До Дня Незалежності України у Харкові відкрилася виставка народного костюму «Етноеволюція» | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ дослідження та відродження декоративно-ужиткового мистецтва та виставкової діяльності

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

До Дня Незалежності України у Харкові відкрилася виставка народного костюму «Етноеволюція»


Выставка костюма В Обласному центрі культури і мистецтво 22 серпня відкрилася виставка народного костюму «Етноеволюція», на якій можна прослідкувати спадкоємність народних традицій у формуванні образу сучасних українців.

Евгений Савин - Выставка костюма «Ця виставка - приголомшлива. Мені вдалося за кілька днів до її офіційного відкриття приїхати сюди під час підготовки, детально розглянути деякі костюми близько, поговорити з фахівцями. Для сучасної людини це зовсім інший світ, це такий пласт культури Слобожанщини, який, дійсно, з величезним інтересом і повагою треба вивчати, - підкреслив на відкритті виставки заступник голови Харківської облдержадміністрації Євген Савін. - Жоден народ, жодна нація не повинна забувати минуле. Люди, які відірвані від свого минулого, нічого з себе не представляють. Знання історії, знання свого рідного краю дає розуміння батьківщини і любові до неї. І ми сьогодні бачимо, що Харківському регіону є що показати. Выставка костюма Нинішня виставка недарма називається «Етноеволюція», тут представлено одяг різного періоду, від старовинних вишиванок до сучасного стилізованого вбрання. У кожному з показаних тут старовинних костюмів зашифровано дуже багато інформації, і зіткнення з цими примірниками матеріальних культурних цінностей для кожної людини, безумовно, є і пізнавальним, і таким, що надихає».

Выставка костюма Показані на нинішній виставці жіночі та чоловічі костюми Слобожанщини - це оригінальні зразки традиційного українського одягу кінця XIX-середини ХХ століття. Багато присутніх на відкритті виставки відзначали, що ці експонати представляють величезний інтерес як для тих, хто вивчає історію культури нашого краю, так і для не фахівців, всіх людей, хто цікавиться народною вишивкою, традиціями і світоглядом свого народу.

Татьяна Ищенко, Евгений Савин, Елена Олешко (слева направо)«У ці передсвяткові дні в Харкові проходить дуже багато подій, в ряду яких і нинішня чудова виставка, яка говорить про те, що нам з вами ніколи не треба забувати свою історію, - зазначила перший заступник голови Харківської облради Олена Олешко. - І познайомившись з експонатами, познайомившись предметно з вмістом, який Выставка костюма вкладали наші майстри у виготовлення костюму, віночка, бус, ми з вами доторкнемося до нашої історії. Потрібно обов'язково і самим подивитися, і привести своїх дітей, онуків, щоб вони теж поринули в атмосферу тих далеких часів, в якій жили наші діди, прадіди, і показати нашому підростаючому поколінню, яка багата наша країна, як багато у нас талановитих людей, які чудові вироби вони можуть творити. Тому, звичайно ж, хочеться, щоб таких подій у нас на харківській землі було якомога більше».

Выставка костюма Експонати старовинного одягу для проекту представлені приватними колекціонерами Харкова, відділом культури і туризму Сахновщинського району, фольклорним колективом «Вербиченька» Нововодалажского БДЮТ, фольклорним гуртом «Муравський шлях» центру культури і мистецтва, музеєм «Слобожанські скарби» НТЧ «ХПІ».

Виставка триватиме до 28 вересня за адресою: м. Харків, вул. Пушкінська, 62. Вхід вільний.

 

   copy copy copy copy copy copy copy copy copy

 

Виставки

Немає звітів для показу