Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Закодоване щастя
 
Статут
 
folk
 
Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 

Ближайшие события

Нет событий

Календарь событий

Январь 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Все материалы на данном сайте предназначены исключительно для ознакомления без целей коммерческого использования.
Разработка и сопровождение сайта: AnisLogo
Перепечатка публикаций разрешается только при размещении прямой ссылки на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статьи:
( 1 шт. )

Скарби старовинного слобожанського співу «оживають» в цифровому форматі!

E-mail Печать

23032020

Презентуємо вам спільні зусилля співробітників нашого Центру та групи ентузіастів зі створення цифрового архіву пісенного фольклору Слобожанщини та Полтавщини у вигляді повністю відкритого для безкоштовного користування сайту.

Цифровий архів пісенного фольклору Слобожанщини та Полтавщини

Для нашого відділу досліджень нематеріальної культурної спадщини та креативних індустрій (донедавна лабораторії досліджень нематеріальної культурної спадщини) це дійсно визначна подія, оскільки впродовж десятиліть безцінні етнографічні матеріали, що зберігалися у наших фондах, були практично недоступні широкому загалу, не популяризувалися  так, як на це заслуговує народна культура.

З кінця 70-х років минулого століття харківські фольклористи записували пісенно-обрядовий фольклор Слобожанщини, сусідніх регіонів і більшу частину матеріалів передавали до Фонду Центру. Започаткувала цей процес Віра Осадча, нині професор Харківської державної академії культури, а тоді - методист Обласного центру народної творчості (так раніше називався наш центр).  Згодом до поповнення зібрання долучилися і молодше покоління фольклористів-збирачів. Повністю усі свої унікальні експедиційні матеріали передала у фонд Галина Лук'янець, яка і нині працює в ООМЦКМ.  Наразі фонд включає і безцінні матеріали експедицій Мирослави Семенової, Наталії Олійник, які теж роками досліджували слобожанський фольклор. З настанням епохи інформаційних технологій все більш необхідними стало забезпечити перспективи та доступність цієї інформації для майбутнього.

Колишній співробітник центру, Світлана Коновалова, виступила організатором процесу створення сайту, залучивши справжніх патріотів української культури, що безкоштовно спрограмували та опрацювали усі необхідні технічні моменти. А співробітники ООМЦКМ Галина Лук'янець, Юлія Лузан та Катерина Курдіновська впродовж декількох місяців наповнювали сайт матеріалами.

Наразі формат сайту надає безліч можливостей для усіх категорій зацікавлених слухачів. Розширений пошук (за територіальними ознаками, жанром, текстом, сюжетом, виконавцями) стане в нагоді науковцям, керівникам фольклорних і вокальних колективів, шанувальникам народної пісні і навіть тим, хто шукає особисті культурні зв'язки зі своїм родом чи історичною спадщиною. Звуком, текстами, фотографіями там  з нами "спілкуються" справжні носії давніх традиції, чудові автентичні співачки і співаки, більшості з яких вже немає на цьому світі.

Зараз від вас, відвідувачів цього ресурсу, певним чином залежить, чи буде жити й далі слобожанська пісня. Заходьте на сторінки пошуку, знайомтеся з усім багатством нашої спадщини, завантажуйте та вивчайте усе, що вам до вподоби.

e-max.it: your social media marketing partner
Выкл. снег