Пейзажами сонячного Криму можна насолодитися посеред осіннього Харкова | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ дослідження та відродження декоративно-ужиткового мистецтва та виставкової діяльності

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Пейзажами сонячного Криму можна насолодитися посеред осіннього Харкова


бритцевВ Обласному центрі культури і мистецтва 20 листопада 2014 року відкрилася виставка живопису Олександра Брітцева «Моціон». Молодий та амбітний художник представив поціновувачам мистецтва 40 робіт, написаних за останні 4 роки, в основному це пейзажі Криму, Чорногорії, Кавказу.

«У кожної виставки є своя назва, у кожної картини є своя історія. В одну з поїздок до Криму я задався питанням, для чого я все це роблю, навіщо пишу?

altПросто споглядаю цей світ? Одного разу я сидів на березі і писав камені, до мене підійшов чоловік і задав, по суті, ось це моє питання. Я відповів, що це свого роду моціон. Від цього і народилася назва виставки», - розповів автор виставки Олександр Брітц.

altКримське питання не оминуло стін виставкового залу центру культури і мистецтва. Недарма в програмі відкриття виставки прозвучали завзяті народні татарські пісні «І в щасті, і в радості», «Заспіваймо разом» у виконанні учасників ансамблю «Дуслик» (що в перекладі з караїмської означає «дружба»).

«Звичайно, представлені тут кримські пейзажі викликають ностальгію, нагадують про те, що у нас пов'язано з Кримом. Для нас Крим - це Україна, а його народи - кримські татари і караїми, - хочуть жити в Україні», - зазначив голова правління харківського міського культурно-просвітницького товариства татар «Дуслик» Шафік Баширов.

altЗ ним солідарний і голова харківської караїмської релігійної громади Олександр Дзюба:

«Крим дуже різний. Це і гори, і море, і долини. Там сполучено декілька кліматичних зон. Одним словом, батьківщина. Туди приїжджаєш і відпочиваєш душею».

altКримські пейзажі у виконанні Олександра Брітцева наповнені сонячним світлом, що створює відчуття літнього тепла у виставковому залі. Сюжети картин різноманітні: пасіка в горах, де пасічник доглядає за медоносними бджолами, бухта Балаклави, з якою яхта йде у відкрите море, човни, пришвартовані до берега, мирно йдуть білі хмари на тлі величних гір, в одній з них - сам Олександр.

altТворам Олександра Брітцева притаманні експресивний мазок, поєднання контрасту площин з фактурно-пастозною ліпленням форм і гладким листом з лесіровкамі. Чудові композиції і увага до деталей, соковиті фарби літньої спеки і пастельні тони прохолоди створюють відповідну атмосферу для відпочинку, повертаючи в приємні літні спогади. Здійснити свій моціон - приємну прогулянку посеред холодного Харкова можна буде до 12 грудня в Обласному центрі культури і мистецтва (вул. Пушкінська, 62) у виставковому залі першого поверху.

altДовідка. Брітц Олександр Миколайович народився 1984 році в м Донецьку. У 2011 році закінчив Харківську академію дизайну і мистецтв, відділення «станковий живопис». Член Національної спілки художників України з 2013 року. Є одним із засновників творчої групи «ДеГраЖ», активним учасником багатьох міжнародних, регіональних, обласних та міських виставок та пленерів. Художник працює в жанрах пейзажу, портрету та натюрморту. У монументальному мистецтві проявляє свою творчість в розписах храмів України та Росії. Творчі роботи знаходяться в музеях та приватних колекціях України, Росії, Америки, Китаю, Індії.

Фотографії з виставки

 
 

Виставки

Немає звітів для показу

Сховати метелика