Відкриття виставки витинанок і графіки «Ажурні дива» | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ дослідження та відродження декоративно-ужиткового мистецтва та виставкової діяльності

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Відкриття виставки витинанок і графіки «Ажурні дива»

 

 DSC 0233 copy15 грудня в КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва» відбулося урочисте відкриття виставки витинанок і графіки «Ажурні дива».

 

Витинанка, пройшовши складний шлях розвитку від прикраси житла, що виконувала оберегову і естетичну функцію, до станкового виставкового твору  народного мистецтва, залишається носієм народних традицій та зберігає в більшості творів ознаки української орнаментики, народних образів і тем.

 

DSC 0298

 

На виставці «Ажурні дива» майстри з різних регіонів України і Слобожанщини представили свої найкращі роботи. В експозицію увійшли понад 100 робіт: авторські витинанки та композиції, одяг та аксесуари, різдвяні листівки, виконані студентами Харківської державної академії дизайну і мистецтв у техніках офорту, літографії, шелкотрафарету та колекція авторських різдвяних та новорічних листівок члена Національної спілки художників України, доцента кафедри «Графічного дизайну» ХДАДМ Владислава Христенка.

 

 

 

Презентація розпочалась з дефіле від студентів  ДВНЗ «Харківський коледж текстилю і дизайну», які представили першим відвідувачам виставки колекцію суконь, виконаних у техніці  витинання по шкірі.  Вступним словом усіх присутніх привітала завідувач відділу дослідження та відродження декоративно-ужиткового мистецтва й виставкової діяльності Олена Булаєнко, яка наголосила на тому, що виставка є унікальною для Харківщини, адже  подібна кількість витинанок експонується у місті вперше. Також вона додала,  що народне мистецтво вирізання здавна було поширене на території України в різних матеріалах: в шкірі, папері, металі і навіть в дереві. Куратор виставки Юлія Неживова подякувала усім майстрам за участь у виставці, привітала з наступаючими святами і побажала натхнення на подальшу творчість. Голова Харківського осередку Національної спілки  митців народного  мистецтва України Олександр Вакуленко  підкреслив, що виставка «Ажурні дива» є відображенням  як ретроспективного, так і сучасного стану  розвитку цього виду народної творчості.  Почесним гостем виставки став Андрій Микитович Куліш, фундатор мистецтва витинанки на Слобожанщині. Майстер розповів присутнім про свій творчий шлях і подякував організаторам за  чудову експозицію.

 

DSC 0335 copy

 

Під час відкриття виставки відбувалося цікаве і плідне спілкування майстрів української витинанки і всіх присутніх, серед  яких були Ірина Шегда, Ольга Тимошенко, Людмила Міхєєва, Владислав Христенко, Андрій Куліш та інші.

 

____________________________________________________________

 

Час роботи: з 10.00 до 17.30,  вихідний – неділя.

 

Адреса: м. Харків, вул. Пушкінська, 62, виставкова зала 1-го поверху.

 

Довідки за тел.: (057) 725-12-46

Виставки

Немає звітів для показу