Заради кругосвітки розійшовся з дружиною та продав дім: у Харкові відкрилася фотовиставка Г.Шатова | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ дослідження та відродження декоративно-ужиткового мистецтва та виставкової діяльності

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 3 шт. )

Заради кругосвітки розійшовся з дружиною та продав дім: у Харкові відкрилася фотовиставка Г.Шатова

фотовиставка Г.Шатова19 грудня в Харківському обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтв відкрилася виставка мандрівника, байкера та фотографа Геннадія Шатова під назвою «Філософська кругосвітка». На виставці представлені фотографії та відеоматеріали з кругосвітньої подорожі, в яку Геннадій здійснив у 2008-2009 роках.

Чотири місяці тому в Одесі відбулося неочікуване знайомство мандрівника з Олесем Павловичем Крапівним, власником мережі магазинів «Папарацци». Розділяючи захоплення мотоциклами з Геннадієм, увагу Олеся Павловича привернув не тільки байк Шатова, але й багато наліпок з різних країн, що прикрашали «залізного коня». Вони почали спілкуватися, і Геннадій розказав про свою кругосвітню подорож, поділився враженнями та показав фото. Вражений розповідями мандрівника та майстерністю фотографій, Олесь Крапівний організував вже одну виставку фотографій Шатова в Одесі. Друга з серії виставок відкрилася в Харкові.

Фотовиставка Г.ШатоваНа ній представлено до сотні фотографій різних куточків планети. Ці світлини були відібрані для експозиції з 3 500 зображень. Переважають пейзажі, фотографії дороги, а також фото людей, яких мандрівник зустрів на своєму шляху. Надпис під однією з світлин, на якій зображений житель пустелі «Цей чоловік зупинив мене на шляху, розказавши, що за день до мого приїзду на іншого байкера у їхній місцевості напали розбійники, вбили його та обікрали». Також на виставці представлено відео, де після мандрівки по пустелі Гобі та падіння з мотоциклу Геннадій власноруч зашиває собі щоку, показані кадри його зупинок у дорозі та ін.

Нажаль, самого фотографа, байкера та шукача пригод Геннадія Шатова не було на відкритті харківської виставки. Приїхати з Кишинева йому завадили особисті обставини. Але були його друзі, які й організували виставку.

Андрій Платонов, Олесь Крапівний та Олена Булаєнко, методист центру«По нашим середнім людським міркам, Гена Шатов – божевільна людина, - розказав Олесь Кропівний. - Для того, щоб здійснити свою мрію та поїхати у кругосвітню подорож, він розійшовся зі своєю дружиною, двократною чемпіонкою Європи та світу по бальним танцям Ольгою Шатовою. Вона й надихнула його на подвиги, бо перебуваючи поруч з такою людиною, треба себе почувати більш значимим. Він продав свою квартиру, продав свій старий байк, купив новий  - BMW, і поїхав у світ.

Геннадій Шатов – дуже сильна, смілива та чарівна особистість».

Андрій Платонов, директор харківського магазина «Папарацци» та друг фотографа, прочитав послання Шатова до відвідувачів виставки:

Г.Шатов«Друзі!

Усі ми живемо заради вражень. Перед нами лежить Світ, і, роблячи шаг по ньому, ми отримуємо їх безліч. Різні отримуємо: і хороші, і погані, радісні та сумні, тяжкі та легкі.

Але усі враження не мають сенсу, якщо ми не поділимося ними один з одним. Якщо кожен з нас розкаже про те, що він бачив або відчував – ми станемо багатші ще на одну емоцію,ще на одне переживання Це і є ЧУДО!!! Тому що розділяючи те, що маєш, ти повинен ставати бідніше, а стаєш БАГАТШЕ. І це прекрасно.

Сьогодні я дуже радий поділитися з Вами враженнями та емоціями, які довелося пережити. А допоміг мені в цьому Олесь Павлович Крапівний і фотомагазин «Папарацци». Саме його зусиллями була народжена ця виставка, що присвячена найдорожчому, що є в кожному з нас – нашій МРІЇ. Бо…

Самое главное в жизни это Мечта!!!!
Если ее нет – жизнь пуста.

Виставка Г.ШатоваЕсли она есть, но от нее откажешься –

Она становится тюрьмой.

Самой большой ошибкой будет послушать «здравый» смысл и жить

Бкз мечты – сыто и серо.

Мечтайте и Ваша жизнь станет ею.

Мечтайте и будете свободными.

Мечтайте и будете счастливы.

Мечтайте…»

Виставка Г.Шатова«Ця виставка - це хроніка мужності, не за примусом, а за власним бажанням, хроніка мрії, - сказав від себе Андрій Платонов. – Назва «Філософська кругосвітка Геннадія Шатова» - себе повністю виправдовує».

«Експозиція унікальна по враженням та класу фотографій, - поділився Владислав Павленко, партнер Асоціації підприємців міста Харкова та засновник харківських мотопорталів. – Це гучна подія у нашому місці».

О.Вакуленко крайній зліваВисокий рівень робіт оцінив також Олександр Вакуленко, голова Харківського обласного Союзу народних майстрів України.

«Для таких фотографій не можна ставитися байдуже. У них відчувається вітер романтики, вітер мандрівок, небуденності. Тут присутня мужність, характер, як у «Морському вовку» Джека Лондона. І навіть за портретом Геннадія Шатова, який представлений серед робіт, можна побачити, що це людина дуже смілива та мужня, вольова, яка готова заради мрії віддати життя, не кажучи вже про якісь матеріальні цінності. Від такого захоплює дух!».

Виставка працює до 10 січня 2013 року за адресою: м. Харків, вул. Пушкінська, 62, виставковий зал 2-го поверху.

Час роботи з 10.00 до 17.30, вихідний – неділя.

Виставка Г.ШатоваВиставка Г.Шатова

Виставки

Немає звітів для показу

Сховати метелика