КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ дослідження та відродження декоративно-ужиткового мистецтва та виставкової діяльності

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 2 шт. )

Найбільша колекція тарілей на виставці фаянсу «Будянський півник»: ексклюзивні роботи

budyanskiy pivnykЗ 14 серпня по 02 жовтня 2014 року у Центрі культури і мистецтва проходитиме виставка фаянсу «Будянський півник», де буде представлена найбільша колекція – 75 декоративних тарілей, а також вази, куманці, сервізи та посудні набори виробництва Будянського фаянсового заводу.

Ще два десятиліття тому в Україні існувало 15 великих підприємств з виробництва фаянсу. Але поступово всі вони по черзі почали банкрутувати, а згодом зникати. У 2006 році закрився і найбільший вітчизняний виробник художньо-побутового екологічно чистого посуду АТЗТ «Будянський фаянс», який лише рік не дожив до свого 120-річчя.

Будянський півникВідомий на весь світ будянський фаянс назавжди увійшов у скарбницю здобуття декоративно-ужиткового мистецтва Слобожанщини. На виробництві застосовувались різноманітні технології оздоблення кераміки: шовкографія, ангоб, деколь, живопис. Будянські керамісти відтворили неповторний стиль фаянсових виробів, якому притаманні традиційні українські народні мотиви, що отримали тут по-справжньому творчий розвиток. У велич підприємства у різні часи вклали свій внесок майже 20 членів Національної Спілки художників України. На момент закриття на виробництві працювало 1,5 тисячі професійних керамистів, технологів, скульпторів, художників, більшість з них – місцеві мешканці. Саме завдяки їм, ентузіастам, вдалося зберегти значну частину унікальної колекції фаянсу з музею історії Будянського підприємства. Коли була загроза знищення музею, багато з експонатів передали до харківських музеїв – історичного та художнього. Та згодом виникла ідея створити історико-краєзнавчий музей селища Буди. Кинули клич зносити все, що залишилося у приватних колекціях.

Виставка «Будянський півник» презентує найкращі роботи з фонду цього музею, де зібрані твори різних поколінь майстрів заводу. До експозиції увійшло близько 120 взірців фаянсу. Більшість з них – це ексклюзивні вироби.

Урочисте відкриття виставки відбудеться 14 серпня 2014 року о 16.00. Вхід вільний.

Будянський півникДовідка. Підприємець та промисловецьМатвій Сидорович Кузнєцов (правнук засновника порцелянового виробництва у Гжелі Якова Кузнєцова) у 1887 р. заснував виробництво у Будах, тоді там уже проходила залізнична колія, яка і стала вирішальним чинником, бо посуд доставлявся у малі та великі міста імперії. На фабриці виготовляли напівфаянсові, фаянсові та порцелянові вироби. Велику популярність кузнєцовському посуду надавала висока якість, яка досягалася завдяки секретній глазурі, що не розтріскувалася. У 1918 р. фабрику націоналізували, а у 1922 р. відкрили тут училище, яке готувало фахівців для виробництва. Зараз декілька тисяч виробів, виготовлених за всю історію підприємства, включено до експонатів історико-краєзнавчого музею Буд, створеного у 2012 р. на базі будинку культури.


Час роботи виставки: з 10.00 до 17.30, неділя – вихідний
Адреса: м. Харків, вул. Пушкінська, 62, виставкова зала 2-го поверху.
Довідки за тел.: (057) 700-35-73. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Детальніше про подію – на сайті: culturа.kh.ua

Виставки

Немає звітів для показу