Презентація документального фільму «Триумф бесчестия», присвяченого подіям лютого-березня 1943р. | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ дослідження нематеріальної культурної спадщини та креативних індустрій

A+ R A-
Рейтинг статті:

Презентація документального фільму «Триумф бесчестия», присвяченого подіям лютого-березня 1943р.

  copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

18 березня 2016 року в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва в рамках історико-культурного проекту «РОДОВІД» відбулась презентація документального фільму «Триумф бесчестия», присвяченого подіям лютого-березня 1943р. на Харківщині.

В травні 1946 року в німецькому місті Дахау проходить суд над колишніми офіцерами СС, яких західні союзники звинувачували в розстрілі 113-ти військовополонених 285-го батальйону спостерігачів польової артилерії армії США у містечку Мальмеді (Бельгія). Первісне покарання (смертну кару і довічне ув'язнення для есесівців) незабаром замінили термінами ув'язнення в тюрмах. У 1956 році з в'язниці вийшов останній обвинувачений у цьому процесі есесівець. Був серед звільнених і Йоахім Пайпер, який командував в 43-му році на Україні батальйоном дивізії СС «Лейбштандарт Адольф Гітлер». Саме Пайпер і його друг і товариш по службі Курт Майер неодноразово фігурували серед ініціаторів і учасників ряду злочинів проти людства, скоєних в лютому-березні 1943-го року на території Харківської області: масові вбивства мирних громадян, призовників і військовополонених Червоної Армії, знищення населених пунктів. У обвинувачення в США були докази причетності до цих злочинів офіцерів СС, але вони не скористалися ними. В результаті − вбивці сотень громадян України уникли відповідальності за скоєне.

Цей фільм відновлює справедливість, озвучує ряд доказів і називає винних у трагедіях, що не мають терміну давності. Він привертає увагу, насамперед, скурпульозністю дослідників у висвітлені матеріалу, досі невідомих широкому загалу фактів та документів. Так, тільки у селі Таранівка Зміївського району Харківської області есесівці спалили 70 хат та вбили 135 мирних жителів, включаючи дітей і 90-літніх старців.1 copy copy

Після презентації відбулась зустріч із авторами фільму – дослідником історії Андрієм Парамоновим та військовим істориком Валерієм Вохляниним та жваве обговорення. Олена Єлагіна (фундація «Харьков Манящий»), Михайло Саяний (директор Зміївського краєзнавчого музею), Олександр Підопригора (військовий історик) висловили своє враження від фільму і ставлення до подій тих часів.

Слід зазначити, що в рамках проекту «РОДОВІД» проведено та планується провести цілий ряд лекцій, презентацій, семінарів та інших культурно-мистецьких заходів, присвячених темам генеалогії та історії міста Харкова. Тож запрошуємо всіх бажаючих відвідати генеалогічну виставку «ДЕРЕВО РОДА» та історико-культурні заходи в рамках цієї виставки.

Сховати метелика