КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ дослідження та відродження декоративно-ужиткового мистецтва та виставкової діяльності

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Вишита Батьківщина: в Центрі культурі і мистецтва презентували вишиту мапу Харківської області

 4

   Унікальну вишиту мапу Харківської області презентували 14 травня 2015 року в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва.

   На урочистому заході були присутні губернатор Харківської області Райнін Ігор Львович, заступник голови Харківської облради Людмила Давидова, представники провідних харківських та всеукраїнських ЗМІ і усі шанувальники української вишивки.

   Презентація мапи стала завершальним етапом обласного конкурсу на кращу вишивку хрестиком «Візерунком стане рідний край» який розпочався 1,5 роки тому. Майстри з усіх 27 районів Харківської області працювали над створенням вишитої мапи Харківської області. За розміром вишивані роботі різні, повторюють адміністративні території та пропорційні їх площі. Оригінальний сюжет кожної з них розкриває особливості району. Загальний розмір мапи 3×3 метри.

   «На нашій вишивці, окрім герба, зображений унікальний пам'ятник бійцям –героям Другої світової війни, Свято-Троїцький храм, як символ духовності нашого краю, опудало Масляної, як знак того, що у нас проходять найгучніші масничні гуляння в усій Харківщині», – з гордістю говорить майстриня із Змієва Бойченко Галина Яківна.

   «На своїй вишивці ми зобразили Олексіївську фортецю, сонце та колоски – символ хліборобства. На вишивання своєї частини мапи у мене пішло близько двох місяців. Вишивати допомагала донька. Я вважаю, що проведення цього конкурсу має дуже важливу мету – відродити унікальну українську вишивку, популяризувати її», – каже майстриня з Первомайського району Бугар Любов Миколаївна.

   Одна з організаторів конкурсу, Лівада Ганна Олександрівна, відзначає: «Працюючи над розробкою цього проекту, ми прагли привернути увагу людей до мистецтва вишивки, розвинути її, бо справжніх майстрів з вишивки на Харківщині небагато. Райони охоче підхопили нашу ідею та погодились на участь у конкурсі. Над своєю частиною мапи кожний район працював близько півроку. Вишивка об'єднала за творчою роботою майстрів від мала до велика, наприклад, над мапою Харківського району працювали діти з гуртка вишивки «Берегиня» Молодіжного центру відділу культури і туризму ХРДА під керівництвом майстра Єльнікової Ярослави Миколаївни, а в іншому районі – 90-річна майстриня. Кожний елемент мапи – це окрема картина, самостійний витвір мистецтва. Я дуже задоволена отриманим результатом».

   Обрати переможця конкурсу може кожен, проголосувавши на нашому сайті з 14 травня по 20 червня 2015 року. За найбільшою кількістю голосів організатори визначать 3-х переможців конкурсу (І, ІІ, ІІІ місця), які отримають дипломи та цінні подарунки.
   Помилуватися вишитою картою можна до 13 серпня.
   Чекаємо на Вас щодня з 10:30 до 17:30 за адресою: м. Харків, вул. Пушкінська, 62.

Фотогалерея:

Виставки

Немає звітів для показу