КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ дослідження та відродження декоративно-ужиткового мистецтва та виставкової діяльності

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 4 шт. )

Мальовничими пейзажами Зміївщини можна помилуватися на виставці у Харкові

Художникам було цікаво свою творчість показати, та на роботи інших подивитисьВиставка "Мальовнича Зміївщина" 16 лютого 2012 року відкрилася в обласному центрі культури і мистецтва. Тут представлено більше трьох десятків картин сучасних професійних і самодіяльних художників Зміївського району.

Це друга за рахунком експозиція в циклі виставок-презентацій творчості майстрів образотворчого мистецтва районів Харківської області, заснованому обласним центром культури і мистецтва. Цей цикл передбачає поступово представити всі райони області, в кожному з яких живуть і творять художники.

Відкриття виставки привернуло увагу  харків'ян«На жаль, у художників з районів менше можливостей виставлятися, ніж у харківських, тому така ініціатива дуже корисна, - говорить директор Зміївського краєзнавчого музею Михайло Саяний. - Слобожанщина багата красивими пейзажами, цьому сприяє поєднання степової та лісостепової зон. Чимало їх і на Зміївщині, особливо там, де протікає Сіверський Донець. Недарма ж наші краї надихнули на творчість таких відомих художників, як Сергій Васильківський, який в селі Коропове написав знамениту картину «Підніжжя Козачої гори. Коробов хутір», і Петра Левченка, у якого кілька десятків картин, присвячених нашим краям, адже він останні 10 років життя провів у Змієві, і після смерті у 1917 році був похований на місцевому кладовищі, це вже потім його перепоховали у Харкові».

У фондах Зміївського краєзнавчого музею зберігаються картини 9 з 12 представлених на виставці художників.

«З наших фондів тут виставлені роботи Сергія Майбороди, який, на жаль, два роки тому пішов з життя, - розповідає Михайло Саяний. - А ось картин Фоменкова, Пархоменко і Костенко у нас ще немає, але, думаю, незабаром обов'язково з'являться».

«Зима» Лідії СимоненкоХудожники Лідія Симоненко, Микола Зозуля і Неллі Литвинова – не лише колеги, а і друзі, навіть на пленери часто їздять разом.

«У мене старенький «Жигульонок», я сама за кермом, от і забираю друзів, і ми разом їдемо писати пейзажі, - розповідає Лідія Симоненко. - Творчість - це те, що нас тримає, адже коли пишеш, забуваєш і про болячки, і навіть поїсти забуваєш».

На нинішній виставці представлені її натюрморт «Іриси» та зміївський пейзаж «Зима». Каже, що до 2000 року, поки не вийшла на пенсію, часу на картини для душі практично не було: робота, сім'я, трьох дітей треба було поставити на ноги. Зате тепер, хоч вже і не здоровиться, але часу вдосталь. Навіть обладнала собі майстерню із зимовим садом. Єдина проблема - мізерної пенсії не вистачає на матеріали та рамки.

«В заповідному лісі. Гомельша» Миколи Зозулі«Одна з головних проблем в тому, що картини зараз мало купують, - вважає художник Микола Зозуля. - У мене, наприклад, немає ось цієї комерційної жилки, щоб активно продавати свої картини».

У нинішній експозиції представлені три його картини: «Коропове. Осінь», «Сіверський Донець» та «В заповідному лісі. Гомельша». Всі вони різко відрізняються одна від одної за колоритом і настроєм: на першій картині - тьмяна осінь, на другий - сонячний літній день, на третій - стилізована казкова зима. Окрім зміївських пейзажів у художника чимало робіт з Криму, Крапат, Кирилівки. Все життя працював в основному в реалістичному жанрі, а ось нещодавно спробував себе в авангарді, зараз задумав навіть роботу в стилі модерн.

Неллі Литвинова«А я - інженер-економіст, - розповідає Неллі Литвинова. - Все життя пропрацювала у вугільній промисловості, але малювати любила з дитинства. На цій виставці представлені мої роботи «Тихий Донець», «Вічні свідки» і «Жовтневий спокій». До написання останньої мене надихнув осінній теплий вечір, захотілося передати красу вже злегка прохолодного дихання природи. Коли пишеш з натури, сам отримуєш величезне естетичне задоволення, а коли картина готова, настає внутрішнє задоволення, що можеш показати красу природи людям».

Незважаючи на вже пенсійний вік, Неллі Григорівна постійно вчиться, стежить за книжковими новинками про мистецтво, намагається випробовувати нові техніки. Крім живопису вона експериментує і з вітражами з кольорового скла, а також пише вірші, каже, це ще один спосіб вираження почуттів, емоцій, які вона зазнає від спілкування з природою Зміївщини.

Георгій ФоменковПро чудодійний вплив природи на душу людини говорить і художник Георгій Фоменков: «Я вважаю, що природа - це проява космосу на Землі, який діє на людину. Адже почуття краси промовляє в людях через природу, і не важливо, художник ти чи інженер. Ми стаємо людьми за допомогою краси і гармонії з природою. Якщо люди перестають бачити і відчувати прекрасне, то вони віддаляються від світу».

Надихнути художника можуть навіть на перший погляд звичайні предмети. На його картині «Гарбузи» звичайні великі овочі немов виступають своїми помаранчевими боками за межі картини.

Помилуватися Зміївським пейзажами можна до 10 березня. Експозиція «Мальовнича Зміївщина» розташована в виставковому залі 2-го поверху центру культури та мистецтва (вул. Пушкінська, 62).

На виставці експонуються роботи 12 художників: Якова Васильченка, Юрія Грабіліна, Миколи Зозулі, Світлани Коряки, Олени Костенко, Неллі Литвинової, Сергія Майбороди, Олега Бондюка, Тетяна Пархоменко, Лідії Симоненко, Георгія Фоменкова, Ігоря Шибаєва.

Нагадаємо, що першою в циклі виставок-презентацій мистецтва районів Харківської області була виставка картин 14 чугуївських художників-земляків Іллі Репіна під назвою «Чугуївський вернісаж».

Click to open

Виставки

Немає звітів для показу