Семінар «Геральдика міст та сіл України» | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ дослідження нематеріальної культурної спадщини та креативних індустрій

A+ R A-
Рейтинг статті:

Семінар «Геральдика міст та сіл України»

 1122

16 березня 2016 року пройшов семінар для співробітників органів місцевого самоврядування Харківської області «Геральдика міст та сіл України».

В Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва триває історико-культурний проект «РОДОВІД». 16 березня 2016 року пройшов семінар для співробітників органів місцевого самоврядування Харківської області «Геральдика міст та сіл України».

Довгоочікуваний семінар зацікавив достатню кількість учасників завдяки виступу відомого вченого із м. Львів, доктора історичних наук, голови Українського генеалогічного товариства та автора малого гербу України Андрія Гречило.

Було розглянуто історію розвитку геральдичних символів, особливості створення та використання муніципальних гербів, емблем, хоругв у різних куточках України і, зокрема, гербів населених пунктів харківської губернії. Представлені зображення муніципальних гербів можна було порівняти і дослідити як зі зміною устрою змінювались геральдичні символи в певних місцевостях.

Так учасники семінару довідались, наприклад, що перші герби виникли як знаки окремих феодалів під час хрестових походів і були створені для того, щоб розрізняти закованих у лати і закритих щитами лицарів. Українські міста Правобережної України отримували герби у привілеях від польського короля і ініціатива у цьому процесі належала саме мешканцям або власникам міст. Після входження українських земель до складу Російської імперії на рівні місцевого самоврядування продовжувало діяти магдебурзьке право як звичаєве, а отже створювались і муніципальні герби. Ці традиції самоврядування переселенці також принесли і на Слобожанщину. А у 60-70 роках XX ст. в Україні населені пункти взагалі мали не стільки герби, скільки емблеми, які носили більше ідеологічний характер, ніж геральдичний.

Окрема частина лекції була присвячена визначенню обов’язкових правил кольорового та композиційного оформлення зображень на гербах як в минулому, так і в теперішній час.

Таким чином цей семінар дозволив прослідкувати розвиток геральдики від витоків до сучасності та надав можливість отримати теоретичні знання та практичні навички учасникам, які матимуть змогу застосувати їх під час зміни адміністративного розподілу і утворення громад.

Слід зазначити, що в рамках проекту «РОДОВІД» проведено та планується провести цілий ряд лекцій та семінарів, присвячених темам генеалогії. Тож запрошуємо всіх бажаючих відвідати генеалогічну виставку «ДЕРЕВО РОДА» та історико-культурні заходи в рамках цієї виставки.