Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Вічне слово Кобзаря
 
ІV Обласний фестиваль малих сценічних форм «Колібрі»
 
XІХ ВІДКРИТОГО ФЕСТИВАЛЮ ТРАДИЦІЙНОЇ НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ „КРОКОВЕЄ КОЛО” для дітей та молоді

Новое в виртуальной галерее

Новая фотогалерея Центра

 

Новая фотогалерея Центра

 

Новая фотогалерея Центра

 

Новая фотогалерея Центра

Ближайшие события

Нет событий

Календарь событий

Апрель 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Все материалы на данном сайте предназначены исключительно для ознакомления без целей коммерческого использования.
Разработка и сопровождение сайта: AnisLogo
Перепечатка публикаций разрешается только при размещении прямой ссылки на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

3003 info

A+ R A-
Рейтинг статьи:

Виставка за результатами міжнародного конкурсу ім. Зінаїди Серебрякової

E-mail Печать

 

DSC 0203 copy copy copy

 

1 грудня 2016  року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулося відкриття виставки за результатами міжнародного конкурсу ім. Зінаїди Серебрякової «НЮ. Живопис. Графіка. Скульптура». Після відбору робіт художньою радою в виставку увійшли 135 робіт, серед яких живопис, графіка, скульптура від 72 авторів з Харкова, Одеси, Львова, Сєвєродонецька, Москви.

 

Мистецтво ню з'явилося ще в первісні часи, розкрилося в античності і пережило повернення в епоху Ренесансу, а пізніше склалося в певну класичну і академічну систему. І в наш час ню є важливою складовою світового мистецтва і культури, ставши більш вільним від стильових та інституційних рамок.

 

Зінаїда Серебрякова - велика художниця, доля якої тісно пов'язана з Харківщиною, особливу увагу приділяла жанру ню, слідуючи тій же, сформованій століттями традиції, але і привносячи свій власний індивідуальний погляд, який, втім, змінювався протягом всього її життя. Мабуть з цієї причини вона вступила в мистецьке об'єднання «Світ мистецтва», яке протиставляло себе строгості академізму, а також сюжетним і естетичним рамкам передвижників, було відкрито до нових віянь мистецтва, які відбувалися в світі, і декларувало можливість синтезу різних стилів.

 

DSC 0183

 

У 21 столітті різноманітність напрямків в мистецтві і художніх технік значно розширилась. Цю різноманітність ми можемо бачити і на виставці «НЮ. Живопис. Графіка. Скульптура».

 

Представлений ​​на виставці живопис переважно успадковує академічну школу, яка в Харкові має давню історію. Особлива увага приділяється малюнку, композиції, гармонії колірних і світло-тіньових нюансів, з яким, однак, багато художників сміливо експериментують, пропускаючи через призму свого творчого погляду і манери. Але присутні і відходи від класики, виражені у впливі імпресіонізму, постімпресіонізму, сюрреалізму, символізму, авангардного і примітивістського живопису.

 

DSC 0267

 

Високою майстерністю відрізняється графіка. Лінія, яка є головною особливістю даного виду мистецтва, надає ню більшої виразності і відкритості, найбільш правдиво передаючи всі форми і вигини зображених людей, а властива графіці контрастність додає роботам експресії. Присутні як традиційні академічні малюнки, велика увага в яких приділяється техніці, так і більш мінімалістичні «силуетні» роботи, націлені на передачу певних рис або образів.

 

Незважаючи на те, що металева скульптура, представлена ​​на виставці, не велика за розміром, вона створює враження цілісності і монументальності. А в скульптурах зі скла можна побачити нотки гумору та іронії.

 

Крім жанрового і стильового розмаїття, яке найбільш повно показує зріз сучасного образотворчого мистецтва ню, перевагою виставки є те, що на ній поряд з роботами визнаних майстрів експонуються роботи молодих, але талановитих і перспективних художників.

 

DSC 0223

 

Деякі твори перегукуються з живописом Зінаїди Серебрякової, деякі контрастують, але загальним об'єднуючим моментом є інтерес до внутрішнього і відвертого, того, що, часом приховано, і того, що не завжди можна побачити з першого погляду, а також - велика і трепетна любов до людей. Ню - жанр, який оголює не тільки форми тіла, а й душу художника, моделі і глядача.

 

Зараз, через 100 років від творчого розквіту Зінаїди Серебрякової, в мистецтві відбулися значні зміни. Виникло безліч нових течій і парадигм, які часом кардинально відрізняються одна від одної, формально і концептуально. Але жанр ню як і раніше актуальний, так як оголена і неприхована щирість завжди буде цікавити небайдужих до мистецтва і людського життя.

 

Афанасьєв Олександр

 

e-max.it: your social media marketing partner