КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ дослідження та відродження декоративно-ужиткового мистецтва та виставкової діяльності

A+ R A-
Рейтинг статті:

Плетіння як одна зі складових декоративно-прикладного мистецтва

FB IMG 1551700508877

27 лютого в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва відбувся семінар-практикум «Викладання різноманітних технік плетіння у гуртках декоративно-прикладного мистецтва» для керівників РБК, клубних закладів ОТГ, керівників гуртків декоративно-прикладного мистецтва Харківської області.

У рамках семінару гості мали можливість почути виступ майстра народного мистецтва з м. Ізюм Славгородської Людмили, яка поділилась своїми вміннями плетіння з кукурудзяного листя. Будучи автором цієї рідкісної техніки, мисткиня зазначила, що працювати з тендітним кукурудзяним листям не просто, але вона завжди готова допомогти початківцям у цій справі, достатньо лише мати бажання.

Своїм досвідом на семінарі поділилась і Мешкова Олена, директор Токарівського РБК Дворічанського району, майстер народної творчості, яка розповіла про особливості плетіння трав’яних ляльок та оберегів як одного із найдавніших видів діяльності на Україні.

Актуальною для сьогодення, на семінарі, стала презентація харківської майстрині, керівника гуртка «Плетіння із природних матеріалів» Сороки Наталії, в якій майстриня окреслила теоретичні засади плетіння із паперової лози як екологічного матеріалу і гідної заміни іншим природнім матеріалам, доступних не кожному міському жителю. Провести цю презентацію майстрині допомогла провідний методист КЗ ООМЦКМ Анучина Наталія, а на практиці втілити у майстер-класі – майстер Тимофієнко Микола. Разом з майстром гості семінару спробували власноруч сплести кошик з паперової лози, який після майстер-класу вони змогли взяти з собою в якості прикладу для своїх учнів.

Окрім цього, у рамках Всеукраїнської акції єднання«Україно моя вишивана», до уваги учасників, культуролог і кураторка проекту у м. Харкові Крикунова Оксана презентув

ала вишиту мапу, яку разом з майстрами Харкова та Харківської області вишивали вони рік тому під спів народних пісень, закликаючи всю Україну, незважаючи ні на що, єднатись за допомогою мистецтва вишивання.

Підбиваючи підсумки, слід відзначити, що отриманий на семінарі теоретико-практичний матеріал у подальшому має допомогти керівникам і викладачам гуртків не лише розширити свою професійну діяльність, але й інтегрувати набуті знання у своїй викладацькій діяльності. Самі ж майстри залюбки готові ділитися новими знаннями і співпрацювати з тими, хто як і вони любить те, що він робить.

FB IMG 1551700533314

 

Виставки

Немає звітів для показу