КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ дослідження та відродження декоративно-ужиткового мистецтва та виставкової діяльності

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 4 шт. )

Усе різнобарв’я Барвінківщини на одній виставці: реалістичний, абстрактний та філософський живопис

Віктор ВолковВиставка живопису та графіки «Барви Барвінкові» відкрилася 5 березня 2013 року в Обласному центрі культури і мистецтва.Тематично виставка дуже багата. Художники представили відвідувачам кримські та барвінківські пейзажі, абстрактний живопис та філософські сюжети. Захід входить до циклу виставок-презентацій мистецтва районів та міст Харківської області.

Глибокі традиції живопису

Барвінківщина багата талановитими митцями. Перша в історії Російської імперії дипломована художниця Марія Раєвська-Іванова, Народний художник України скульптор Іван Макогон, краєзнавець і художник Іван Плис та живописець та пейзажист Степан Яровий – всі походять з Барвінківщини.

«В синопсисі Святогірського монастиря є згадка про заснування міста Барвєнково і така фраза: «В Слободі жив майстерний художник, який вчив людей малювати», - розповів начальник відділу культури Барвінківської райадміністрації Юрій Троян. - Сподіваюсь, що наш край – це творче джерело, яке ніколи не висохне, а й надалі буде розвиватися».

Сьогодні на Барвінківщині існує дві дитячі музичні школи, в структурі яких є художні відділення. Учні вже проводили свої виставки у місті Харкові. Задача ж організаторів виставки «Барви Барвінкові» полягала в тому, щоб представити роботи художників старшого покоління.

Барви БарвінковіВиставкове різнобарв'я

На виставці представлено біля трьох десятків робіт шести авторів, які працюють у різних жанрах живопису (пейзажі, портрети, абстрактні роботи).

Наприклад, картини уродженця міста Барвінково Віктора Лисиці зображують кримські пейзажі. Більшу частину свого життя художник прожив у Криму і присвятив йому свою творчість, але на схилі життя повернувся на рідну землю. Крім того, на виставці представлені і його філософські роботи «Моє хрещення» та «Що є істина».

Лілія Гнієвська, єдина жінка-художниця, роботи якої представлені в експозиції, також є майстром народної творчості та професійно займається батіком.

Картини Юрія Векшинського тематично й жанрово дещо відрізняються від реалістичного живопису решти авторів. Його роботи напівабстрактні, тому зображення розтлумачується в назвах: «Магічна ніч», «Come together», «Ранок нового дня» тощо.

Юрій Костін в своїх реалістичних пейзажах натомість зображує рідну Барвінківщину та її природне багатство.

Віктор ВолковКольорова гама залежить від кліматичних умов

На жаль, на відкритті виставки «Барви Барвінкові» був присутній лише один автор – Віктор Волков. В кінці 1980-х років Віктор Леонтійович жив і працював у Латвії, переймаючи досвід тамтешніх живописців. У нинішній експозиції представлені роботи і прибалтійського періоду творчості художника, і картини, написані в Україні. Розрізнити їх дуже просто – за кольоровою гамою.

«Прибалтійський період в моїй творчості відрізняється тим, що всі роботи побудовані на темно-сірих та теплих коричневих тонах. В Латвії кольорова гама суттєво відрізняється від української, - розповів художник Віктор Волков. – Там сонця майже не видно, переважає хмарна погода. Весь живопис латвійських художників побудований на сіро-коричневих тонах. Якщо використовувати інші кольори, тоді художник виявиться відірваним від тієї дійсності, в якій живе. Хоча іноді, щоб компенсувати недостачу природного світла, деякі митці використовують дуже насичені яскраві кольори. В Україні нема чого компенсувати. Тут набагато більше кольору, світла. Сірими барвами неможливо зображувати наші яскраві, барвисті краєвиди. Їх можна все життя малювати».

Своєю творчістю Віктор Леонідович надихнув і сина. Олександр Волков теж займається живописом. В експозицію нової виставки ввійшло декілька його картин.

Барви БарвінковіВиставка барвінківських художників – подарунок на 8 березня

«Буквально вчора ми в музеї згадували Барвінківщину напередодні 8-го березня в контексті відкриття виставки художниць жінок, - розповіла директор Харківського художнього музею Валентина Василівна Мизгіна. – Перше жіноче ім'я, котре вчора прозвучало, це ім'я Марії Раєвської-Іванової, яка народилась та провела юність на Барвінківщині. Це жінка, яка перша в Російській імперії отримала в Петербурзькій академії культури звання художника. До цього часу жінки могли гарно малювати, вишивати, але звання художників вони не мали. Крім того, усі музейні працівники безмежно вдячні, що завдяки зусиллям Марії Раєвської-Іванової в Харкові був організований перший художньо-промисловий музей в Лівобережній Україні. Зараз я вже не подорожую районами Харківщини з рухомими виставками та, нажаль, не знайома з районними художниками. І тому багато картин на цій виставці стали для мене справжнім приємним відкриттям».

Піднесений настрій на відкритті виставки створював ансамбль народної музики «Ярмарок» (керівник Володимир Гейко), а неформальній атмосфері приємного спілкування сприяв фуршет від організаторів.

Виставка діє до 25 березня 2013 року за адресою: м. Харків, вул. Пушкінська 62, виставкова зала 2-го поверху.

Години роботи: з 10.00 до 17.30, понеділок – субота.

Організатори виставки: Харківський обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва, відділ культури і туризму Барвінківської районної ради, Барвінківский краєзнавчий музей, «Кооперативи Харківщини».

Click to open

Виставки

Немає звітів для показу