Розмаїття витончених виробів з природних матеріалів | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ дослідження та відродження декоративно-ужиткового мистецтва та виставкової діяльності

A+ R A-
Рейтинг статті:

Розмаїття витончених виробів з природних матеріалів

01

5 лютого у виставковій залі Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулося відкриття виставки «Подих осені», де гостям були представлені різноманітні надзвичайно витончені вироби з природних матеріалів.

Різні матеріали і стилістика, різні жанри і теми, але всі твори об’єднує одна техніка виготовлення – плетіння. І якщо плетіння з лози добре знайоме більшості, то твори з кукурудзяного листя і соломи викликають неабияке зацікавлення та подив. Ще з давніх часів ремесло плетіння з соломи набуло поширення у слов’янських племен, які шанували хліборобські традиції і з особливою відданістю просили у Бога врожаю на наступний рік. Незмінним і донині є прагнення прикрашати оселю й створювати затишок за допомогою різноманітних побутових речей, які в давнину плели із соломи і кукурудзи через їх легкість і невагомість. Одними із таких є традиційні новорічні та різдвяні підвісні декоративні конструкції, які називають «павуками». Про звичай прикрашання ними оселі писав і український етнограф Василь Скуратівський, який розповідав про таємні зібрання дівчат напередодні Різдва задля плетіння різдвяних павуків.

Серед безлічі робіт, представлених на виставці, окремої уваги заслуговують роботи заслуженого майстра народної творчості України Галини Іванівни Воловик – незмінного з 1994 року керівника гуртка соломоплетіння «Колосок» Ізюмського міського Будинку дитячої та юнацької творчості. Галина Іванівна – учасниця міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських фестивалів і конкурсів з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, має багато учнів, роботи яких також представлені на виставці. Серед них і роботи Марини Синицької – талановитої майстрині та викладача гуртка «Колосок». Серед робіт Галини Іванівни на виставці можна побачити багато солом’яних панянок – Катерину, Слобожаночку і навіть Наталку-Полтавку. Чільне місце займає образ янгола, що є символом вищої духовності, чистоти та заступництва. На виставці він турботливо оберігає панянок від злих недругів та заздрісних очей.

Ремесло, якому Галина Іванівна навчає своїх учнів може бути втраченим через банальні проблеми з відсутністю побутових умов, оскільки приміщення Будинку дитячої та юнацької творчості не опалюється і подальше функціонування гуртка під великою загрозою. Не відомо навіть чи буде інша можливість у харків’ян побачити солом’яні роботи такого високого рівня на майбутніх виставках.

Не менш унікальними та видовищними є плетені роботи з кукурудзяного листя майстрині Людмили Славгородської, трав’яні роботи Олени Мешкової, плетені роботи з паперових трубочок та соломи Наталії Сороки, аплікації Марини Животової, лозоплетені роботи Ганни Шабанової та макраме Наталії Акімової.

Щоб описати понад 140 творів може не вистачити слів, проте побачивши це видовище один раз, ви точно прийдете сюди знову! Якщо ж зимові холоди пригнічують ваш настрій і відправляють «шукати осінь в лютому», то віднайдіть дорогу до «Осіннього подиху» в Центрі культури і мистецтва.

Виставку можна відвідати до 10 березня.

0203

 

 

 

 

 

 

 

 

 

04

51383423 2190978200954598 5976816522780213248 o

Виставки

Немає звітів для показу