

Засновник і діючий керівник – Дигало Олександр Володимирович

Гурт «Под дождем» – це колектив людей різної вікової категорії, але незважаючи вони плідно працюють над своїм самовдосконаленням, це також дружна сім’я, в якій складаються певні традиції. Гурт володіє високою виконавською майстерністю.

Протягом своєї творчої діяльності, вивчаючи новий пісенний репертуар, колектив демонструє свою майстерність на різних концертах, бере активну участь у громадському житті не тільки Козачолопанського сільського Будинку культури, а й є постійними гостями на різних заходах  району та Харківської області. Гурт працює в тісному взаємозв’язку з колективами району, веде велику концертну діяльність.

Брали участь у різних конкурсах та фестивалях: «Харківська весна» (2001 р.), «Музичний острів» (2006 р., 2007 р.), «Неформат» (2004, 2005, 2007, 2014 рр.), «Слобожанські передзвони» (2013 р.), 2013 р. – учасники телевізійного проекту Першого національного каналу «Фольк – music».


Народний аматорський театр пісні «Алые паруса»alt

Заклад культури – Дергачівський районний Будинок культури

Рік створення – 2006 р.;

Рік присвоєння звання – 2009 р.

Засновник і діючий керівник –  Гузенко Олеся Іванівна

Репертуар театру пісні «Алые паруса» –  різноманітний, він вибирається з кращих пісень українського пісенного спадку, шлягерів минулих років та кращих пісень світової пісенної творчості. На сьогоднішній день до складу входить 13 учасників. Робота «народного» театру пісні «Алые паруса» спрямована на досягнення високого професійного рівня драматургії пісні, розкриття творчого потенціалу кожного учасника колективу, творчої співдружності між акторами – виконавцями та відтворення їхнього внутрішнього світогляду і відображення навколишньої дійсності за допомогою музики, вокалу та акторської гри.

З моменту свого існування театр пісні «Алые паруса» виховав в своїх лавах чимало гідних вокалістів, які протягом багатьох років показували свою вокально – сценічну майстерність і ставали переможцями в районних, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах. Протягом своєї історії  учасники театру пісні  Дергачівського районного Будинку культури  беруть активну участь у різноманітних заходах та театралізованих святах в Дергачівському районі, м. Дергачі, м. Харкові та області.


Народний аматорський вокальний ансамбль «Тандем».

Заклад культури – Дергачівський районний Будинок культури

Рік створення – 2006 р.;

Рік присвоєння звання – 2009 р.

Засновники – Откидач Володимир Миколайович, Бондаренко Наталія Петрівна

Діючий керівник  – Никитенко Ольга Олександрівна

«Народний» аматорський вокальний ансамбль «Тандем» починає свій творчий шлях з року заснування вокального ансамбля «Квітка», на чолі якого довгий час знаходилися  Откидач Володимир Миколайович і Бондаренко Наталія Петрівна, а незмінними учасницями були Маргарита і Віолетта Іваненко, Марія Свічкар, Ірина  Прохоренко, Ольга Никитенко. Репертуар колективу нараховує близько 100 пісень української, російською, білоруською, італійською та англійською мовами; репертуар добирається з кращих пісень українського пісенного спадку, шлягерів минулих років та кращих пісень світової пісенної творчості.

Протягом усього творчого шляху ансамбль веде велику концертну діяльність. Бере активну участь у суспільному житті не тільки районного Будинку культури,  а й є постійним гостем на різних заходах, що проводяться в районі, Харківській області, місті Харкові та за межами області. У 2017 році з огляду на зміну концепції художньо-мистецької діяльності було затверджено нову назву колективу – «Тандем»

На сьогодні вокальний ансамбль «Тандем» – це поєднання двох талановитих та яскравих дівчат, які почали свій творчий шлях ще з самого дитинства: з участі у районному фестивалі–конкурсі дитячої та юнацької творчості «Музи і діти» як сольні виконавці. Починаючи з 1996 року як сольні виконавці вони є постійною окрасою культурно-масових заходів рідного краю, невпинно удосконалюють свою виконавську майстерність, доводячи це призовими місцями та найвищими нагородами на різноманітних районних, обласних та Міжнародних конкурсах.

За короткий час свого існування вокальний ансамбль «Тандем» виборов чи мало нагород: лауреати  I ступеня XXII Міжнародного фестивалю – конкурсу виконавців естрадної пісні «Жива вода – 2018», Гран–прі  Міжнародного фестивалю «Cinta inima» республіка Молдова, I премія Всеукраїнського фестивалю народної творчості «Ярмаринка» (Національний Сорочинський ярмарок-2018).

Вокальний ансамбль «Тандем» брав участь у різноманітних районних, обласних та Всеукраїнських заходах, де був відзначений Подяками, Дипломами та Грамотами.


Народний аматорський вокальний ансамбль «Осінні барви»

Заклад культури – Слобожанський  селищний Палац Культури Зміївського району

Рік створення – 1996 р.;

Рік присвоєння звання – 2017 р.

Засновник і діючий керівник  – Кандяк Василь Михайлович

Творчий шлях учасників вокального ансамблю «Осінні барви» почався на початку 70–років у народному хорі «Райдуга» Палацу культури Зміївської ДРЕС, який проіснував до 1996 року. В цей час у Палаці культури хормейстером Кандяком В. М. були створені вокальні колективи – тріо «Зорепад», вокальний ансамбль «Польова царівна» і дует «Осінні барви». Частина учасників хору «Райдуга» продовжили свою творчість у нових вокальних колективах, які згодом об’єднались у один вокальний ансамбль «Осінні барви». Всі учасники колективу мають великий, багаторічний досвід хорового (ансамблевого) співу.

Репертуар колективу різноманітний. Учасники виконують хорову класику, народні, фольклорні, ліричні, патріотичні, естрадні пісні.

Вокальний ансамбль «Осінні барви» беруть участь у заходах, які проходять у Палаці культури, виїзних концертах по Зміївському району і області, у парках м. Харкова, у записах на обласному телебаченні. Колектив лауреат і дипломант фестивалів і оглядів – конкурсів: «ВАТ Центренерго» у Киеві, «Жива вода» м. Дергачі, «Золота осінь» м. Первомайський, «Ветеранської пісні» у м. Змієві.


Народний хор української пісні

hor07hor08

Заклад культури – Золочівський районний Будинок культури

Рік створення – 1930 р.;

Рік присвоєння звання – 1968 р.

Засновник –  В.Т. Бедило

Діючий керівник –  Кобзєв Сергій Сергійович

Концертмейстер – Володимир Карпенко

Створення на базі Будинку культури Золочівського району хорового колективу припадає на 30-рр. ХХ ст. та пов’язано із натхненним ентузіазмом вчителя школи В.Т. Бедило. За значні досягнення у виконавчій майстерності у 1968 р. Колегією міністерства культури йому було присвоєно звання «народний», яке він надалі неодноразово впевнено захищав. З 2005 р. і по сьогоднішній день хор очолює Сергій Сергійович Кобзєв.

З появою нового керівника колектив переорієнтується з академічного співу на народний вокал, оновлюється склад учасників, репертуар поповнюється пісенними творами національної музичної культури. Любов до української пісні стала тим «п’ятим елементом», який спромігся об’єднати у єдине ціле різнобарвні особистості, котрі прагнуть виразити своїми голосами співзвучність переживань власних сердець і народної душі.

Завдячуючи невпинній наполегливості та художній активності, глибоким професійним знанням і справним організаторським здібностям свого талановитого диригента, чуйного педагога та сміливого новатора колектив домігся чималих творчих успіхів, високої виконавської майстерності та безпосередньо сприяє розвитку національного хорового мистецтва.


Народний аматорський вокальний ансамбль «Стожари»

hor09hor10

Заклад культури – Золочівський районний Будинок культури

Рік створення – 1972 р.;

Рік присвоєння звання – 1983 р.

Засновник –  В. М. Регера

Діючий керівник –  Різниченко Валентина Петрівна

За ініціативою В. М. Регера у 1972 році при районному Будинку культури м. Золочів було засновано вокальний ансамбль патріотичної пісні, який вже через декілька років (1983 р.) отримав почесне звання «народний самодіяльний колектив». З 1988 р. після змін, які відбулися у техніці вокалізації та стилістичної роботи, з появою опорного репертуару із народних, зокрема українських пісень, колектив перейменовують у «Стожари». За багато років існування неодноразово змінювався склад колективу, але при цьому непорушним залишався один обов’язковий критерій відбору учасника:  ним завжди ставала творча інтелігентна людина, велика прихильниці пісенної творчості.

Ансамбль «Стожари» – бажаний гість в усіх районних і обласних святкових заходах. До його репертуару, який має національний колорит, входять найкращі зразки вокального мистецтва, а саме: українські народні пісні в обробках славетних і маловідомих, але неодмінно обдарованих композиторів, естрадні пісні, твори місцевих авторів. Основне кредо колективу – підвищення виконавської майстерності, покращення якості звучання, формування висококультурного сценічного іміджу, сприяння духовному зміцненню рідного народу. Своїм співзвучним багатоголоссям колектив допомагає відроджувати національні традиції, є яскравим прикладом освідчення у любові до Україні музичними засобами  художнього вираження.


Народний чоловічий вокальний ансамбль «Соколи»

Заклад культури – Кегичівський районний Будинок культури

Рік створення – 2011 р.;

Рік присвоєння звання – 2016 р.

Засновник і діючий керівник –  Волошин Юрій Віталійович

Чоловічий вокальний ансамбль «Соколи» було засновано в складі 8 осіб – чоловіків різного віку, різних професій і вподобань, але це не заважає бути єдиною, дружньою родиною. В колективі панує атмосфера взаєморозуміння, підтримки. У результаті систематичної роботи ансамблю «Соколи» удосконалюється якість виконання пісень, підвищується рівень сценічної майстерності. У репертуарі ансамблю – українські народні та козацькі пісні; використовується багатоголосся; пісні виконуються як під фонограму, так і з супроводом музичних інструментів і а капела.

Колектив постійно бере участь в концертах для різних верств населення, працює в повну силу, завдяки чому ставав неодноразовим призером обласних, всеукраїнських конкурсів і фестивалів. Варто наголосити, що за такий короткий час існування ансамбль «Соколи» гучно заявив про себе на рідній Кегичівщині, в Харківській області, в Україні та навіть закордоном. Результати їхньої роботи досить пристойні. 

На базі чоловічого вокального ансамблю «Соколи» створено  дитячий вокальний колектив–супутник.


Народний аматорський вокально-естрадний колектив «Антракт»

antractantract1Заклад культури – Новоосинівський сільський Будинок культури Куп’янського району

Рік створення – 1980 р.;

Рік присвоєння звання – 1988 р.

Засновник –  Серпокрил Володимир Васильович

Діючий керівник –  Колісник Інна Володимирівна

Гурт «Антракт» створений в 1980 році як вокально-інструментальний ансамбль. З першого дня його незмінним керівником довгий час був Серпокрил Володимир Васильович; з 2016 р. колектив очолила учасниця молодіжного гурту Колісник Інна Володимирівна. З 2000 року гурт «Антракт» працює в вокально-естрадному жанрі. Репертуар складається із українських народних пісень, пісень українських, білоруських,  російських авторів.

Виконавці гурту «Антракт» – постійні учасники районних культурно – мистецьких заходів, вони неодноразово ставали  переможцями  Регіонального фестивалю-огляду виконавців молодіжної естрадної пісні «Цвіт папороті», регіональних, обласних та міжнародних фестивалів, конкурсів: «Жива вода» м. Дергачі, «Золота осінь» м. Первомайський.


 Народний аматорський вокальний ансамбль «Слобожаночка»

Заклад культури – Пархомівський сільський Будинок культури №2 Краснокутського району

Рік створення – 1998 р.;

Рік присвоєння звання – 2014 р.

Засновник –  Ковальчук Тетяна Дмитрівна

Діючий керівник –  Єременко Людмила Валеріївна

З перших днів заснування вокального жіночого ансамблю «Слобожаночка» головним напрямком його творчої діяльності є виконання української народної пісні пов’язаної з народними традиціями, духовними цінностями, вітчизняної культурою. З великим успіхом колектив демонструє свою виконавську майстерність на різних концертних майданчиках, від сільських клубів до великих сцен, міських театрів, приймаючи участь у концертах Міжнародних і Всеукраїнських фестивалях. За великі творчі досягнення багаторазово нагороджувався грамотами та дипломами багатьох культурно-мистецьких заходах.

До складу вокального ансамблю «Слобожаночка» входять 13 учасників різних вікових категорій і різних професій, які своїм майстерним виконанням пісень надають силу, творчу енергію, бажання творити і надихають на нові досягнення у художньому аматорському мистецтві. З метою естетичного і духовного виховання дітей і підлітків пропаганди народної творчості, організації творчих заходів, проведення концертів, було засновано два дитячих колективи «Зорецвіт» (2009 р.) та менший склад «Дивограй» (2012 р.), які є дублюючим складом ансамблю «Слобожаночка». Сумісна праця всіх учасників цих ансамблів сприяє творчому розвитку, надихає на підвищення виконавської майстерності, укріплення дружніх стосунків, прищеплює любов до народного мистецтва.

Вокальний ансамбль «Слобожаночка» і надалі прагне вдосконалювати свою майстерність, опановувати вершини виконавчої культури, проводити цікаві творчі концерти і працювати для подальшого духовного розвитку дорослих і підростаючого покоління.


Народний аматорський вокальний колектив «Талісман»

Заклад культури – Мурафський сільський Будинок культури Краснокутського району

Рік створення – 2009 р.;

Рік присвоєння звання – 2014 р.

Засновник і діючий керівник – Касяненко Анна Миколаївна

Аматорський вокальний колектив «Талісман» складається з 12 учасників, віком від 14 до 37 років. У репертуарі колективу українські народні пісні, фольклорні пісні, сучасні естрадні українські, окремі з них стали «візитною карткою» колективу. Зокрема, це новорічні і різдвяні віншування, веснянки, гаївки тощо. Цей колектив був учасником багатьох культурно – мистецьких заходів, брав участь у обласних і регіональних фестивалях і конкурсах, районних творчих звітах. Неодноразово нагороджувався почесними грамотами, дипломами, цінними подарунками за участь у заходах.  Солістки колективу – Аліна Перець, Катя Завгородня, Наталія Білаш, Тетяна Коноваленко є гордістю і окрасою Мурафського сільського Будинку культури.

Колектив «Талісман»  – один з кращих творчих колективів району, є бажаним як на відкритих майданчиках, так і на сценах клубних установ Краснокутського району, та за його межами. Приймав участь у Великому Слобожанському ярмарку, обласних фестивалях «Весняні дзвіночки», «Весілля в Малинівці», «Святовид», «Сьогодні Івана, а завтра Купала», районний концертах, присвячених Дню Незалежності України, Дню Державного Прапора України та Дню визволення Краснокутщини від німецько-фашистських загарбників, районних ярмарках, районних фестивалях «Коляда, коляда у віконце загляда», «Ми діти світла і голосів», «Відлуння тих років сльозою на струні бринить». Є постійним учасником виїзних концертів, культурно – мистецьких заходів, що проводяться на базі Мурафського сільського Будинку культури. Вокальний колектив «Талісман» з дня створення і по сьогоднішній день має багато прихильників, у своїй творчості постійно прагне до високого рівня виконавської майстерності, є прикладом для молодшого покоління вокалістів, має колектив–супутник «Ромашка», до якого входять 15 учасників, віком від 8 до 11 років.


Народний аматорський вокальний колектив «Чисте джерело» 

Чисте джерелоЧисте джерелоЗаклад культури – Рокитненський сільський Будинок культури Нововолазького району

Рік створення – 1996 р.;

Рік присвоєння звання – 2014 р.

Засновник і діючий керівник – Тарасовський Олександр Миколайович

Це творчий колектив, у центрі інтересів якого є одна спільна для всіх потреба в реалізації свого творчого потенціалу. Колектив об’єднує 11 жінок віком від 44 до 70 років: усі вони різні за характером, віком, професіями, та усіх їх об’єднала  любов до співу, прагнення нести насолоду глядачам.

Творча скарбниця колективу – десятки і десятки широкого розмаїття пісень: патріотичні, воєнної пори, українські, російські народні та жартівливі пісні.

Ансамбль співає, як під живий супровід (баян) так і під фонограми, також серед учасників є свої солісти; вони залюбки організовують  зустрічі з ветеранами війни і праці, готують привітання до ювілеїв та знаменних дат. Традиційно щорічно проводять творчі звіти перед громадою села. Ведуть активну концертну діяльність як в районі так і за його межами. Цікавих сторінок в біографії колективу немало. Це творчі виступи і перемоги на різноманітних сценах: I місце у фестивалі народної творчості  на Національному Сорочинському ярмарку (2014 р.) м. Полтава), I місце у фестивалі «Поющая площадь» (м. Харків), III місце у фестивалі патріотичної пісні «У піснях народу – доля України» (смт. Нова Водолага Нововодолазького району), III місце у фестивалі народної творчості  на Національному Сорочинському ярмарку (2016 р., м. Полтава), диплом III ступеня IX Всеукраїнського фестивалю–конкурсу аматорської творчості «Пісенні візерунки» (2016 р., м. Буча).

Учасники колективу постійно перебувають у творчому пошуку, мають підготовчу групу «Чисте джерельце», учасники якого, дівчатка 6–15 років, із задоволенням переймають досвід своїх наставників.


Народний аматорський жіночий вокальний  гурт «Сахновщаночка»

Заклад культури – Сахновщинський районний Будинок культури

Рік створення – 2001 р.;

Рік присвоєння звання – 2016 р.

Засновник і діючий керівник – Удовіченко Ольга Іванівна

Акомпаніатор – Бовдирь Олександр Вікторович

На сьогодні жіночий вокальний гурт «Сахновщаночка»  нараховує 11 учасниць, які є єдиною творчою родиною, наполегливо удосконалюють свої співочі здібності, цілеспрямовано ідуть до мети. В колективі панує атмосфера дружби, взаєморозуміння, підтримки, співчуття.

Колектив неодноразово випробовував себе, свої творчі сили і вміння на багатьох мистецьких випробуваннях. Гурт – дипломант, володар номінацій багатьох конкурсів, фестивалів, свят вищого рівня: Обласного конкурсу – огляду народної творчості «Слобожанські передзвони – 2003 р.»; Регіонального фестивалю–конкурсу народної пісні, присвяченого пам’яті народної артистки України Оксани Петрусенко (2006, 2008, 2009, 2011, 2012 рр.); IV Відкритого фольклорного фестивалю–конкурсу весільних обрядів «Весілля в Малинівці»  (2006 р.); XI, XII етнофестивалів «Печенізьке поле» (2012, 2013 рр.); Обласного фольклорного фестивалю весняно–зимового календаря «Святовид» (2013 р.); Регіонального фестивалю пісенно–обрядового фольклору Слобожанщини «Сьогодні Купала, а завтра Івана» (2011, 2012, 2013 рр.); Обласного культурно–мистецького заходу «Масляна на Коропових Хуторах» (2012, 2013 рр.); Обласного культурно – мистецького свята «Містерії Купала» (2015 р.); Обласного культурно–мистецького заходу «Сад пісень Сковороди» (2015 р.); Великого Слобожанського ярмарку (2008, 2010, 2012, 2013, 2015, 2018 рр.).

Перевагу в репертуарі колектив надає українській пісні. Полюбляють виконувати народні та сучасні українські вокальні композиції.


Народний аматорський чоловічий вокальний  гурт «Явір»

Заклад культури – Лебедівський сільський Будинок культури Сахновщинського району

Рік створення – 2006 р.;

Рік присвоєння звання – 2017 р.

Засновник і діючий керівник – Крейдун Анатолій Миколайович

До складу гурту «Явір» входить 9 осіб. У репертуарі переважають різнохарактерні україномовні твори (ліричні, журливі, веселі, жартівливі), українські народні та сучасні пісні. При колективі працює дитячий колектив–супутник «Лебедята».

Чоловічий вокальний гурт «Явір» неодноразовий учасник конкурсів, фестивалів та мистецьких заходів району, області, України, нагороджувався грамотами, подяками, дипломами Регіонального фестивалю пісенно–обрядового фольклору «Сьогодні Купала, а завтра Івана», XI  Етнофестивалю «Печенізьке поле», Районного фестивалю народної пісні «Фольклорне веретено», Великого Слобожанського ярмарку.


Народний аматорський театр народної пісні  «Таліца» .

Заклад культури – КЗ «Будинок культури смт. Бабаї» Харківського району

Рік створення – 2001 р.;

Рік присвоєння звання – 2012 р.

Засновник і діючий керівник – Плотнік Наталія Анатоліївна, заслужений працівник культури України

Народний аматорський театр народної пісні «Таліца» було створено у 2001 році на базі Харківського обласного центру народної творчості. З 2006 року колектив є творчою одиницею Харківського району і базується  У Бабаївському  селищному будинку культури.

Учасники колективу вивчають і виконують фольклорні пісні, народні обряди, ігри, танці, що побутують у селах Харківської області. Репертуар колективу складають календарно – обрядові, ліричні, ігрові, колискові пісні, народні пісні в обробці сучасних українських композиторів. Колективом підготовлено народно–етнографічні програми, присвячені святкуванню різдвяних і новорічних свят, Масляниці, Великодня,Трійці, Івана Купала, Миколая, свята врожаю тощо.

Колектив має нагороди обласного, Всеукраїнського, Міжнародного рівнів: диплом переможця у  номінації хоровий спів районного фестивалю дитячої та юнацької творчості «Дивограй» (Харківський район, 2015 р.); диплом лауреата III ступеню в номінації гуртовий спів XIV відкритого фестивалю традиційної народної культури «Крокове коло» для дітей та молоді  (м. Харків, 2015 р.); диплом лауреата II ступеню в номінації ансамблі обласного фестивалю–конкурсу акустичного вокального та інструментального мистецтва «Живий звук» (м. Харків, 2016 р.); диплом лауреата I премії у номінації народний вокал IV Міжнародного конкурсу – фестивалю мистецтв «Іван Попович збирає таланти - 2017» (м. Рахів, Закарпатська область, 2017 р.); диплом лауреата  II премії у номінації автентична творчість III Міжнародного дитячого музичного конкурсу «Фестиваль та молодіжної творчості Перлина FEST» (м. Київ,  2017 р.); диплом лауреата  I премії у номінації фольклор I Всеукраїнського фестивалю–конкурсу мистецтв «В обіймах часу» (м. Київ, 2017 р.); диплом лауреата I ступеню у номінації «Музично – театральне мистецтво та хореографія» фестивалю дитячої та юнацької творчості «Дивокрай» Харківської районної державної адміністрації (2018 р.); диплом лауреата I премії у номінації народний вокал III Міжнародного фестивалю  мистецтв «Гуцульська родина – 2018» (м. Ясіня, Закарпатська область, 2018 р.).

Колектив бере активну участь у фестивалях, конкурсах, культурно– мистецьких заходах: XIX, XX, XXI Різдвяному фестивалі дитячої та юнацької творчості «Зимивий сонцеворот» (м. Харків, 2015, 2016, 2017 рр.); Районному фестивалі самодіяльної української художньої творчості «Козацька родина» (м. Дергачі, 2015 р.); Культурно–мистецькому заході «Сад пісень Сковороди» (смт. Бабаї, Харківський район, 2015, 2016, 2017 рр.).


Народний аматорський вокально–інструментальний ансамбль «Сузір’я» .

Заклад культури – Елітнянський Будинок культури Харківського району

Рік створення – 1995 р.;

Рік присвоєння звання – 2013 р.

Засновники і діючі керівники – Панасюк Олег Іванович, Олександрович Євген Стефанович

Народний вокально–інструментальний ансамбль «Сузір’я» був заснований у 1995 році на базі вокально–інструментального ансамблю «Пламя» та групи духових інструментів будинку культури. Прем’єра виступу ансамблю «Сузір’я» відбулася 24 серпня 1996 року з нагоди 5 річниці Дня незалежності України з піснею «Диво –сторона» та інструментальною п’єсою «Віночок українських мелодій». Вдалий виступ ансамблю у тематичному концерті окрилив учасників і з того часу майже кожен концерт проходить із його участю. З часом склад учасників частково оновився, але його основа і керівники залишаються незмінними до цього часу. Особливого творчого зростання «Сузір’я» набуло за останні років. Значно поповнився репертуар колективу, як піснями патріотичного звучання, так і естрадними мелодіями.

Сьогодні «Сузір’я» бажаний учасник не тільки місцевих культурно – масових заходів, але й районних та обласних. Це і участь «Сузір’я» в святкуванні річниць Харківського району, в районних конкурсах, святкових концертах на честь Дня працівників сільського господарства, День самоврядування, Слобожанському ярмарку та інших заходах.

Вокально–інструментальний ансамбль «Сузір’я» неодноразово нагороджувався почесними грамотами, дипломами, подяками.


Народний аматорський ансамбль «Сузір’я» .

Заклад культури – Безлюдівський селищний клуб  Харківського району

Рік створення – 2000 р.;

Рік присвоєння звання  2017 р.

Засновник –Петренко Тарас Іванович

Діючий керівник – Герасименко Леся Миколаївна

Акомпаніатор – Півторацький Антон  Миколайович.

Акомпаніатором на громадських засадах спочатку заснування  колективу був Тарас Іванович Петренко; його змінив Іван  Григорович Зозуля, також допомогу в репетиціях надавав Василь Петрович Устименко. З 2009 року керівником ансамблю та акомпаніатором став Василь Володимирович Бойко; у 2016 році колектив очолив Сергій Олексійович Сватковський з 2018 року керівник – Герасименко Леся Миколаївна.

На даний час у колективі займається 18 учасників, також примножився репертуар  як в якісному складі, так і в якісному художньому виконанні. Ансамбль «Сузір’я»  має своїх юних наступників – дитячий вокальний колектив «Тоніка».

Вокальний ансамбль «Сузір’я» бере участь у культурно–масових заходах Харківського району, Обласному фестивалі «Шельменко вітає», етнофестивалі «Печенізьке поле», Обласному святі «На Івана, на Купала», Великому Слобожанському ярмарку, фольклорному фестивалі зимового календаря «Святовид», культурно–мистецькому заході  «Сад пісень Сковороди», фестивалі–конкурсі творчих колективів міста Харків та Харківської області.


Народний вокально-хореографічний ансамбль «Бояничі»

boyanychyЗаклад культури – Чугуївський районний Будинок культури

Рік створення – 1985 р.;

Рік присвоєння звання – 1987 р.

Засновник – Данилюк Олександр Вікторович Данилюк

Діючий керівник – Сиромятникова Вікторія Юріївна

Майже 30 років тому був створений нині популярний колектив «Бояничі», один з ведучих колективів Чугуївського району та Харківської області.  Попередній керівник ансамблю, знавець української народної пісні – Олександр Вікторович Данилюк, нагороджений  державною відзнакою Президента України – ювілейна медаль «20 років Незалежності України»,  переможець  районного конкурсу «Людина року 2013.  Репертуар колективу – це українські народні пісні та пісні, які написав засновник цього колективу «Заслужений працівник культури України», композитор Юрій Бєсєда.  Ансамбль «Бояничі» має багато прихильників і є окрасою багатьох заходів. Географія участі в конкурсах та фестивалях колективу досить широка і різноманітна. Лауреат  та дипломант регіональних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів та фестивалів  таких як: «Сорочинський Ярмарок», «Весілля в Малинівці+», «Слобожанський ярмарок», етно-фестиваль «Печенізьке поле», «Співочи тераси» та багатьох інших, ансамбль дарував і дарує  глядачам свою творчість у різних країнах: Україні, Росії, Казахстані, Польщі.

Народний ансамбль  «Бояничі» неодноразово виїжджав у прикордонну зону та військові частини до бійців для підтримки бойового духу та підняття гарного настрою солдат, це: патріотичні концерти для бійців української армії на   кордоні з Росією (Дергачівський та Новобурлуцький райони); святкові концерти для воїнів АТО військової частини А-0501 Збройних сил України; концерти для курсантів навчального центру МЧС та Харківського університету МЧС;  святковий концерт на честь Дня авіації України; тематичний концерт для воїнів української армії до Дня Збройних сил України. Колектив невпинно продовжує радувати глядачів своїм мистецтвом.


Народний вокально–естрадний колектив  «Мультитрек» .

Заклад культури – Чугуївський районний Будинок культури

Рік створення – 2007 р.;

Рік присвоєння звання – 2016 р.

Засновник – Данилюк Олександр Вікторович Данилюк

Діючий керівник – Пак Леонід Павлович

До складу вокально–естрадного колективу «Мультитрек» входять 12 учасників різного віку, а також молодша група-супутник, вікової категорії від 5 до 16 років. З початку створення цього колективу майстерність його учасники все більше зростає. Програма, за якою займаються вокалісти, об’ємна: постановка голосу, постановка дихання, сценічна майстерність. Керівник розвиває навички учнів роботи з мікрофоном та поєднання співу з танцювальними рухами, підбирає особистий репертуар виконавця. Завдяки постійним заняттям учасники колективу розширюють свій діапазон. Заняття в групах проводяться з урахуванням вікових можливостей, здібностей та інтересів дітей та дорослих.

Учасники вокально–естрадного колективу «Мультитрек» – володарі Гран–прі, а також лауреати та дипломанти багатьох  Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів. Так вокалісти колективу стали володарями Гран–прі  XIII Відкритого дитячого вокального фестивалю–конкурсу «Вінок Слобожанщини», Фестивалю–конкурсу «Голос Чугуївщини 2016», були переможцями  II Європейського Відкритого фестивалю–конкурсу інструментального та вокального мистецтва «Таланти  XXI століття», Всеукраїнського фестивалю–конкурсу «Талановита молодь України».


Народний естрадний вокально–інструментальний ансамбль «SANTA LUCIA» .

Заклад культури – Чугуївський районний Будинок культури

Рік створення – 2015 р.;

Рік присвоєння звання – 2018 р.

Засновник і діючий керівник – Шамарін Олексій Сергійович

До складу ансамблю «SANTA LUCIA» входять музиканти і вокалісти різного віку та професій, яких об’єднує одна мета: розвиток вокально–інструментального жанру та можливості прославити рідний край.

Репертуар ансамблю  різнохарактерний: від патріотичної української пісні до закордонних шлягерів. Виконується репертуар наживо й вражає чистотою виконавської майстерності та оригінальним аранжуванням. Репертуар колективу різноманітний: пісні акапела, ліричні, естрадні, та військово–патріотичні композиції українською, російською та англійською мовами.

Музиканти ансамблю є постійними учасниками районних та обласних заходів таких як: «Великий Слобожанський Ярмарок» (2015, 2017 р.), обласного огляду–конкурсу «Слобожанські передзвони», Всеукраїнського фестивалю «З країни в Україну» (2015 р.), конкурсу естрадної пісні «Голос Чугуївщини», обласного фестивалю молодих груп та виконавців «PARKMUSICFEST», обласного фестивалю «Шарівський дивокрай», фестивалю – конкурсу «TERREIDOS» (2017 р.), обласного фестивалю «Гетьманська Слава». Ансамбль є переможцем Регіонального фестивалю-конкурсу вокального мистецтва «Душі криниця», Всеукраїнського конкурсу естрадної пісні «Золота осінь» у м. Первомайський (2017 р.).

Глядачі завжди дуже тепло зустрічають артистів і з нетерпінням чекають нових виступів. Поки що колектив виконує тільки відомі пісні, але планують записати кілька авторських композицій.


Народний вокальний ансамбль «Зоряни»

Заклад культури – Шевченківський районний Будинок культури

Рік створення – 2003 р.;

Рік присвоєння звання – 2010 р.

Засновник і діючий керівник – Бєсєда Юрій Володимирович, заслужений працівник культури України.

До складу народного вокального ансамблю «Зоряни» входить старша група, віком від 22 років до 65 років, та молодіжна  група віком від 13 до 17 років. Основний склад колективу нараховує 22 учасника: старша група – 15 учасників, молодіжна група – 7 учасників. Основний склад – це дорослі люди, які працюють в різних організаціях Шевченківського району (працівники культури, освіти) і  яких об’єднує любов до пісні та творчості.

Репертуар вокального ансамблю «Зоряни» різноманітний. До нього входять твори естрадних та українських пісень в обробці Ю.В. Бєсєди.

Вокальний ансамбль має великий досвід конкурсної та концертної діяльності, він постійним учасником районних та обласних конкурсів та фестивалів: Регіонального фестивалю–конкурсу вокальної музики, присвяченого  пам’яті народної артистки  України О. Петрусенко (м. Балаклія), Регіонального фестивалю–конкурсу виконавців естрадної пісні «Жива вода» (м. Дергачі), Великого Слобожанського ярмарку, Відкритого обласного фестивалю–конкурсу гумору «Шельменко вітає».

Сценічна діяльність народного вокального ансамблю «Зоряни» має велику популярність у трудових колективів та установ Шевченківського району. Ансамбль є символом відродження та популяризації української народної та сучасної естрадної пісні.


Народний аматорський вокальний колектив «М-Стиль»

Заклад культури – Палац молоді та підлітків «Залізничник» м. Ізюм

Рік створення – 2001 р.;

Рік присвоєння звання – 2013 р.

Засновник і діючий керівник – Мітільова Людмила Сергіївна

Народний аматорський вокальний колектив «М-Стиль»  –неодноразовий переможець регіональних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів естрадного співу. Колектив є постійним активним учасником та головною прикрасою усіх міських заходів та концертів. Захопленість, працьовитість, бажання вдосконалюватися, домагатися більш високих результатів у виконанні творів – такі якості притаманні цьому колективу. Кожен учасник колективу має певний досвід сценічної роботи в сольних виступах, у складі дуету та інших ансамблевих формах. Репертуар добирається з кращих пісень українського пісенного спадку, шлягерів минулих років та кращих пісень світової пісенної творчості. Кожен виступ колективу це не лише вокальна майстерність, а й постійне поновлення відповідними костюмами солістів та співпраця з хореографічними колективами, що надає змогу глядачеві отримати загальне яскраве враження від номерів.

Колектив неодноразово нагороджений Почесними Грамотами, дипломами та подяками: диплом I премії  XII Всеукраїнський дитячий фестиваль «Світ талантів України»; диплом лауреата I ступеня III Міжнародного фестивалю мистецтв «DANCE SONG FEST 2014»; диплом  лауреата I I ступеня 20-го Регіонального конкурсу виконавців естрадної пісні «Золота осінь - 2015»; лауреат I ступеня XX Міжнародного фестивалю– конкурсу виконавців естрадної пісні  «Жива вода - 2016».


Народний український хор «Заспів»

Заклад культури – Міський Палац культури м. Лозова

Рік створення – 1978 р.;

Рік присвоєння звання – 1984 р.

Засновник – Чурилов Василь Іванович, заслужений працівник культури України

Діючий керівник – Савенко Геннадій Якович

Український народний хор «Заспів» неодноразовий учасник фестивалів та конкурсів, де нагороджений почесними грамотами, дипломами та подяками. Основу концертної програми колективу становлять українські народні пісні патріотичного змісту, ліричні, жартівливі, а також твори сучасних авторів.

Учасники народного хору– закохані в українську пісню люди, аматори сценічного мистецтва, які пов’язали своє життя зі світом музики. Народний  хор «Заспів»  є  постійним  учасником  міських і районних  культурно-масових  заходів,  бере  участь  у  проведенні  театралізованих  свят, державних  календарних  свят,  концертних  програмах. Незмінним у колективі залишається інноваційний пошук, злагодженість, взаєморозуміння і дружба, а у майбутньому – нові твори, нові поїздки, нові досягнення.


Народний хор КЗ «ПМПК «ХІМІК»

hor15hor16

Заклад культури – Міський Палац культури «Хімік» м. Первомайський

Рік створення – 1974 р.;

Рік присвоєння звання – 1990 р.

Засновник – Г.І. Горбильова

Діючий керівник – Король Тетяна Володимирівна, Мунтян Ірина Анатоліївна

З кожним роком, з кожним концертом народний хор КЗ «ПМПК «ХІМІК» підвищує свою виконавську майстерність. Репертуар хору різноманітний та багатожанровий: крім українських народних пісень, до репертуару хору входять твори світової класики, воєнно–патріотичні пісні, сучасні обробки народних пісень тощо. Також приділяється увага співу без супроводу. Використовуються малі форми виконання. В народному хорі є чоловічий та жіночий ансамбль, а також дуети, тріо, соло.

З творчістю народного хору КЗ «ПМПК «Хімік» знайомі мешканці Сахновщинського, Лозівського, Кегичівського, Красноградського, Зміївського районів, м. Харків, м. Чугуїв. Первомайці люблять і цінують творчість хорового колективу. Народний хор постійно бере участь у всіх міських заходах, регіональних, обласних конкурсах та фестивалях.

У 2011 – 2012 роках колектив брав участь в етнофестивалі «Олексіївська фортеця» у м. Первомайську; 2015 рік – на сцені «Великого Слобожанського ярмарку» м. Харків; у 2016 році народний хор брав участь у гала – концерті обласного огляду – конкурсу аматорів народного мистецтва Харківської області « Слобожанські передзвони»; у 2017 році нагороджений дипломом у регіональному фестивалі пісенно–обрядового фольклору Слобожанщини « Містерія Купала з Варсавою» с. Сковородинівка.


Український народний хор «Жайвір»

hor13

Заклад культури та освіти – Харківський національний аграрний університет імені В.В. Докучаєва Роганської селищної ради Харківського району

Рік створення – 1982 р.;

Рік присвоєння звання – 1992 р.

Засновник – Когутич Михайло Михайлович

Діючий керівник – Дудка Анатолій Михайлович

Акомпаніатор – Карпенко Володимир Георгійович

Український народний хор «Жайвір» створений у вересні 1982 року талановитим хормейстером за підтримки ректорату та профкому Харківського національного аграрного університету імені В.В. Докучаєва. До складу хору входили співробітники, викладачі, студенти вузу, мешканці студмістечка, багато з яких довгий час працювали і досі працюють у колективі. Протягом всіх років існування хору ведеться робота по залученню до його складу нових учасників: зараз їх налічується близько 35 осіб. У репертуарному листі колективу значиться понад 300 пісенних творів.

З 1993 по 1996 рр. хор очолювали Василь Якович та Оксана Йосипівна Марчаки. З 1997 року керівником хору стає Дудка Анатолій Михайлович; він та його колега Карпенко Володимир Георгійович впродовж багатьох років працюють концертмейстерами в цьому колективі, є яскравими талановитими виконавцями–баяністами, які продовжують традиції колективу, працюють над вдосконаленням та оновленням репертуару.

Український хор «Жайвір» неодноразовий учасник та переможець фестивалів, конкурсів та культурно–мистецьких заходів: запис виступу хору на обласному телебаченні, творчі подорожі до Росії та Угорщини, лауреат Всеукраїнського конкурсу-фестивалю «Софіівські зорі» (2002 – 2013 рр.), постійний учасник етнофестивалю «Печенізьке поле» (2005 – 2013 рр.), I місце у фестивалі народної творчості на Національному Сорочинському ярмарку (м. Київ, 2009 р.), постійний учасник культурної програми Великого Слобожанського ярмарку і відповідальних концертних заходів Харківського району, Роганської ОТГ і ХНАУ ім. Докучаєва.


Народний вокальний ансамбль «Мрія»

Заклад культури – Пономаренківський сільський клуб Роганської селищної ради Харківського району

Рік створення – 1978 р.;

Рік присвоєння звання – 2016 р.

Засновник – В. Мірошниченко

Діючий керівник – Кириченко Олександр Сергійович

Вокальний ансамбль «Мрія» був створений у вересні 1978 року випускником Харківського державного інституту культури В. Мірошниченко. З 1981 року по 1983 рік з гуртом працював Остапенко Олександр Михайлович; під його керівництвом збільшився склад ансамблю до 12 учасників. З 1983 року з ансамблем працює Кириченко Олександр Сергійович.

У колективі налічується 16 учасників; використовуються різні форми виконання пісень: жіноча група, чоловіча група та змішана група. Репертуар вокального ансамблю різноманітний, щорічно опрацьовується, оновлюється і удосконалюється.

Колектив є постійним учасником  культурно–мистецьких заходів, переможцем районних, обласних, всеукраїнських конкурсів та фестивалів: етнофестивалю «Печенізьке поле», Великого Слобожанського ярмарку, Міжнародного фестивалю «Маланья» в Росії, Міжнародного фестивалю «Талица» у м. Харків і багато інших.


Народний хоровий колектив «Основа»

Заклад культури та освіти – Харківський вищий коледж мистецтв

Рік створення – 1988 р.;

Рік присвоєння звання – 2017 р.

Засновник – Лящевський Василь Сергійович, Кулик Юрій Іванович

Діючий керівник – Кобзєв Сергій Сергійович

Хоровий колектив спеціалізації «Народне пісенне мистецтво» Харківського вищого коледжу мистецтв був створений у 1988 році з ініціативи директора коледжу (до 2016 року – ОКЗ «Харківське училище культури») Лящевського Василя Сергійовича та Кулика Юрія Івановича. З 1992 року колектив очолив викладач–методист вищої категорії  Кобзєв Сергій Сергійович, а на посаду хормейстера призначена викладач–методист вищої категорії Кобзєва Олена Олексіївна. З 2007 року колективом керує Сватковський Сергій Олексійович, хормейстер – Василевська Олена Володимирівна. З 2018 року керівником знову стає Кобзєв Сергій Сергійович.

На сьогодні хоровий колектив коледжу налічує 55 учасників (студенти I-IV курсів): його репертуар різноплановий, він включає в себе зразки світової класики, духовної музики, обробки народних пісень, твори сучасних авторів. У виконанні використовуються сценічні рухи, шумові ефекти та інструменти, додаткові елементи хорових костюмів.

Хоровий колектив є постійним учасником заходів коледжу, району, міста. Насичена концертна діяльність, цікавий навчально–виховний процес, перемоги в конкурсах та фестивалях хорового мистецтва допомогли створити в колективі атмосферу єдності, творчого підйому.

За цей період хор був незмінним учасником обласних, міських творчих заходів: творчий звіт Харківської області «Слобожанський родовід» (м. Київ, 2009 р.); лауреат I ступеню I Всеукраїнського фестивалю–конкурсу «Осенние мелодии» (2009 р.); дипломант Всеукраїнського конкурсу вокально–хорового та інструментального ансамблевого виконання ім. Я. Степового (2013 р.); лауреат I ступеню  Обласного фестивалю дитячої та юнацької творчості інструментальної та хорової музики «Перлини України» (2016 р.).


Народний вокальний ансамбль «Гармонія»

Заклад культури та освіти – Харківський вищий коледж мистецтв

Рік створення – 2014-2015 рр.;

Рік присвоєння звання – 2017 р.

Засновник і діючий керівник – Кобзєва Олена Олексіївна

Вокальний ансамбль «Гармонія» є постійним учасником багатьох творчих заходів міста та області.

Ансамбль є неодноразовим учасником та переможцем конкурсів та фестивалів різного рівня: Гран-прі  ХХІІ Регіонального конкурсу виконавців естрадної пісні «Золота осінь – 2017» (2017 р., м. Первомаймький); подяка за участь у культурно–мистецькому заході «Сад пісень Сковороди» (2017 р., смт. Бабаї Харківського району); лауреат II ступеню XXI Міжнародного фестивалю–конкурсу виконавців естрадної пісні «Жива вода – 2017» (м. Дергачі); лауреат I ступеню Міжнародного вокально–хорового фестивалю–конкурсу VIVA CHORUS.

Репертуар колективу різноплановий, він включає в себе зразки світової класики, духовної музики, обробки народних пісень, твори сучасних авторів.

Сховати метелика