Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

logo ms rus

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Вічне слово Кобзаря
 
ІV Обласний фестиваль малих сценічних форм «Колібрі»
 
XІХ ВІДКРИТОГО ФЕСТИВАЛЮ ТРАДИЦІЙНОЇ НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ „КРОКОВЕЄ КОЛО” для дітей та молоді

Новое в виртуальной галерее

Новая фотогалерея Центра

Новое видео

Просмотр видео

Ближайшие события

Нет событий

Календарь событий

Март 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Все материалы на данном сайте предназначены исключительно для ознакомления без целей коммерческого использования.
Разработка и сопровождение сайта: AnisLogo
Перепечатка публикаций разрешается только при размещении прямой ссылки на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

3003 info

Отдел современного искусства Галерея «Мистецтво Слобожанщини»

A+ R A-
Рейтинг статьи:

Виставка художніх робіт «Різдвяний подарунок Слобожанщині»

E-mail Печать

49209946 2315964318422879 5997414528801832960 o 1

З 20 грудня 2018 по 12 січня 2019 року, в цей святковий час, в галереї «Мистецтво Слобожанщини» глядач мав змогу поринути у казкову творчу атмосферу, завдяки Обласній виставці художніх робіт учнів та викладачів Лозівської дитячої художньої школи «Різдвяний подарунок Слобожанщині», що була ініційована Обласним навчально-методичним центром підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів.

В першому залі, разом з роботами викладачів школи, було представлено декілька робіт видатних випускників Лозівської дитячої художньої школи, які саме там отримали свої перші художні знання.

Альбіна Ялоза займається здебільшого друкованою графікою. На виставці можна було побачити її метафоричні композиції, що виражають різні явища та якості в певних образах і символах. Щодо естетики, їм властивий декоративізм, гарна робота з лінією. Також був представлений натюрморт, що виглядав дуже живописно, але в той же час лаконічно, не дивлячись на використання 2-3 кольорів.

В роботі Олександра Резніченка відчуваються відголоски модерну та мистецтва прерафаелітів. Природні лінії, квіти, поєднання в сюжеті реального та міфологічного, заповнення усього простору зображенням, чуттєвість та емоційність поєднуються у єдиному гармонійному пориві.

Роботи викладачів Лозівської дитячої художньої школи вражають своїм жанровим і стилістичним розмаїттям: в експозиції відвідувачі мали змогу побачити натюрморти, пейзажі, сюжетні картини, виконані у реалістичному, імпресіоністичному і декоративному рішеннях. В них є місце експерименту, пошуку цікавих композицій та колірних поєднань, прояву свого особистого стилю. У пейзажах відчувається велика любов і шана до Слобожанської та Української природи, яка надихає авторів, дає можливість побачити її тонкощі і таємниці, втілити відчуте у моменті тут і зараз на полотні чи папері. А у портретах присутня повага до зображуваних людей та бажання передати не тільки зовнішні особливості людини, але і її характер, настрій, душевні тонкощі.

Також в експозиції було представлене і декоративно-ужиткове мистецтво: вишивка, валяння, шерстяний живопис, бісер, витинанка, в яких поєднались давні традиції, сучасні матеріали та свіжий творчий погляд.

Викладачі Лозівської дитячої художньої школи сповідують різні естетичні смаки та наслідують різні принципи художнього виховання, але головним пріоритетом для кожного з них є велика увага до індивідуальності дитини.

В школі дають можливість учням працювати і в академічному ключі, на якому ставлять акцент, і у вільному авторському стилі, тим самим не сковуючи дитину і даючи їй можливість розкритися і сповна проявити свій потенціал та фантазію.

Багато дітей – учасників виставки є лауреатами різних українських та міжнародних конкурсів. Не дивлячись на юний вік, у них є велика многогранність, котра проявляється в художніх експериментах, великому розмаїтті стилів, тем, сюжетів, технік та їх авторських комбінацій.

У живопису та графіці можна побачити багато казкових та міфологічних істот. Але навіть у зображенні звичайних персонажів (людей, тварин), природи, побутових сюжетів, юні автори дуже тонко передають настрій і суть зображуваного, звертають увагу на ті речі, які з віком можуть забутися. Бо дитячій творчості властивий незатьмарений погляд, свіже сприйняття як мистецтва, так і оточуючого світу, а через це і більша відвертість.

Лозівська дитяча художня практично єдина школа на Харківщині, де викладають скульптуру на високому професійному рівні, якій приділяють багато уваги. Тому до експозиції увійшли цікаві скульптурні роботи. Втілені у пластиці тварини, в тому числі фантастичні, казкові, виглядають цілісно, живо і динамічно, та вдало відображають певний стан і настрій.

На виставці було представлено дві роботи лауреатів художнього конкурсу в Парижі – Анжеліки Горгуновської та Валентини Уваренко. Не дивлячись на одну тему, що була присвячена миру, художниці використали два різних художніх підходи. В першій роботі відчувалася гра контрастів: добро – зло, світ – темрява, мир – війна, янгол-охоронець – темний лицар, що додала роботі драматичності та емоційності. Друга композиція більш абстрактна. Вона зображує світ очима дитини, світ в якому є найрідніші люди, красива незаймана природа, світ і всесвіт, в якому, не дивлячись на різні кардинальні зміни (що символізують зображення різних пір року), завжди є місце прекрасному, є місце любові і добру.

Цікаво було побачити і шкільні роботи вищезгаданого Олександра Резніченка, який вже в підлітковому віці проявляв велику фантазію та цікавість до мистецтва. В його роботах представлена популярна тоді космічна тематика, що втілилась у вигляді футуристичних міст, зображених з урахуванням найдрібніших деталей.Ще однією родзинкою експозиції була акварельна серія робіт, зроблена учнями під час їх подорожі до Праги. Для них характерна велика майстерність, з огляду на те, що акварель сама по собі є доволі непростою технікою. Юним художникам вдалось передати неповторну празьку атмосферу, з прекрасною архітектурою, природою і насиченим життям міста, і свої власні відчуття від побаченого, що проявилось у індивідуальному підході кожного з учнів. Не дивлячись на те, що роботи представляли собою етюди, формат яких краще підходить для подорожей, вони були написані живо та динамічно, що додавало їм вигляду повноцінних естетично завершених картин.

 

Виставка Лозівської дитячої художньої школи є свідченням того, що наш край багатий на талановитих дітей, у яких є великий творчий потенціал та велике майбутнє. Але вони заслуговують на підтримку, бо через географічну віддаленість від великих культурних осередків, їм важче презентувати і популяризувати свої роботи.

Викладачі школи передають дітям не тільки свої знання та досвід, але і виховують у них гарний художній смак, високу духовну культуру, любов до мистецтва і любов до своєї Батьківщини. Виставляючи власні роботи, викладачі подають приклад своїм учням, тим сам мотивуючи їх на нові досягнення. І в свою чергу вчаться у дітей, бо як казав Пабло Пікассо: «Кожна дитина – художник. Труднощі в тому, щоб залишитися художником, вийшовши з дитячого віку».

49424631 2315961938423117 614458340856037376 o48425290 2315964408422870 9106354501824020480 o

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

49203466 2315963925089585 747025010413010944 o 1

48426007 2315963391756305 1705903783826948096 o 1

 

 

 

 

 

e-max.it: your social media marketing partner

Выставки

Prev Next

Персональна виставка графіки харківської художниці Одарки Воронової «Перевтілення»

  З 10 по 24 лютого 2018 року в художній галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва проходить...

Подробнее

Виставка сучасного українського іконопису

  З 19 січня по 3 лютого 2018 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва ...

Подробнее

Виставка художніх робіт «Різдвяний подарунок Слобожанщині»

  Виставка художніх робіт викладачів та учнів художнього відділення Первомайської дитячої школи мистецтв «Різдвяний подарунок Слобожанщині»   28 ...

Подробнее

Виставка живопису, графіки, скульптури сучасних художників «Образ дитини»

    З 7 по 23 грудня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва  експонується вист...

Подробнее

Збірна виставка робіт з валяння "Вовна сучасності. Нові реалії традицій"

  16 листопада 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулося відкриття збі...

Подробнее

Персональна виставка графічних робіт і батика Алли Рукавіциної «Луной был полон сад»

  21 жовтня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилася персональна вис...

Подробнее

Персональна виставка живопису та графіки харківського художника Сергія Грічанка «My dream Israel»

26 жовтня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилася персональна виставка...

Подробнее

Персональна виставка батику та художніх робіт Наталії Владимирової «Декоративна Україна»

      З 14 по 30 вересня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтв...

Подробнее

Фотовиставка переможців конкурсу «5-та стіна. Театри Харківщини»

23 серпня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулося урочисте відкриття фо...

Подробнее

Персональна виставка живопису Юрія Кузнєцова «За покликом пензля»

4 серпня 2017 року у галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилася персонал...

Подробнее

Персональна виставка акварелі Ольги Бабіч «Увертюра»

6 липня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулося відкриття персональної ...

Подробнее

Виставка дитячих малюнків учнів шкіл Харкова і Харківської області «Оберігаємо життя!»

  15 червня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулося відкриття вистав...

Подробнее

Підсумкова обласна виставка художніх робіт «Надія Слобожанщини»

25 травня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрито Підсумков...

Подробнее

VII виставка студентів і викладачів Харківського художнього училища «Дарую майстерність»

27 квітня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилася VII виставка студе...

Подробнее

Виставка художніх робіт «Мить»

 6 квітня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва розпочала експ...

Подробнее

Міжнародна виставка китайського живопису «Мистецтво Чжень Шань Жень»

16 березня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилася Міжнар...

Подробнее

Виставка художніх робіт (гобелен, живопис) Антоніни Анорічевої-Єрьомки «Українська рапсодія»

23 лютого 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилась персона...

Подробнее

Персональна фотовиставка жіночого портрета Валентини Хруслової «Чарівна і загадкова»

2 лютого 2017 року галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилася персональн...

Подробнее

Обласна виставка кераміки та художніх робіт «Різдвяний подарунок Слобожанщині»

    12 січня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилась  О...

Подробнее

Х підсумкова фотовиставка Обласної громадської організації «Харківський фотоклуб» «FOCUSники»

  22 грудня 2016 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилась 10...

Подробнее

Виставка за результатами міжнародного конкурсу ім. Зінаїди Серебрякової

  Виставка за результатами міжнародного конкурсу ім. Зінаїди Серебрякової «НЮ. Живопис. Графіка. Скульптура»   1 грудня 2016 року в галереї «Мист...

Подробнее

Персональна виставка гобеленів Олега Слєпцова «Архітектурний пейзаж»

10 листопада 2016 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулось від...

Подробнее

Виставка Анатолія Мороза (Архімандрита Миколая) «Тут і зараз»

  20 жовтня 2016 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилась пе...

Подробнее

Виставка живопису Марка Константинопольського «Етюдні переспіви»

  29 вересня 2016 року в стінах мистецької галереї «Мистецтво Слобожанщини» відкрилась персональна виставка живопису харківського художника Марка К...

Подробнее

Виставка Харитона Думбур, Олени Думбур і Олександра Петрова «Слобожанська Меотида»

      8 вересня 2016 року в стінах художньої галереї «Мистецтво Слобожанщини» відбулося відкриття виставки харківських художників - живописця Хар...

Подробнее