КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ дослідження та відродження декоративно-ужиткового мистецтва та виставкової діяльності

A+ R A-
Рейтинг статті:

«Село майстрів» на Дворічанщині

94bf7f16 d02d 419b 81f8 0798deae0a19 copy copy copy copy

У селищі Токарівка Дворічанського району Харківської області з’явилася унікальна майстерня «Село майстрів», де представлена самобутність історії українського рукоділля й традицій, звичаїв громади Токарівки.

«Музей в дії» - так називають його ініціатори проекту. «Село майстрів» почало свою роботу у 2015 році. Окрім  знайомства з постійно діючою   експозицією, яка складається зі стендів, присвячених бісероплетінню, лялькам-мотанкам, в’язанню, лікарським травам, давнім інструментам, валянню з повсті, вишивці, усі відвідувачі можуть взяти участь у  найрізноманітніших майстер-класах від майстрів народної творчості  з лозоплетіння, гончарства, в’язання тощо).

Керівник проекту Олена Мєшкова зізнається, що головну мету діяльності музею вбачає у відродженні давно забутих традицій наших пращурів. Саме тому вона ініціювала відкриття ряду майстерень, де разом з колегами ділиться з усіма охочими секретами прадавніх українських ремесел.  Майстриня вірить у цілющість і оберегову силу рослин, і, очолюючи майстерню «Зелійниця», навчає виготовляти гобелени у техніці травоплетіння.

Частими гостями «Села майстрів» є представники ЗМІ, які висвітлюють діяльність музею на інформаційних порталах, в періодичних виданнях, на телебаченні. Нещодавно, кореспонденти телеканалу «Інтер» відвідали «Село  майстрів» та поділилися своїми враженнями з аудиторією, які можна побачити за посиланням: http://podrobnosti.ua/2142925-u-selisch-tokarvka-bazhajuch-mozhut-navchitisja-drevnm-remeslam.html

Виставки

Немає звітів для показу