Відкриття фотовиставки «Харків в обличчях 20-21» | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ дослідження нематеріальної культурної спадщини та креативних індустрій

A+ R A-
Рейтинг статті:

Відкриття фотовиставки «Харків в обличчях 20-21»

 

 

 

 

 

 DSC 0261 copy25 жовтня у виставковий залі Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулось відкриття фотовиставки «Харків в обличчях 20-21». Ця виставка є певним дослідженням, лабораторним простором, де відбулося змішування компонентів, які на перший погляд неможливо поєднати (одяг, родинні історії, Харків та його визначні місця, ознаки різних культур, сучасний Стріт Стайл і ретро фотографія) і які дають змогу спостерігати певний складний хімічний процес та робити власні висновки щодо побаченого.

 

В експозиції представлено фотографії з родинних архівів, надіслані харків’янами в рамках партисипативної акції, фотографії, надані Володимиром Бисовим з його фотоархіву проекту «Харків − родинний альбом» та фотосерія сучасного вуличного Стріт Стайлу (серія створена Христиною Пашкіною та Мариною Лосєвою за підтримки МультіКульті та Харківського Ротарі клубу). Зібрані фотографії віддзеркалюють харківську моду 20-21 століть та розкривають ідею мультикультурності нашого міста. Оскільки Харків завжди був особливим містом, проект покликаний дослідити місцеву специфіку через міський костюм, включення елементів інших культур, прослідкувати процес творення, накладення різних пластів культури, які і створили «харківський колорит».DSC 0235

 

Із привітальним словом до присутніх звернулися куратори проекту: завідувач відділу інноваційних культурних проектів та міжнародного співробітництва ООМЦКМ Оксана Бугайченко, заступник директора Муніципальної галереї Марина Конєва та теоретик моди, фешн-консультант, практикуючий стиліст Марина Лосєва. Вони розповіли про ідею та історію створення виставки та проекту в цілому. Один із організаторів виставки, відомий фотограф Володимир Бисов, розповів, що фотографії з його фотоархіву, представлені на виставці, є результатом фотопроекту «Харків − родинний альбом» та зазначив, що жителі Харкова із задоволенням відгукнулись на пропозиції взяти участь у подібному проекті та надали велику кількість цікавих фотоматеріалів.

 

DSC 0258 copyНезважаючи на повну незалежність трьох блоків виставки, для спостережливого глядача стане очевидним багато точок перетинів і зв’язків між представленими фотографіями. Тут ми можемо спостерігати любов до міста в незалежності від багаторічного в ньому проживання чи лишень нещодавнього знайомства з ним. Ми можемо побачити, що Харків є прекрасним подіумом для демонстрації власного стилю та прояву власної ідентичності через одяг. Ми можемо зрозуміти, що Харків, як і більшість великих міст, є мультикультурним і в цьому його багатство, адже саме в різноманітті може народитися щось нове, унікальне, прогресивне.

 

Ця виставка є другою в межах двотижневої програми дослідницького проекту «Харківський трельяж: люди, культура, одяг». Цей проект створений у співпраці Харківським історичним музеєм імені М.Ф. Сумцова, Муніципальною галереєю, Обласним організаційно-методичним центром культури і мистецтва, ГО «Харківська платформа розвитку культури і туризму», а також організацією Ukranian Fashion Educational Group за підтримки «Goete institut» та программи «Pro Museum».DSC 0278

 

В рамках проекту передбачено проведення низки виставок, лекцій та дискусій, де організатори планують показати трансформацію виявів мультикультурності міста через одяг харків’ян ХІХ-ХХІ ст. Наступним заходом в рамках проекту буде лекція «Культура і субкультура у фешн-просторі» від теоретика моди, фешн-консультанта, практикуючого стиліста Марини Лосєвої, яка відбудеться 26 жовтня 2016 о 17.00 в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва.